Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Najświętszej Trójcy 11.06.2017r.

1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

We wtorek, Św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła;

W środę, Bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika;

W sobotę, Św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika.

2. W czwartek Uroczystość  Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało).   Msze św. w tym dniu o godz. 700, 900, 1100 i 1600. Po Mszy św. o godz. 1100 odbędzie się procesja do czterech ołtarzy. Bardzo proszę, tradycyjnie, o przygotowanie ołtarzy. Do następnego czwartku obchodzić będziemy Oktawę Bożego Ciała. Codziennie   po mszy św. o godz. 1700 procesja Eucharystyczna, dzieci, które w tym roku  przystąpiły po raz pierwszy do Komunii Świętej, uczestniczą w procesji Bożego Ciała w strojach komunijnych. W związku z powyższymi uroczystościami liturgicznymi, we wtorek po nabożeństwie , zapraszamy dziewczynki na próbę sypania kwiatów.
3. Spotkanie Kandydatów do Bierzmowania w poniedziałek 12 czerwca po Mszy św. o godz. 17.00. Obecność obowiązkowa.
4. W Wiślicy 17 czerwca odbędzie się Diecezjalne Spotkanie Młodzieży. W programie spotkania m.in. koncert zespołu: „Stróże poranka”, spektakl teatralny o św. Bracie Albercie Chmielowskim i inne. Uczestnictwo swoje zgłaszamy w zakrystii. Wyjazd spod kościoła o godz. 10.00.
5. Dzisiaj od godz. 19.30 na rynku w Kielcach będzie spotkanie uwielbienia Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. To już kolejna edycja takiego spotkania, gdzie możemy publicznie w centrum miasta dać świadectwo naszej wiary i przywiązania do Eucharystii.
6. Odbiór zdjęć i filmów z I komunii św. będzie po Mszy św. popołudniowej w środę 13 czerwca. Fotograf prosi, aby przynieść wyliczoną kwotę do zapłaty.
7. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Leszczyn. Byli obecni: Janik Janina, Osuch Helena, Anioł Maria, Pulut Anna, Cedzyńska Janina, Kiczor Teresa, Pirug Ewelina, Szymkowska Janina, Szymkowska Oliwia.

Do sprzątania w najbliższą sobotę zapraszamy kolejnych mieszkańców Leszczyn.