Ogłoszenia parafialne na XXVII Niedzielę Zwykłą 03.10.2021 r.

1. Z kalendarza liturgicznego:

w poniedziałek (tj. 4.10) – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu

we wtorek (tj. 5.10) – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej zakonnicy

w czwartek (tj. 7.10) – wspomnienie NMP Różańcowej (I czwartek miesiąca)

w sobotę (tj. 9.10) – wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, patrona naszej diecezji (odpust w Domaszowicach)

2. Przypominamy, że nabożeństwa różańcowe w dni powszednie w naszym kościele odbywają się po Mszy św. popołudniowej a w niedziele po Mszy św. o godz. 16.00.

3. Zapraszamy wszystkie dzieci ze szkół podstawowych, szczególnie przygotowujące się do I Komunii św., do wspólnego odmawiania różańca przy ołtarzu. Spośród dzieci odmawiających różaniec przy ołtarzu każdego dnia, z wyjątkiem niedzieli, będzie losowana figurka Matki Bożej.

4. Przypominamy również, że Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży naszej parafii organizuje konkurs najpiękniejszych różańców. Chętne do udziału dzieci wykonują własnoręcznie swoje różańce i podpisane przynoszą do kościoła w wyznaczone miejsce. Konkurs rozstrzygnięty zostanie 31 października.

5. Dziś na Mszy św. o godz. 16.00, odbędzie się poświęcenie różańców dzieci komunijnych.

6. Uczniowie klasy VII odbierają indeksy bierzmowanych i zapisują się na listę w zakrystii.

7. W dniach 22-23 października br. (tj. piątek-sobota), organizujemy parafialną pielgrzymkę do Sanktuarium maryjnego w Gietrzwałdzie na Warmii. Na tą dwudniową autokarową pielgrzymkę wraz z noclegiem i śniadaniem w Domu Pielgrzyma, można się zapisywać od dzisiejszej niedzieli w zakrystii lub kancelarii parafialnej bezpośrednio u ks. Krzysztofa, wpłacając jednocześnie zaliczkę 50 zł oraz zabierając formularz oświadczenia. Koszt wyjazdu ok. 140-150 zł (w zależności od ilości osób).

8. Również u ks. Krzysztofa można już zgłaszać chęć prenumeraty zbiorowej kwartalnika „Idźmy do św. Józefa” na przyszły rok.

9. Pod chórem można nabyć nowe numery prasy katolickiej. Są także nowe numery czasopisma „Misje dzisiaj”, „Świat misyjny” oraz wyłożone są papieskie intencje modlitewne na rok 2022 (dla Róż Różańcowych).

10. Tradycyjnie w pierwszą sobotę listopada z naszej parafii organizowany wyjazd na pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę w Częstochowie. Zapisy u ks. Dariusza.

11. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać XXI Dzień Papieski. Przed kościołami w naszej ojczyźnie będzie odbywać się zbiórka ofiar do puszek, które będą przeznaczone na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

12. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Mąchocic Kapitulnych z ulicy Górnej. Obecne były następujące osoby: Aneta Sokołowska, Zofia Jugo, Aneta Ksel, Aleksandra Ksel, Izabela Staszewska, Patrycja Bysiak, Beata Kiełbik, Jadwiga Anioł i Helena Gil.

Do sprzątania w najbliższą sobotę (godz. 9.00), zapraszamy kolejne rodziny z ul. Górnej w Mąchocicach Kapitulnych; najlepiej tak ok. 5-6 osób na jedno sprzątanie.

 

Wszystkim życzymy dobrego tygodnia, Bożej opieki,

obfitości łask za wstawiennictwem św. Jacka naszego Patrona.

Duszpasterze