IV Niedziela Wielkanocna – 26 kwietnia 2015 r.1.    Kalendarz liturgiczny:
– środa – św. Katarzyny Sieneńskiej, Patronki Europy
– piątek – Najświętszego Serca Pana Jezusa – I piątek miesiąca  
– sobota – Niepokalanego Serca NMP – I sobota miesiąca; wspomnienie św. Atanazego 
2.    Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele Tydzień modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. W liturgii oraz w modlitwach osobistych szczególnie będziemy pamiętać o kapłanach, siostrach zakonnych i naszych klerykach, którzy poszli za głosem Chrystusa wołającego: Pójdź za mną?
3.    Stowarzyszenie św. Jacek zachęca do nabycia kolejnego już Biuletynu, w którym znajdziemy szereg ciekawych artykułów i informacji z życia parafii /m.in.: kilka słów o cudach eucharystycznych, o historii Żydów ocalonych w Radlinie, fotografie przydrożnych kapliczek z terenu naszej parafii, informacje o rozbudowie cmentarza parafialnego/. Przy okazji nabycia biuletynu możemy złożyć dobrowolną ofiarę aby pokryć część kosztów jego wydania. Bóg zapłać.
4.    W pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 16.oo. W pierwszą sobotę zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 16.3o, którą poprowadzą jak zawsze grupy modlitewne naszej parafii.
5.    Początek nadchodzącego miesiąca związany jest z pięknym zwyczajem śpiewania pieśni o Matce Bożej: na nabożeństwie majowym w kościele oraz przy przydrożnych kapliczkach. Miejsca w kościele wystarczy dla każdego: dla dzieci /szczególnie komunijnych/, dla młodzieży /szczególnie bierzmowanej/ oraz dla starszych. Nabożeństwo w ciągu tygodnia po Mszy św. o godz. 17.oo a w niedzielę po Mszy św. popołudniowej.
6.    Miesiąc maj odkrywa przed nami piękno budzącej się do życia przyrody stąd i my „budzimy się” i wyruszamy na pielgrzymkowy szlak – 9 maja – do Miechowa oraz do Ojcowskiego Parku Narodowego. Zapisy w zakrystii. Koszt: 4o zł.
7.    Za tydzień na Mszy św. o godz. 12.oo będziemy modlić się w intencji strażaków oraz ich rodzin. Zapraszamy.
8.    Na podstawie Dekretu Kongregacji ds. Kultu Bożego Stolica Apostolska przenosi obchodzenie Uroczystości NMP Królowej Polski z 3 maja na 2 maja. Zezwala jednak, aby w niedzielę 3 maja odprawić jedną Mszę ku czci Matki Bożej. Szczegóły w gablocie.
9.    Stowarzyszenie Św. Jacek zaprasza młodzież z terenu naszej parafii w wieku od 13 do 19 lat do udziału w grze terenowej pt.: „Partyzancka tułaczka”, która odbędzie się 23 maja.
10.    Dziękujemy za sprzątanie kościoła i za kwiaty mieszkańcom Mąchocic Dolnych. Obecni byli: Anna Białogońska, Leszek Popłoński, Zofia Wójcik, Anna Sańpruch, Zofia Kundera, Małgorzata Pedrycz, Zofia Pedrycz, Anna Michcik, Antonina Gołąbek, Stefan Gołąbek, Dawid Żarnowiecki, Dorota Żarnowiecka. Na przyszłą sobotę prosimy o pomoc kolejnych mieszkańców z Mąchocic Dolnych.