Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę Zwykłą 25 stycznia 2015 r.

1. W kalendarzu liturgicznym kościoła w tym tygodniu wspominamy:

W poniedziałek, Św. biskupów Tymoteusza i Tytusa.

We wtorek, Bł. Jerzego Matulewicza, biskupa.

W środa, Św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła.

W sobota, Św. Jana Bosko, prezbitera.

2. W związku z peregrynacją w najbliższą sobotę w naszej świątyni o godz. 1800 odbędziemy przeżywać wieczór uwielbienia. Chcemy rozpocząć tym samym duchową wędrówkę  z symbolami Światowych Dni Młodzieży. Zapraszamy wszystkich do udziału w tym spotkaniu starszych, młodzież i dzieci.

W dniach od 31 stycznia – 14 lutego 2015 r. pod hasłem ?Dotknij Miłosierdzia? będziemy przeżywali w naszej diecezji Peregrynację znaków Światowych Dni Młodzieży – Krzyża i Ikony Matki Bożej Salus Populi Romani.

Kolejne dni peregrynacji poświęcone będą refleksji, modlitwie oraz uczynkom związanym z poszczególnymi uczynkami miłosierdzia. Pomocą w tym będzie rozprowadzany w parafiach modlitewnik. Posłuży on wiernym również po Peregrynacji, gdyż począwszy od marca przez kolejne czternaście miesięcy zaproponowane zostaną adoracje i katechezy związane z uczynkami miłosierdzia.

Ogólnodiecezjalne spotkania:
– rozpoczęcie Peregrynacji w Lelowie w dniu 31 stycznia o godz. 20.00, zakończenie w Wiślicy w dniu 14 lutego o godz. 16.00;
– w Sanktuarium bł. Wincentego Kadłubka w Jędrzejowie w dniu 2 lutego o godz. 11.00 – w ramach obchodów Roku Życia Konsekrowanego;
– w Sanktuarium św. Józefa Opiekuna Rodziny w Kielcach w dniu 10 lutego o godz. 18.00 – spotkanie młodych małżeństw;
– w Hali Legionów w Kielcach (ul. Boczna 15) w dniu 11 lutego o godz. 15.00 – spotkanie chorych i niepełnosprawnych wraz z opiekunami.

W trakcie spotkań przy Symbolach ŚDM wierni będą mogli wypełnić i złożyć przygotowane ulotki z darami duchowymi. Rozprowadzane też będą butony – przypinki i naklejki z logo diecezjalnym oraz ogólnopolskim ŚDM, a także Biletu dla Brata, projektu L4 i inne.

Na stronie www.sdm.diecezja.kielce.pl/peregrynacja znajdziemy:
– Mapę Peregrynacji Symboli ŚDM,
– Plan Peregrynacji,
– Dwa diecezjalne hymny ŚDM, w wersji mp3, wykonane zespołowo i indywidualnie oraz ich teksty z nutami.

3. Dzisiaj po Mszy św.  godz. 1600 będzie można obejrzeć film pt. „Księga Rut” (wcześniej mylnie podano tytuł filmu). Zaproszenia są jeszcze do odebrania w zakrystii.
4. W przyszłym tygodniu w poniedziałek – 2 lutego – Ofiarowanie Pańskie (Matki Bożej Gromnicznej).  Msze św. o godz. 700, 900, 1030, 1200, 1700.  Poświęcenie świec po każdej Mszy św., a o godz. 1700 dzieci przygotowujące się do I Komunii św. odnowią przyrzeczenia chrzcielne      i poświęcą świece.

Ten dzień w Kościele poświęcony jest również życiu konsekrowanemu. Modlić się będziemy za wspólnoty zakonne, a ofiary składane na tacę są przeznaczone na wsparcie zakonów kontemplacyjnych w naszej diecezji.

5. Zakończyliśmy kolędę w naszej parafii. Zgodnie z zapowiedzią czekamy na zgłoszenia rodzin, które z różnych powodów nie mogły przyjąć księdza w wyznaczonym wcześniej terminie. Zgłoszenia przyjmujemy na poniedziałek w zakrystii.

6. W niedzielę 1 lutego w godzinach od 1000-1400 w remizie OSP w Mąchocicach kapitulnych przeprowadzona będzie honorowa zbiórka krwi.

7. Dziękujemy za sprzątanie Kościoła i kwiaty mieszkańcom Mąchocic Górnych. Obecni byli: Ryś Piotr, Bandrowska Aleksandra, Kowalik Wiola, Wojciechowska Jadwiga, Radek Hanna, Obara Janina, Sobecki Jan.

W przyszłą sobotę zapraszamy kolejnych mieszkańców Mąchocic Górnych.