Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Miłosierdzia Bożego (II Niedzielę Wielkanocną) 24.04.2022r.

1. Dzisiaj, w II niedzielę Wielkanocną obchodzimy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. To Święto Patronalne Caritas, ofiary zbierane do puszek przeznaczone będą na dzieła miłosierdzia diecezjalnej Caritas, w tym na adaptację mieszkań dla rodzin z Ukrainy. Caritas zaprasza w tym dniu do Parku Miejskiego w Kielcach na festyn pod nazwą Dzień Dobra w godz. 14 – 18 . Będą tam występy artystyczne podopiecznych Caritas, zabawy integracyjne dla dzieci, Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz koncert uwielbienia Zespołu ToON. Zaprośmy na to wydarzenie naszych gości z Ukrainy, by wspólnie dzielić się dobrem.

2. W kalendarzu liturgicznym kościoła w tym tygodniu obchodzimy:

W poniedziałek, Święto Św. Marka, Ewangelisty.

We wtorek, Uroczystość Św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski.

W piątek, Święto Św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.

3. Próba liturgiczna kandydatów do bierzmowania w poniedziałek, 25 kwietnia o godz. 1600.

W piątek, 29 kwietnia spowiedź dla Kandydatów i ich rodzin o godz. 1600, po Mszy św. o godz. 1700 będzie jeszcze próba liturgiczna Kandydatów do Bierzmowania.

Sakramentu Bierzmowania udzieli Ks. Biskup Pomocniczy Andrzej Kaleta w czwartek, 5 maja o godz. 1700.

4. Próba dla dzieci przygotowujących się do I-szej Komunii Św. w poniedziałek po Mszy św. o godz. 1700 i w środę o godz. 1600.

5. W dniach 27 – 28 maja 2022r. (piątek – sobota), planowana jest parafialna pielgrzymka do Sanktuarium MB Bolesnej Królowej Polski w Licheniu i Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu. Podobnie jak ubiegła Pielgrzymka do Gietrzwałdu, będzie ona dwudniowa z noclegiem w Domu Pielgrzyma „Arka” w Licheniu wraz ze wspólnym śniadaniem. Chętni na Pielgrzymkę mogą się już dziś zapisywać na listę w zakrystii bądź w Kancelarii Parafialnej u Ks. Krzysztofa oraz uiszczać zaliczkę 50zł. Zapisy do 15 maja.

6. Od przyszłej niedzieli można będzie rezerwować intencje mszalne na II połowę roku.

7. Dziękujemy za sprzątanie kościoła oraz ofiarę mieszkańcom Radlina. Byli obecni: Kędzierski Mieczysław, Gołębiowska Elżbieta, Hrabąszcz Janina, Szyszkowska Danuta, Piłat Genowefa, Chrabąszcz Krystyna, Cichońska Stanisława.

      Do sprzątania w najbliższą sobotę zapraszamy kolejnych mieszkańców Radlina.