Ogłoszenia parafialne na XVII Niedzielę Zwykłą 26.07.2020r.

1. W kalendarzu liturgicznym kościoła w tym tygodniu obchodzimy:

W środę, wspomnienie Św. Marty.

W piątek, wspomnienie Św. Ignacego z Loyoli, prezbitera.

W sobotę, wspomnienie Św. Alfonsa Marii Liguoriego Bpa. i doktora Kościoła.

2. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy ogólnopolski dzień Św. Krzysztofa. Po Mszach św. błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów na parkingu przed Kościołem. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone są na środki transportu dla misjonarzy jako podziękowanie kierowców za szczęśliwe podróże. Jest to coroczna akcja Episkopatu do Spraw Misji.

3. W tym tygodniu w sobotę, rozpoczniemy miesiąc sierpień. Każdego roku przeżywamy go jako miesiąc trzeźwości. Wykorzystajmy ten czas aby uczyć się życia w trzeźwości, zwłaszcza w obliczu narastających problemów rodzinnych i społecznych. Na ołtarzu Matki Bożej Częstochowskiej wyłożona będzie Złota Księga do której możemy wpisać nasze podjęte decyzje odnośnie życia w trzeźwości i nasze postanowienia.

4. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Nabożeństwo I soboty miesiąca, wynagradzające za zniewagi raniące Niepokalane Serce Maryi o godz. 1700.

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

6. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Podmąchocic. Byli obecni: Waldon Monika, Łakomiec Anna, Mrozik Małgorzata, Wojtyna Beata. Wzorek Aleksandra. Wzorek Grzegorz. Malinowski Józef. Krawczyk Natalia.

W najbliższą sobotę na godz. 9.00 zapraszamy do sprzątania mieszkańców Radlina poczynając od pierwszych numerów. 

.