Ogłoszenia parafialne V Niedziela Wielkanocna 18 maja 2014

1.    Komunikat Biskupa Ordynariusza

2.    W środę, 14 maja, młodzież naszej parafii przyjęła sakrament bierzmowania.
Ks. Biskup Marian Florczyk, bardzo pozytywnie wyrażał się o postawie bierzmowanych, dobrym przygotowaniu i zaangażowaniu w liturgię. Prosił, aby przekazać jego pozdrowienie młodzieży, rodzicom, świadkom i raz jeszcze podziękować za wspólnotę modlitwy. Z naszej strony dziękujemy rodzicom i młodzieży za dar ołtarza w postaci mosiężnej kadzielnicy.

3.    Dzisiejsza niedziela jest w naszej diecezji dniem dziękczynienia za kanonizację Jana Pawła II. Jest to także rocznica urodzin Karola Wojtyły. W naszej parafii jest przeżywana wraz z kapłańskim jubileuszem święceń – 25 lat – ks. Jana Wojtyny – naszego rodaka, za którego dziś dziękujemy Panu Bogu.
Ks. Jan będzie przewodniczył Mszy św. dziękczynnej o godz. 12.oo. Przy tej okazji chcemy podziękować ks. Janowi za jubileuszowy dar dla naszej parafii w postaci pięknej białej kapy.
A przed kościołem – zachęcamy do zakupu papieskich kremówek. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na wakacyjny wyjazd młodzieży. Możemy także wylosować dla siebie cytat z przesłaniem Jana Pawła II.

4.    W przyszłą niedzielę w całej Polsce będziemy przeżywać święto dziękczynienia, z którym związana będzie zbiórka do puszek, przed kościołem, na świątynię Opatrzności Bożej.

5.    Alumn Maksymilian Michcik – nasz rodak – student Wyższego Seminarium Duchownego Księży Michalitów, otrzyma święcenia diakonatu w sobotę, 24 maja o godz. 11.oo, w kościele bł. Anieli Salawy w Krakowie. Polecamy go pamięci modlitewnej parafian.

6.    Zgodnie z tradycją, w czasie wzrostu i dojrzewania roślin poświęcamy pola. Chcemy w ten sposób uwielbić Boga, który dał ludziom ziemię, aby czynili ją sobie poddaną. Będziemy prosić o błogosławieństwo dla pracujących na roli, o pomyślne urodzaje i plony.
Tak więc dzisiaj, pogoda do tego zachęca, poświęcenie pól:
od godz. 14.15 – jeden ksiądz – w Podmąchocicach, Mąchocicach Górnych,
a następnie Dolnych. Drugi ksiądz od godz. 14.15: Leszczyny Kopcówki
i Skała, a następnie w Leszczynach. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

7.    Dziś, po Mszy św. o godz. 16:00 odbędzie się spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja w sali na plebanii.

8.    Dziękujemy parafianom, którzy wczoraj, jako dar wdzięczności z pielgrzymki do Kalwarii i Mogiły – zakupili zielony ornat.

Bóg zapłać wszystkim.

9.    Pielgrzymka dzieci rocznicowych oraz ich rodzin do Łagiewnik – Centrum Jana Pawła II – Wadowic w dniu 28 maja.
Zapisy u ks. Tomasza w zakrystii.

10.    Dziękuję za sprzątanie kościoła i złożona ofiarę mieszkańcom Radlina. Obecni byli: Zofia Mrzygłód, Małgorzata Zdolińska, Janusz Krzysiek, Beata Krzysiek. Na przyszłą sobotę prosimy o pomoc kolejnych mieszkańców Radlina.