Ogłoszenia parafialne III Niedziela Adwentu 15.12.2013 r.

1. Przeżywamy czas Adwentu. W minionym tygodniu uczestniczyliśmy w rekolekcjach. Starajmy się w stanie łaski oczekiwać na święta Bożego Narodzenia. Zachęcamy do uczestnictwa w roratach o godz. 6.30 – Mszy św. o Matce Bożej – od wtorku połączonej z Nowenną do Bożego Narodzenia. Dzieci z lampionami zapraszamy na 17.00.

2. Chorych będziemy odwiedzać z posługą duszpasterską 23 grudnia (poniedziałek) od godz. 10.00. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii.

3. Świece wigilijnego dzieła pomocy dzieciom można nabyć przed kościołem lub w zakrystii.

4. Dzisiaj, po Mszy św. o godz. 9.00 – spotkanie dla rodziców i chrzestnych tych dzieci, które zostaną ochrzczone w najbliższe święta.

5. Także dzisiaj, po ostatniej Mszy św. – w sali parafialnej, odbędzie się spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja.

6. Pod chórem są do odebrania życzenia dla grona Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach.

7. Pan Organista kończy roznoszenie opłatków:

  • dziś – Leszczyny Kopcówki i Skała – od. 13.00
  • poniedziałek – Mąchocice Dolne od Masłowa do nr 108 – godz. 9.00
  • wtorek – Mąchocice Dolne c.d. do krzyżówki z drogą do szkoły- od 10.00
  • środa – Mąchocice Dolne (Zakaniów, Golica) – od 10.00.

8. Wczoraj odbyło się generalne sprzątanie kościoła (odkurzanie ścian, kanałów grzewczych, mycie okien i posadzki). Dziękujemy rodzinie: Okuńskich, Doboszów i Brelaków, które były inspiratorem i zarazem wykonawcą tych prac. Słowa podziękowań kierujemy także pod adresem strażaków z Leszczyn, którzy pomagali przy pracy w ciągu całego dnia.

9. W ubiegłą niedzielę gościliśmy w naszym kościele św. Mikołaja. W spotkaniu uczestniczyło bardzo dużo dzieci wraz z rodzicami. Była bardzo miła atmosfera i dużo radości. Raz jeszcze składamy podziękowania dla Stowarzyszenia św. Jacek, za zorganizowanie tego spotkania.

10. Kontynuując podziękowania, nie sposób nie wspomnieć o darach, jakie otrzymała ostatnio nasza parafia:

  • Drugi ornat od pielgrzymów
  • Czerwoną stułę od Koła Przyjaciół Radia Maryja

11. Wyrazy wdzięczności dla parafii przesyła Wojtek Grzegorczyk, dla którego zbieraliśmy pieniądze do puszek na bardzo drogi lek. Zebrano 6 tysięcy zł. Pieniądze zostały przeliczone komisyjnie i przekazane rodzicom.