Ogłoszenia parafialne Niedziela Bożego Miłosierdzia 27 kwietnia 2014 r

1.    Dzisiejsza niedziela kończy oktawę świąt Zmartwychwstania Pańskiego i przeżywana jest jako Niedziela Miłosierdzia Bożego i święto patronalne Caritas. Dla Polaków ma ono w tym roku szczególne znaczenie z racji kanonizacji bł. Jana Pawła II.  Łączymy się w modlitwie z wszystkimi, dla których osoba Papieża Polaka jest tak droga i bliska. Nasze dziękczynne czuwanie, które trwa od piątku, uwieńczy dzisiaj swym śpiewem chór parafialny na Mszy św. o godz. 16.oo i po jej zakończeniu. Zapraszamy na ten koncert wszystkich – nie tylko miłośników śpiewu. Postarajmy się także (kto tego jeszcze nie uczynił) o akcent papieski w oknach naszych domów.
2.    W liturgii Kościoła wspominamy:
–    Poniedziałek – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski;
–    Wtorek – święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy. Kościół w tym dniu obchodzi Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego;
–    Sobota – uroczystość NMP Królowej i głównej Patronki Polski. Msze św. jak w każdą niedzielę z odnowieniem milenijnego oddania naszej Ojczyzny pod opiekę Maryi. W tym dniu obchodzimy także Rocznicę Konstytucji 3 Maja – wywieszamy flagę narodową. 
3.    Wkrótce rozpoczniemy miesiąc maj, szczególnie poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe w dni powszednie – po Mszy św. o godz. 17.oo, a w niedziele i święta – po Mszy św. o godz. 16.oo. Podtrzymujmy też piękny zwyczaj śpiewania przy figurach i przydrożnych kapliczkach.
4.    W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od 16.oo a o 17.oo – Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa.
5.    W przyszłą niedzielę, na Mszy św. o godz. 12.oo, modlić się będziemy w intencji Ochotniczej Straży Pożarnej z Leszczyn i Mąchocic, prosząc o potrzebne łaski dla ich rodzin.
6.    Ks. Biskup Pomocniczy Kazimierz Gurda, który miał udzielić sakramentu bierzmowania naszej młodzieży, został mianowany Ordynariuszem Diecezji Siedleckiej. Z tego powodu termin bierzmowania ulega przesunięciu o jeden dzień – z 13 na 14 maja, o godz. 18.oo, a sakramentu udzieli ks. Biskup Marian Florczyk. W związku z powyższą uroczystością w naszej parafii, spotkanie kandydatów będzie jutro, po Mszy św. o godz. 17.oo a spotkanie z rodzicami kandydatów w najbliższą niedzielę, po Mszy św. o godz. 9.oo. 
7.    Spotkanie przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych także w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.oo  w zakrystii.
8.    Spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja i Telewizji Trwam dziś po ostatniej Mszy św.
9.    Wychodząc z kościoła można zabrać ze sobą kolejny numer Biuletynu Stowarzyszenia św. Jacek (nieodpłatnie).
10.    Przed kościołem zbierane są do puszek ofiary na cele miłosierdzia Caritas.
11.    Dziękuję za sprzątanie kościoła i złożona ofiarę mieszkańcom Radlina. Obecni byli: Tadeusz Zdoliński, Janina Banak, Ewa Bujak, Bożena Magala, Władysław Wójcik, Grażyna Iwańska, Jan Brelak, Teresa Piotrowska,  Wiesława Obara. Na przyszłą sobotę zapraszam kolejnych mieszkańców Radlina.