II Niedziela Zwykła – 18 stycznia 2015 r.

W kalendarzu liturgicznym kościoła w tym tygodniu wspominamy:

– poniedziałek, Św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.

– środa, Św. Agnieszkę, dziewicę i męczennicę.

– sobota, Św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła.

Komunikaty Ks. Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego o Powołaniu Misyjnego Dzieła Diecezji Kieleckiej i o Peregrynacji Znaków Światowych Dni Młodzieży.

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1600 spotkanie opłatkowe Koła Przyjaciół Radia Maryja oraz grupy modlitewnej Margaretka w sali na plebanii. Na tym spotkaniu będzie podsumowanie 5 -letniej posługi Koła Przyjaciół Radia Maryja przy naszej parafii.

W przyszłą niedzielę kolejne filmowe spotkanie. W sali parafialnej będzie można obejrzeć film pt. ?Noe?. Zaproszenia będą dostępne po Mszy św. o godz. 1030.

Dziękujemy za złożone ofiary z racji kolędy, przypominamy, że są przeznaczone na rozbudowę cmentarza.

Porządek kolędy na nadchodzący tydzień:

Poniedziałek – Radlin lewa strona w stronę Górna od nr. 1 p. Koruch do drogi na Leszczyny, od godz. 930 dwóch księży, od godz. 1500 od krzyżówki na Leszczyny do p. Bysiaka nr. 81a, jeden ksiądz.

Wtorek – Radlin od godz. 930 dwóch księży od p. Biernata nr. 82a do p. Dudzika nr.132.

Środa – Radlin od godz. 930 od stacji paliw od nr. 209 do nr. 133 p. Pieczaba, jeden ksiądz, od godz. 1500 Cedzyna domy przy sklepie w kierunku Cedzyny Góra też jeden ksiądz.

Czwartek – Radlin prawa strona w kierunku Górna od godz. 930 jeden ksiądz od nr. 3a do nr. 27 pani Gałkiewicz, od godz. 1500 Radlin prawa strona od p. Wedziuka nr. 29a do nr. 65 p. Zdoliński, dwóch księży.

Piątek – Radlin od godz. 1500 od nr. 67 pani Gil do końca Niestachowskiej Drogi trzech księży, z tym że jeden ksiądz będzie szedł od ostatniego numeru Niestachowskiej Drogi.

Sobota – Radlin od godz. 930 od p. Mańki nr. 107 do końca, trzech księży, jeden ksiądz pośrodku tego odcinka.

W tym tygodniu kończymy kolędę w naszej parafii. Rodziny które z różnych względów nie mogły przyjąć księdza w wyznaczonym terminie będą mogły to uczynić, zgłaszając swoją wolę pobłogosławienia domu w zakrystii lub kancelarii w najbliższych dniach.

Dziękujemy za sprzątanie Kościoła, złożone ofiary mieszkańcom Mąchocic Górnych.   Obecni byli: Łakomiec Justyna, Paryska Karolina, Michta Barbara, Pająk Bożena, Matuszewska Dorota, Wawrzkiewicz Ewa, Mochocka Mariola, Borek Justyna, Borek Małgorzata, Michcik Małgorzata Michcik Anna, Pajdo Jacek, Pajdo Joanna. W przyszłą sobotę zapraszamy kolejnych mieszkańców Mąchocic Górnych.