Ogłoszenia parafialne na V Niedzielę Wielkiego Postu 21.03.2021r.

1. Przyszła niedziela to Niedziela Męki Pańskiej, zwana Palmową, rozpoczynająca w liturgii Kościoła Wielki Tydzień, ustanowiony w celu przeżycia przez wiernych Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa Pana. W niedzielę Palmową obchodzimy pamiątkę uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy, usłyszymy także Ewangeliczny opis Męki Pańskiej, który wprowadzi nas w przeżycia całego Tygodnia.

2. Od dzisiejszej niedzieli tradycyjnie zasłaniane są w kościele krzyże i obrazy. Krzyże zostaną odsłonięte w Wielki Piątek a obrazy w Wielką Sobotę.

3. Do chorych będziemy jeździć z posługą duszpasterską, udzielając Sakramentów Świętych, w Wielki Wtorek od godz. 1000. Zgłaszamy chorych w zakrystii.

4. Tradycyjnie już w Wielkim Poście rozprowadzane są przez Caritas baranki wielkanocne. Można je nabyć w zakrystii.

5. Jak co roku do końca kwietnia, większość Polaków składa roczne zeznanie podatkowe. Serdecznie zachęcamy do przekazania 1% podatku na Caritas Diecezji Kieleckiej. W trudnym czasie epidemii nasza Caritas w swoich placówkach nieprzerwanie służy osobom ubogim, starszym, chorym, niepełnosprawnym i bezdomnym. Każdego dnia setki potrzebujących odnajdują tam miłosierne dłonie pracowników i wolontariuszy. Wspierajmy te piękne dzieła miłości bliźniego realizowane przez Caritas Diecezjalną. Szczegółowe informacje znajdziemy na plakatach i ulotkach.

6. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Cedzyny ul. Słoneczna. Byli obecni: Jamrożek Marta, Salwa Wioletta, Goworek Kazimierz, Adamus Jadwiga, Sobieraj Halina, Pulut Maria, Sadowska Paulina, Bogucki Dariusz, Jugo Marianna.

Do sprzątania w najbliższą sobotę na godz. 900, zapraszamy kolejnych mieszkańców Cedzyny ul. Słoneczna.