Ogłoszenia parafialne na I Niedzielę Wielkiego Postu 17.02.2013r

1. Rozpoczęliśmy Wielki Post. Jest to czas szczególnych postanowień i wysiłków, które będziemy podejmować w walce z grzechem i naszymi słabościami. Pomagać nam w tym będą nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali . Droga Krzyżowa dla dzieci w czwartek o godz.1700. Droga Krzyżowa dla wszystkich w piątek o godz. 1700, a następnie Msza św. na której, zgodnie z tradycją , będzie zbierana jest taca na kwiaty do Grobu Bożego. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o godz. 1500. Niedzielna Msza Św. popołudniowa przez czas Wielkiego Postu sprawowana będzie zaraz po Nabożeństwie Gorzkich Żali. Na ołtarzu Matki Bożej wyłożona jest Księga Trzeźwości.

2. W najbliższą Niedzielę (24 lutego) rozpoczniemy Rekolekcje Wielkopostne. Prowadzić je będzie o. Tacjan Mróz ze zgromadzenia Bernardynów. Na godz. 700 zapraszamy szczególnie kobiety, na godz. 900 młodzież pracującą, studiującą, szkół średnich, na godz. 1015 szkoły podstawowe, na godz. 1130 mężczyzn i o godz. 1500 na Gorzkie Żale i mszę św. wszystkich. Szczegółowy plan rekolekcji będzie podany w przyszłą niedzielę, ale już dzisiaj sygnalizujemy, że młodzież będzie przychodziła w tygodniu na godzinę 1700, a szkoły podstawowe będą miały swoją godzinę w południe.

3. W kalendarzu liturgicznym kościoła w tym tygodniu w piątek obchodzimy Święto Katedry Świętego Piotra, Apostoła.

4. Dzisiaj po mszy św. o godz. 1600 spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja i TV Trawam w Sali na plebanii.

5. Przypominamy tym, którzy rezerwowali msze św. zwłaszcza w najbliższych tygodniach aby podawali intencje tych mszy.

6. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Włoch, kontakt z księdzem Wacławem.

7. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Mąchocic Górnych. Obecni byli: Magdalena Kaleta, Michał Kaleta, Halina Kaleta, Paweł Bugajski, Stefan Strząbała.

W następną sobotę zapraszamy kolejnych mieszkańców Mąchocic Górnych.