Get Adobe Flash player
Naszą witrynę przegląda teraz 49 gości 

Wspomnienie o ks. profesorze Zbigniewie Rogali

"Jest taka miłość,która rozpala serce i  wznosi je do Boga przez  uwielbienie i śpiew..."

/ ks.Zbigniew Rogala /


Dnia 15 sierpnia o godzinie 12.00 odprawiona zostanie w naszym kościele msza święta w intencji ś.p. ks. Zbigniewa Rogali. Mszę, modlitwę i śpiew ofiarują ks.profesorowi chórzyści naszej parafii.
Dlaczego akurat u nas? -zapyta może ktoś, dlaczego za spokój duszy księdza,który wydawałoby się, że z naszą rodziną parafialną nie miał wiele wspólnego... Ktoś, kto tak pomyśli jest w wielkim błędzie.

Ks. Zbigniew Rogala był kapłanem, który wywarł ogromny wpływ na życie i rozwój muzyczny  całej naszej diecezji. Był  niezaprzeczalnym  autorytetem w dziedzinie muzyki liturgicznej . Przez wiele lat wykładał  w Seminarium Duchownym w Kielcach. Był założycielem i długoletnim dyrektorem Diecezjalnego Studium Organistowskiego. Wychował wielu wspaniałych organistów, którzy pracują zarówno w naszej diecezji, w innych polskich diecezjach, ,jak też poza  granicami Polski, szerząc dzieło ks.profesora wśród wiernych.
Ks.Rogala był człowiekiem bardzo pracowitym, wytrwałym i wymagającym zarówno, a w zasadzie przede wszystkim wobec siebie, jak też i swoich uczniów. W swoją pracę włożył całe swoje serce, z ogromnym poświęceniem  wzbogacał szkołę w instrumenty i księgozbiór. Jego pasją było poznawanie  i propagowanie piękna Chorału Gregoriańskiego. Był tytanem pracy. Oprócz zajęć pedagogicznych ks.profesor był również proboszczem Parafii św. Izydora w Posłowicach. Należy tu wspomnieć o wspaniałym  dziele, jakiego tam dokonał - a mianowicie "rozśpiewał" posłowickich parafian . Zrobił to nie mając organisty!  Do tej pory wierni z tej parafii chętnie i pięknie śpiewają.

 

Całym swoim pracowitym życiem pełnym poświęcenia i wyrzeczeń, skromnością  oraz cierpliwym i cichym przyjęciem brzemienia ciężkiej, nieuleczalnej choroby dawał nam świadectwo wiary i oddania Chrystusowi. Odszedł do Domu Pana 7 kwietnia 2016 roku, gdzie zapewne w obliczu Aniołów... gra i śpiewa Bogu swój nieustający psalm miłości i chwały......

"...O daj mi Panie z Tobą być

przez wszystkie życia mego dni.

Bym też w wieczności śpiewać mógł

hymn uwielbienia ,chwały,czci "


SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH PARAFIAN DO WSPÓLNEJ MODLITWY ZA DUSZĘ KS.PROFESORA ZBIGNIEWA ROGALI ! NIECH NASZ ŚPIEW I MODLITWA STANĄ SIĘ ŚWIADECTWEM WDZIĘCZNOŚCI DLA JEGO OGROMNEGO DZIEŁA KRZEWIENIA MUZYKI SAKRALNEJ W NASZYCH KOŚCIOŁACH I SERCACH!