Ogłoszenia parafialne XII Niedziela Zwykła 22 czerwca 2014 r.

1.    Kalendarz liturgiczny:
+   wtorek:  uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela
+   piątek:  uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa
dzień modlitw o uświęcenie kapłanów
+    sobota:  Niepokalanego Serca NMP
+    niedziela:  uroczystość śś. Apostołów Piotra i Pawła


2.    Jutro od godz. 1o.oo będziemy odwiedzać chorych. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii.


3.    W czwartek,  zakończenie oktawy Bożego Ciała i Msza św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy dzieci, rodziców i nauczycieli. Po Mszy św., procesja do czterech ołtarzy. Na zakończenie, błogosławieństwo wianków.


4.    Spowiedź z racji zakończenia roku szkolnego w czwartek od 16.oo.


5.    Zgodnie z zapowiedzią, dzisiaj od godz. 14.oo, na placu kościelnym, odbędzie się ogłaszana wcześniej akcja plenerowa pt. Bezpieczne wakacje. Wezmą w niej udział służby ratownicze: Policja, Straż pożarna, służba zdrowia i służba więzienna.
Będą ciekawe pokazy, znakowanie rowerów i konkurs z nagrodami. Dowiemy się też, jak udzielać pierwszej pomocy. Zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza dzieci.


6.    Po Mszy św., przy wyjściu z kościoła, możemy nabyć jubileuszowy medal z krótką historią straży w Mąchocicach, która w tym roku przeżywa 90. rocznicę działalności. Okażemy w ten sposób wdzięczność naszym strażakom za ich poświęcenie i służbę.
Koszt cegiełki to min. 10 zł.
Główne uroczystości rocznicowe odbędą się 6 lipca w remizie OSP w Mąchocicach.


7.    We wtorek, na Mszy św. o 17.oo, będziemy modlić się w intencji ks. Władysława, który w tym tygodniu obchodzi swoje imieniny.


8.    Scholę dziecięcą zapraszamy na spotkanie przy ognisku w najbliższą środę o 18.oo.


9.    Pielgrzymka do Piekar Śląskich wyrusza 28 czerwca w sobotę. Autokar wyjedzie z Mąchocic o 5.40 do Cedzyny i Radlina. Z Leszczyn o 6.oo. Prosimy o dokonanie zapłaty w najbliższych dniach.


10.    Dziękuję za sprzątanie kościoła i za ofiarę mieszkańcom Radlina. Obecni byli: Sławomir Sobieraj, s. Agata Bujak, Stanisław Iwański, Helena Zasada, Halina Jugo.
Na przyszłą sobotę zapraszamy kolejnych mieszkańców Radlina.