Ogłoszenia parafialne na VI Niedzielę Zwykłą 15 lutego 2015 r.

1. W tym tygodniu, Środą Popielcową rozpoczynamy czas Wielkiego Postu. Posypiemy nasze głowy popiołem na znak pokuty i chęci nawrócenia.

Msze święte o godz. 700, 900 i 1700.

W Środę Popielcową obowiązuje post co do ilości i jakości. Co do ilości trzy posiłki w ciągu dnia w tym raz do syta obowiązuje wszystkich od 14 do 60 roku życia. Co do jakości to wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, obowiązuje od 14 roku życia.

2. Okres Wielkiego Postu to czas wzmożonych postanowień i wyrzeczeń, które będziemy podejmować. Pomagały nam w tym będą nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali, które sprawowane będą w następującym porządku:

Droga  Krzyżowa  dla dzieci w czwartek  o godz.1700,

Droga Krzyżowa  dla wszystkich w piątek  o godz.1700,  a następnie Msza Św. na której zgodnie z tradycją będzie zbierana taca na kwiaty do Grobu.

Młodzież, szczególnie kandydatów do Bierzmowania zapraszamy na Drogę Krzyżową w piątek o godz. 1830.

Nabożeństwo Gorzkich Żali w Niedzielę o godz.1530, we wszystkie Niedziele Wielkiego  Postu Msza św. po południu  będzie sprawowana po nabożeństwie Gorzkich Żali. Przy ołtarzu Matki Bożej Częstochowskiej wyłożona będzie Księga  Trzeźwości.

3. Rekolekcje wielkopostne dla dorosłych i młodzieży rozpoczniemy w II  Niedzielę Wielkiego Postu 01.03.2015 r. będą trwały do środy 04.03.2015r. Prowadzić je będzie O. Marek Skowroński, franciszkanin z Lublina. Natomiast rekolekcje wielkopostne dla uczniów szkół podstawowych (klasy od 0 do VI) będą od III Niedzieli Wielkiego Postu 08.03.2015r. do środy 11.03.2015r. Prowadził je będzie Ksiądz Kordian Duda.

4. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1600 odbędzie się spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja i TV Trwam w sali na plebani.

Przed kościołem jest możliwość złożenia Ofiary na te media, utrzymujące się tylko z dobrowolnych ofiar wiernych.

5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. popołudniowej zapraszamy do Sali parafialnej na dobry film fabularny pt.: „Proces przeciwko szatanowi”. Zaproszenia do odebrania w zakrystii.

7. Dziękujemy za sprzątanie Kościoła i ofiarę mieszkańcom Mąchocic Górnych. Obecni byli: Celina Sadłos, Zofia Strząbała, Wiesława Bałaga, Dorota Bałaga, Antonina Fąfara, Mateusz Fąfara, Magdalena Zarychta, Paulina Zarychta, Krzysztof Waldon.

Dziękujemy mieszkańcom z Mąchocic Górnych za spełniany dyżur w przygotowywaniu świątyni na Niedzielną Eucharystię. W przyszłą sobotę zapraszamy mieszkańców Mąchocic Dolnych od strony Maslowa.