Ogłoszenia parafialne IV Niedziela Adwentu 22.12.2013r

1. Dobiega końca czas Adwentu, czyli czas radosnego oczekiwania na Zbawiciela w Świętach Bożego Narodzenia. Jeśli ktoś nie posiada jeszcze opłatków świątecznych, można je nabyć w zakrystii.

2. Przed kościołem są do nabycia świece wigilijne, z których ofiary są przeznaczone na pomoc dla dzieci z rodzin ubogich.

3. Chorych będziemy odwiedzać z posługą duszpasterską jutro od godz. 10.00. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii.

4. We wtorek Wigilia, nie ma Mszy św. popołudniowej. Na porannych roratach będzie można zabrać ze sobą światełko betlejemskie przekazane nam przez alumnów naszego seminarium. Przed północą o godz. 23.30 czuwanie modlitewne a podczas niego Nowenna do Bożego Narodzenia, a następnie sprawowana będzie uroczysta Pasterka.

5. W środę Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 16.00. W drugi dzień świąt wspominamy Św. Szczepana pierwszego męczennika. Porządek mszy św. jak w każdą niedzielę, a o godz. 10.30 msza św. z udzieleniem sakramentu chrztu św. Na sumie zaś będzie poświęcenie owsa (prośba o niesypanie owsem po kościele), a taca z tego dnia przeznaczona jest na potrzeby KUL.

6. W drugi dzień świąt młodzież naszej parafii zaprezentuje nam owoc swojej pracy bardzo starannie przygotowane i piękne Jasełka Bożonarodzeniowe, które rozpoczną się o godz. 19.00 w naszym kościele.

7. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy

– w piątek św. Jana, apostoła i ewangelistę (poświęcenia wina na Mszy św.)

– w sobotę św. Młodzianków, męczenników

Natomiast w przyszłą niedzielę kościół czci Świętą Rodzinę: Jezusa, Maryję i Józefa.

8. W przyszłą niedzielę ks. Tomasz obchodzi imieniny. Msze św. w jego intencji o godz. 10.30 od Pań katechetek, a o godz. 12.00 od chóru.

9. W sobotę po świętach (28 grudnia) rozpoczniemy wizytę duszpasterską, zwaną kolędą. Jak zawsze chcemy spotkać się w miarę możliwości z jak największą liczbą domowników. Do wizyty należy przygotować tradycyjnie na stole nakrytym białym obrusem: krzyż, świece, wodę święconą i kropidło. Dzieci i młodzież przygotują zeszyty do religii, a kandydaci do bierzmowania indeksy.

W tym roku kolejna ofiara z kolędy przeznaczona jest na wykup ziemi pod budowę cmentarza i rozpoczęcie budowy. Stąd prośba, aby ta ofiara była większa niż poprzednimi latami (według możliwości każdej rodziny). W sobotę kolędę rozpoczniemy w Cedzynie Góra: dwóch księży z obu stron ( jeden ksiądz od strony Domaszowic, a drugi od nr. 106c – Pan Kukiałki łącznie z drogą do Woli Kopcowej. Trzeci ksiądz Cedzyna Kawiarnia uliczka z numerem 1D i następne uliczki z domami przy głównej drodze aż do Woli Kopcowej. Kolędę zaczynamy od godz. 9.30. Prosimy o pojazd dla księży na kolędę.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Świąteczne wydanie Gościa niedzielnego i Niedzieli są droższe, ale za to bogate w treści ( płyty i kalendarze).

11. Dziękujemy p. Tokarskiemu i Komorowskiemu za przywiezienie choinek do kościoła

12. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę mieszkańcom Leszczyn. Byli obecni: Święcik Irena, Kura Anna, Kubiec Łucja, Królicki Piotr, Pedrycz Celina, Ślusarczyk Katarzyna, Błędziński Zbigniew, Jaros Zbigniew, Mazur Sabina, Kobiec Władysław, Bujnowska Janina, Bednarz Wincenty, Kaczmarczyk Beata, Kubiec Małgorzata, Święcik Teresa. W najbliższą sobotę zapraszamy kolejną grupę z Leszczyn.