Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata 21.11.2021r.

1. W kalendarzu liturgicznym Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek, Św. Cecylię, dziewicę i męczennicę;

– w środę, Świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy.

2. Dzisiejsza niedziela kończy Rok Liturgiczny Kościoła. Przed nami Adwent, czas przygotowujący nas do przeżycia uroczystości Świąt Bożego Narodzenia. Rekolekcje parafialne rozpoczną się  w II Niedzielę Adwentu 5 grudnia i trwały będą do wtorku 7 grudnia. Będzie je prowadził Ks. Jacek Piotrowski, ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy w Zakopanem.

3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 900 spotkanie rodziców i Kandydatów do Bierzmowania.

4. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży naszej parafii włączyło się w akcję organizowaną przez Fundację Małych Stópek p.t.: „Paczuszka dla Maluszka”. Zapraszamy wszystkich parafian do udziału w świątecznej zbiórce artykułów higienicznych, dla dzieci w domach samotnej matki, domach dziecka i hospicjach w całej Polsce. W tę akcję można włączyć się składając do specjalnie przygotowanego koszyka w naszym kościele artykuły higieniczne takie jak: proszki i płyny do prania, kremy, szampony, oliwki, pieluchy, mydła. W naszym imieniu fundacja ofiaruje je potrzebującym dzieciom. Nie zapomnijmy w czasie Bożonarodzeniowych przygotowań o tych najmniejszych i najbardziej potrzebujących.

5. W odpowiedzi na słowo Ks. Biskupa Ordynariusza z ubiegłej niedzieli o pomoc emigrantom, przed kościołem możemy złożyć ofiarę do puszki na ten cel.

6. Z racji wspomnienia Św. Cecylii, patronki śpiewu i muzyki sakralnej, pamiętamy o naszym Chórze Parafialnym, o Scholii Młodzieżowej i Scholce Dziecięcej, którzy swoim śpiewem ubogacają liturgię Mszy św. i uroczystości kościelne. Wyrażamy im nasze uznanie i wdzięczność oraz życzymy radości z wypełnianej misji. Przy tej okazji zapraszamy zwłaszcza młodzież i dzieci do wzmocnienia szeregów śpiewających grup. Msza św. w int. Chóru, Scholii Młodzieżowej i Scholii Dziecięcej w przyszłą niedzielę o godz. 1200, na którą serdecznie wszystkich zapraszamy. Scholka Dziecięca spotka się w czwartek na próbie o godz. 1600.

7. Od zeszłej niedzieli jest możliwość rezerwacji Mszy św. na następny rok.

8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Mąchocic Kapitulnych z ulicy Górnej. Byli obecni: Dorota Bałaga, Halina Dudek, Mateusz Fąfara, Elżbieta Ksel, Magdalena Zarychta. Do sprzątania w najbliższą sobotę (godz. 9.00), zapraszamy kolejne rodziny z ul. Górnej w Mąchocicach Kapitulnych.