Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 05.06.2022r.

1. Dzisiejsza Niedziela Zesłania Ducha Świętego kończy okres Wielkanocny. Od Jutra rozpoczyna się w kościele czas zwykły w ciągu roku, w liturgii dominuje kolor szat zielony. Jutro święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, odpust w parafii Dąbrowa.  Msze św. w naszej parafii o godz. 700 i 1700

2. W przyszłą niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy.

3. W kalendarzu liturgicznym kościoła w tym tygodniu obchodzimy:

– W środę, wspomnienie Św. Jadwigi Królowej.

– W czwartek, Święto Ku Czci Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

– W sobotę, wspomnienie Św. Barnaby, Apostoła.

4. Zgodnie z prośbą Ks. Biskupa dzisiaj po Mszach świętych zbiórka do puszek jako wyraz naszej solidarności z parafiami naszej diecezji, które budują kościoły lub ze względu na małą liczbę wiernych potrzebują wsparcia w koniecznych remontach.

5. Pielgrzymka dla dzieci I-szo Komunijnych do Kalwarii Zebrzydowskiej i Inwałdu, będzie w sobotę 11 czerwca. Wyjazd z parkingu przy kościele punktualnie o godz. 600 Prosimy o przyjście 15 minut wcześniej.

6. W przyszłą niedzielę na Mszach św. gościć będziemy Siostry Szarytki, które przybliżą nam tajemnicę objawień Matki Bożej i kultu Cudownego Medalika. Będzie można również nabyć medalik.

7. Są do odbioru zdjęcia grupowe z pielgrzymki do Lichenia i Kalisza.

8. Próba Scholii Dziecięcej w czwartek o godz. 1600.

9. Dziękujemy za sprzątanie kościoła oraz ofiarę mieszkańcom Radlina. Byli obecni: Agnieszka Gałkiewicz, Danuta Gałszczyńska, Mikołaj Gałkiewicz, Andrzej Piotrowski, Teresa Biesaga.

Do sprzątania Kościoła w najbliższą sobotę zapraszamy kolejnych mieszkańców Radlina.