Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę Zwykłą 17.01.2021r.

1. W kalendarzu liturgicznym kościoła w tym tygodniu obchodzimy:

We wtorek, wspomnienie Św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.

W czwartek, wspomnienie Św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.

2. Poświęcenie i wręczenie Książeczek do nabożeństwa dla dzieci Komunijnych ze Szkoły Podstawowej w Cedzynie będzie w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 900. Pozostałe Szkoły w innych terminach, które będą ogłoszone.

3. Z racji Roku św. Józefa ogłoszonego przez Papieża Franciszka chcemy zaproponować prenumeratę nowego czasopisma pt.: „Idźmy do Józefa”. Główną tematyką tego kwartalnika jest postać oraz kult Św. Józefa w Polsce i nie tylko. Chętni do prenumerowania pisma mogą przy zapisywaniu dostać gratisowy egzemplarz promocyjny. Zapisy na prenumeratę zbiorową (jest taniej) u Ks. Krzysztofa. Przy dziesięciu osobach koszt prenumeraty rocznej wynosi 36 zł. od osoby.

4. Można już rezerwować Msze św. na drugą połowę roku (tego roku).

5. Od poniedziałku rozpoczynamy odwiedzanie z błogosławieństwem Kolędowym rodziny, które nas zaprosiły. Kolędę będziemy rozpoczynać o godz. 1500 co zapewne umożliwi spotkanie z większą ilością domowników. Do wizyty należy przygotować stół nakryty białym obrusem, krzyż, świece, wodę święconą i kropidło. Dzieci przygotowują także zeszyty od religii.

Program wizyty duszpasterskiej na najbliższe dni:

W poniedziałek (18 stycznia): Leszczyny 3 Księży. Jeden Ksiądz od strony Bęczkowa od nr 126K. Drugi Ksiądz od krzyżówki w stronę Bęczkowa od nr 66D. Trzeci Ksiądz pośrodku od nr 38B w kierunku Bęczkowa po obu stronach.

We wtorek (19 stycznia): Jeden Ksiądz Leszczyny od nr 82C w Kierunku Cedzyny po obu stronach. Drugi Ksiądz Leszczyny zacznie od domów Nad Zalewem nr 102H do głównej drogi po obu stronach. Trzeci Ksiądz Leszczyny Kopcówki i Skała i domy koło p. Kościelnego.

W środę (20 stycznia): Jeden Ksiądz Mąchocice Kapitulne ul. Górna. od strony Masłowa obie strony od nr 36. Drugi Ksiądz Mąchocice Kapitulne ul. Dolna od strony Masłowa od nr 9 obie strony. Trzeci Ksiądz Mąchocice Kapitulne ul. Dolna od Krzyżówki w stronę Masłowa nr 174 po obu stronach.

W czwartek (21 stycznia): Jeden Ksiądz – Zakaniów od nr 1 ul. Nad Lubrzanką. Drugi Ksiądz od ul. Łysogórskiej nr 204 w stronę ul. Nad Lubrzanką. Trzeci Ksiądz Golica i ul. Szkolna.

W piątek (22 stycznia): Radlin, jeden Ksiądz od Ogrodzenia nr-y początkowe, później przy trasie od nr 8A, drugi Ksiądz od końca od nr 188 prawa strona (Księża idą w kierunku do siebie). Trzeci Ksiądz Radlin lewa strona od Kielc od nr 7 do nr 102B.

W sobotę (23 stycznia) od godz. 1000: Cedzyna – Jeden Ksiądz rozpoczyna koło pizzerii nr 115A, 119B i dalej ul. Kielecka, Miła, Młyńska, Polna.  Drugi Ksiądz blok koło hotelu 44B, ul. Piaskowa, Mostowa, Szkolna. Trzeci Ksiądz ul. Szklana, Radosna, Łąkowa, Różana, domy w uliczce za P. Kurpiem nr 178-180.

W poniedziałek dalsza część Cedzyny, Radlina i Podmąchocice.

Bardzo prosimy parafian o pomoc w tych odwiedzinach wykazując czujność w oczekiwaniu na Księdza aby nie musiał szukać numerów domów (będzie też już ciemno), za wyjątkiem Cedzyny i Podmąchocic, gdzie Ksiądz przyjedzie swoim samochodem prosimy o podwożenie Księzy na kolędę do pierwszego domu.

Jeśli w trakcie trwania kolędy przybędzie chętnych będą zapisywani na kolejny tydzień.

6. Spotkanie Przyjaciół Koła Radia Maryja i TV Trwam dzisiaj po Mszy św. o godz. 1600.

7. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Radlina. Byli obecni: Brzoza Krystyna, Kmiecik Małgorzata, Mazurczak Stanisława, Sikora Dorota, Cichońska Stanisława, Chrabąszcz Krystyna. Do sprzątania w najbliższą sobotę na godz. 900, zapraszamy kolejnych mieszkańców Radlina.