Get Adobe Flash player
Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj6
Wczoraj66
Wizyt w tygodniu213
Wizyt w miesiącu1837
Łącznie wizyt98912

Nowości

Warning: Creating default object from empty value in /home/swietyja/public_html/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109 Warning: Creating default object from empty value in /home/swietyja/public_html/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109 Warning: Creating default object from empty value in /home/swietyja/public_html/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109 Warning: Creating default object from empty value in /home/swietyja/public_html/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109 Warning: Creating default object from empty value in /home/swietyja/public_html/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109 Warning: Creating default object from empty value in /home/swietyja/public_html/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109

Ankieta

Figura, z którą uciekał św. Jacek z Kijowa nazywana jest:
 

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne na VI Niedzielę Wielkanocną 21.05.2017r.

1. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

2. W kalendarzu liturgicznym Kościoła w tym tygodniu w środę obchodzimy, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycieliki Wiernych, w piątek wspomnienie Św. Filipa Nereusza, prezbitera.

3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie z rodzicami kandydatów do bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

A w czwartek, 25 maja zapraszamy kandydatów do bierzmowania po Mszy św. o godz. 17.00 na pierwszą próbę przed bierzmowaniem.

4. Także dzisiaj po Mszy św. popołudniowej zapraszamy wraz ze Stowarzyszeniem Św. Jacek na "śpiewogranie majówkowe" wszystkich, którzy śpiewem i graniem na różnych instrumentach chcą chwalić Maryję (gitara, skrzypce, flet, akordeon i inne).

Dla gitarzystów będą przygotowane chwyty.

5. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 16.00  w sali na plebanii spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja i TV Trwam.

6. Ks. Marek zaprasza młodzież naszej parafii na ognisko w przyszłą niedzielę na godz. 17.00 przy plebanii.

7. W zakrystii można nabyć książkę pt.: "Traktat o prawdziwym nabożeństwie do NMP" autorstwa Św. Marii Ludwika Grignion de Montfort. Cena 10 zł.

8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Leszczyn. Byli obecni: Gołąbek Ryszarda, Waldon Dorota, Wołowiec Janina, Wołowiec Alicja, Brelak Jan, Gil Bożena, Namiel Maria.

Do sprzątania w najbliższą sobotę zapraszamy kolejnych mieszkańców Leszczyn.

Ogłoszenia parafialne na V Niedzielę Wielkanocną 14.05.2017r.

1. W kalendarzu liturgicznym Kościoła w tym tygodniu we wtorek obchodzimy, Święto Św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, Patrona Polski.
2. Wczoraj w Kieleckiej Katedrze nasz rodak alumn Daniel Olejarczyk otrzymał z rąk Ks. Biskupa Ordynariusza Święcenia Diakonatu. Uczestniczymy w jego radości, gratulujemy i życzymy Bożego Błogosławieństwa i wytrwałości na drodze powołania.
3. W dniu wczorajszym dzieci klas trzecich naszej parafii przystąpiły do I Komunii Świętej. Dziękujemy rodzicom i dzieciom za dar ołtarza, są to trzy głębokie pateny do rozdawania komunii świętej. Dziękujemy także rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za przygotowanie świątyni do uroczystości i posprzątanie terenu przy kościele i plebanii.

W kolejne dni Białego Tygodnia dzieci przychodzić będą do kościoła na godz. 17.00.

4. Dzisiaj od godz. 14.15 będziemy święcić pola. W Podmąchocicach i Mąchocicach Górnych i Dolnych jeden Ksiądz. Drugi Ksiądz Kopcówki, Leszczyny Skała i Leszczyny. Trzeci Ksiądz Cedzyna Góra, Kawiarnia i przy trasie. Czwarty Ksiądz Radlin. Gromadzimy się jak najliczniej w miejscach  poświęceń.
5. W przyszłą niedzielę 21 maja po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie z rodzicami kandydatów do bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

6. Także w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00 zapraszamy wszystkich, którzy pieśnią chcą sławić Niepokalaną Maryję. Zapraszamy również chętnych grających na różnych instrumentach muzycznych. Dla nich będą przygotowane tzw. chwyty gitarowe.
6. 19 maja w piątek spotkanie Stowarzyszenia "Św. Jacek".
7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 1600 w sali na plebanii odbędzie się spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja i TV Trwam.
8. Do sprzątania w tym tygodniu zapraszamy kolejnych mieszkańców Leszczyn.

Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę Wielkanocną 07.05.2017r.

1. W kalendarzu liturgicznym Kościoła w tym tygodniu w poniedziałek obchodzimy, Uroczystość Św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski i Diecezji Kieleckiej.
2. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania do Służby Bożej w Kościele. W ciągu tygodnia podczas Mszy św. i nabożeństw modlić się będziemy o liczne i święte powołania do stanu kapłańskiego i zakonnego. Szczególnie modlić się będziemy w intencji naszego rodaka Alumna Daniela Olejarczyka, który 13 maja w sobotę, o godz. 10.00 w Bazylice Katedralnej w Kielcach otrzyma z rąk Ks. Biskupa Ordynariusza Jana Piotrowskiego Święcenia Diakonatu.
3. Również w sobotę13 maja o godz. 12.30  przeżywać będziemy I Komunię Świętą dzieci klas III naszej parafii. W związku z tym w poniedziałek i środę dzieci będą miały próby, po Nabożeństwie Majowym. Natomiast spowiedź dla dzieci I Komunijnych, a także dla ich rodziców, chrzestnych i rodzin w czwartek. o godz. 18.00.
4. Dzieci klas IV obchodzić będą rocznicę swojej I Komunii Świętej w przyszłą niedzielę 14 maja, na Mszy św. o godz. 12.00. Próbę do przeżycia tej uroczystości będą miały we wtorek, po Nabożeństwie Majowym. Natomiast spowiedź w czwartek o godz. 19.00 (po I-szo Komunijnych).
5. Zgodnie z tradycją w przyszłą niedzielę będziemy poświęcać pola, prosząc o Boże Błogosławieństwo dla pracujących na roli, o pomyślne urodzaje i plony uwielbiając Boga, który dał ludziom ziemię aby "?czynili ją sobie poddaną?". Od godz. 14.15 w Podmąchocicach i Mąchocicach Górnych  i Dolnych jeden Ksiądz. Drugi Ksiądz Kopcówki, Leszczyny Skała i Leszczyny. Trzeci Ksiądz Cedzyna Góra, Kawiarnia i przy trasie. Czwarty Ksiądz Radlin. Gromadzimy się jak najliczniej w miejscach  poświęceń.
6. Informujemy, że dobiega końca półroczny okres czytania wypominek za zmarłych. Można przedłużyć tę modlitwę zgłaszając w zakrystii.
7. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Leszczyn. Byli obecni: Bednarz Wincenty, Lutwin Karolina, Kołodziejczyk Agnieszka, Radek Halina, Ostrowska Krystyna, Michcik Marcin. Do sprzątania w tym tygodniu zapraszamy kolejnych mieszkańców Leszczyn.

Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę Wielkanocną 30.04.2017r.

1.  Dzisiejsza niedziela przeżywana jest jako niedziela Biblijna, a jednocześnie jako  I-wszy Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. W całej Polsce jest czytany i rozważany List Św. Pawła Apostoła do Galatów. Również i my włączamy się w tę akcję przez adorację Najświętszego Sakramentu na zakończenie każdej Mszy św. z aktem wiary, nadziei i miłości na podstawie Listu do Galatów. Pod chórem na stoliku znajdują się karteczki z oznaczonymi fragmentami Listu do Galatów i Psalmów. Skorzystajmy z tego Stołu Słowa, zabierając karteczkę do domu gdzie przeczytamy i rozważymy dany fragment.

