Chór z Leszczyn z wizytą w Kazimierzy Wielkiej

„JAM JEST DUDKA JEZUSA MAŁEGO

BĘDĘ MU GRAŁ Z SERCA UPRZEJMEGO”

Jak to już jest w naszej corocznej tradycji, również i w tym roku kolędowaliśmy poza granicami naszej parafii. Tym razem gościliśmy u ks. Wacława Woźnicy w parafii Miłosierdzia Bożego w Kazimierzy Wielkiej.

Zarówno Msza Św. z udziałem naszego chóru, jak też koncert kolęd cieszyły się dużym zainteresowaniem kazimierskich parafian. Zaprezentowaliśmy najpiękniejsze z kolęd tych znanych i mniej znanych. Należy tu wspomnieć, że  opracowanie muzyczne prezentowanych przez nas utworów i przygotowanie chóru to dzieło p.Tomasza Liszki. 
Było bardzo uroczyście, nastrojowo i nawet trochę poetycko. Śpiew chóru uświetniła nasza mała orkiestra. Za organami zasiadł p. Tomasz Liszka, na trąbce grał p. Robert Grzesik, na klarnecie – p. Adrian Janus, a przepiękne, wzruszające skrzypcowe trele były dziełem p. Krystyny Goncerzewicz.

Za pulpitem dyrygenckim stanął p. Zbigniew Goncerzewicz. Całości dopełniły wzruszające fragmenty poezji o tematyce bożonarodzeniowej w wykonaniu p. Ewy Bobrowskiej i płynące z serca życzenia, które w naszym imieniu złożyła gospodarzom p. Alicja Staszewska. Kończąca nasz koncert pastorałka „Dudka” rozległa się gromkim echem daleko poza murami kościoła…
Mamy nadzieję, że echo to sięgnie przyszłych świąt Bożego Narodzenia.

Serdeczność, z jaką zostaliśmy przyjęci przez księdza Wacława przeszła wszelkie nasze oczekiwania za co mu bardzo, bardzo dziękujemy. Dziękujemy również p. Krystynie za „pyszności”, jakie dla nas przygotowała.
Mamy nadzieję że będziemy mieli okazję się odwdzięczyć – czekamy na rewizytę.