2.  Przed nami miesiąc maj, szczególnie poświęcony Matce Bożej. Z racji obchodów 100 rocznicy objawień fatimskich oczy nasze w szczególny sposób, zwrócone są na Maryję, która objawiając się trojgu pastuszkom: Hiacyncie, Franciszkowi i Łucji przekazała pouczenie dla świata i prosiła o pokutę i modlitwę zwłaszcza w intencji grzeszników. Będziemy modlić się podczas Nabożeństw Majowych a w szczególności w I soboty miesiąca tego roku przed Najświętszym Sakramentem, Różańcem wynagradzającym za grzechy przeciw Niepokalanemu Sercu Maryi. Nabożeństwo to w najbliższą I-szą Sobotę będzie o godz. 16.30 a po nim Msza święta. Nabożeństwa Majowe w zwykłe dni po Mszy św. o godz. 17.00 a w niedziele i święta  po Mszy św. o godz. 16.00. Podtrzymujmy też piękny zwyczaj śpiewania przy figurach i przydrożnych kapliczkach. Każdego roku przy różnych Kapliczkach na terenie naszej parafii wiele osób gromadzi się aby śpiewać pieśni na cześć Maryi. Zachęcamy do kontynuowania tego zwyczaju, a w pierwszy dzień maja wraz ze Stowarzyszeniem św. Jacek po odśpiewaniu Litanii w kościele zapraszamy pod kapliczkę Matki Bożej na przykościelnym cmentarzu, gdzie będziemy śpiewać pieśni Maryjne. Na stronie internetowej zamieszczony jest artykuł o historii majówek w naszej parafii.

3.  We wtorek 3 maja, Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, Głównej Patronki Polski, Msze św. jak w każdą niedzielę z odnowieniem Milenijnego oddania naszej Ojczyzny pod opiekę Maryi. W tym dniu obchodzimy także rocznicę Konstytucji 3 maja. Msza św. o godz. 1200 sprawowana będzie w intencji Strażaków z Leszczyn i Mąchocic a także w intencji ich rodzin.

4.  W kalendarzu liturgicznym Kościoła w tym tygodniu także wspomnienie Św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła we wtorek, a w  czwartek, wspomnienie Św. Floriana, męczennika i w sobotę, Święto Św. Apostołów Filipa i Jakuba.

5.  W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 16.15.

6.  Wyjazd Pielgrzymów do Torunia w poniedziałek o godz. 5 rano z parkingu koło kościoła.

7.  Informujemy, że dobiega końca półroczny okres czytania wypominek za zmarłych. Można przedłużyć tę modlitwę zgłaszając w zakrystii.

8.  Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Leszczyn. Byli obecni: Dudzik Bożena, Mazur Robert, Jaros Janina, Bujnowska Janina, Święcich Teresa, Święcich Irena, Kobiec Zofia.

Do sprzątania w tym tygodniu zapraszamy kolejnych mieszkańców Leszczyn.

Ogłoszenia parafialne na Niedziela Miłosierdzia Bożego (II Niedzielę Wielkanocną) 23.04.2017r.

1. Niedziela Miłosierdzia Bożego, którą dzisiaj przeżywamy kończy Oktawę Świąt Zmartwychwstania Pańskiego i jest świętem patronalnym Caritas. Dziś rozpoczyna się także kolejny Tydzień Miłosierdzia, przeżywać go będziemy pod hasłem: "Idźcie              i głoście". Starajmy się wspierać modlitewnie i materialnie dzieła Caritas. Dzisiaj po mszach św. zbiórka do puszek na cele charytatywne.

2. W kalendarzu liturgicznym Kościoła w tym tygodniu przeżywamy:

W poniedziałek, Uroczystość Św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski.

We wtorek, Święto Św. Marka Ewangelisty.

W sobotę, Święto Św. Katarzyny Sieneńskiej, Dziewicy i Doktora Kościoła, Patronki Europy.

3. Przyszła niedziela, 30 kwietnia przeżywana będzie jako niedziela Biblijna,                 a jednocześnie jako I - wszy Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. W całej Polsce będzie czytany i rozważany List Św. Pawła Apostoła do Galatów. Również i my włączymy się w tę akcję. Szczegóły w przyszłą niedzielę.

4. Spotkanie osób wyjeżdżających na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i Św. Jana Pawła II w Toruniu, będzie w czwartek           27 kwietnia po Mszy św. o godz. 17.00.

5. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Leszczyn. Byli obecni: Łakomiec Elżbieta, Kochan Anna, Snopek Monika, Budzisz  Marzena, Sańpruch Małgorzata, Kundera Barbara, Kubiec Łucja, Kwiatek Bernadeta, Kura Anna, Pedrycz Cecylia.

Do sprzątania w tym tygodniu zapraszamy kolejnych mieszkańców Leszczyn.