Get Adobe Flash player
Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości 

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę Zwykłą 31.01.2016 r.

1. We wtorek - 2 lutego - Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej).

Ten dzień w Kościele poświęcony jest życiu konsekrowanemu. Modlić się będziemy za wspólnoty zakonne, a ofiary składane na tacę są przeznaczone na wsparcie  zakonów kontemplacyjnych w naszej diecezji. Msze św. o godz. 700, 900, 1100 i 1700. Poświęcenie świec po każdej Mszy św. A na Mszy św. o godz. 1700 dzieci przygotowujące się do I Komunii św. odnowią przyrzeczenia chrzcielne i poświęcą świece. Wcześniej o godz. 16:30 będzie spotkanie rodziców z fotografem na sali parafialnej.


2. W kalendarzu liturgicznym kościoła w tym tygodniu wspominamy:

W piątek, Św. Agatę, dziewicę i męczennicę.

W sobotę, Św. męczenników Pawła Miki i Towarzyszy.


3. W tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 1600 a w sobotę o godz. 1630 nabożeństwo dla Kół Różańcowych i zmiana tajemnic.


4. W czwartek 4 lutego na Jasnej Górze w Częstochowie odbędzie się coroczne czuwanie wiernych z parafii dekanatu Masłowskiego. Możliwość wyjazdu z parkingu przy kościele w Dąbrowie o godz. 17:40, powrót rano. Zgłoszenia przyjmujemy do poniedziałku włącznie.


5. W parafii Św. Wojciecha w Kielcach od soboty 13 lutego godz. 19:00 rozpocznie się cykl Katechez Przedmałżeńskich przygotowujących do zawarcia sakramentu. Zachęcamy młodych, aby skorzystali z tej okazji.


6. Dziękuję za sprzątanie kościoła i złożone ofiary mieszkańcom Radlina. Byli obecni: Kaczmarczyk Mariusz i Zdolińska Małgorzata. Na sobotę zapraszamy kolejnych mieszkańców Radlina.

Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę Zwykłą 24.01.2016 r.

1. W kalendarzu liturgicznym kościoła w tym tygodniu wspominamy:
W poniedziałek, Nawrócenie Św. Pawła Apostoła.
We wtorek, Św. biskupów Tymoteusza i Tytusa.
W środę, Bł. Jerzego Matulewicza, biskupa.
W czwartek, Św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła.

2. Program wizyty duszpasterskiej na najbliższe dni:
- w poniedziałek (25 stycznia) ? od godz. 9.30 ? Leszczyny od p. Chrabąszcza nr. 89 po jednej stronie a następnie domy nad zalewem i w kierunku krzyża do p. Niekry nr. 98g jeden ksiądz. Od godz. 15.30 Cedzyna uliczka koło pani Piotrowskiej z numerami 166 i pana Dudzika z numerami 172 i 176 jeden ksiądz.
- we wtorek (26 stycznia) ? od godz. 15.30 ? Uliczki od pana Kurpia z numerami 178 i 180 oraz pani Kwiatkowskiej z numerami 192 jeden ksiądz.
Prosimy o pojazd na godz. 9.30. i po południu również.

3. Kończymy kolędę w naszej parafii, dziękujemy za ofiary złożone z racji kolędy. Rodziny które z różnych względów nie mogły przyjąć księdza w wyznaczonym terminie będą mogły to uczynić w środę, zgłaszając swoją wolę pobłogosławienia swojego domu w zakrystii lub kancelarii.

4. W sobotę o godz. 18.00 spotkanie Stowarzyszenia Św. Jacek na plebanii.

5. Dziękuje za sprzątanie kościoła i złożone ofiary mieszkańcom Radlina. Byli obecni: Rzędowska Marzena, Bujak Zofia, Solewicz Maria, Mańka Helena, Bujak Marek, Szostak Agnieszka, Gałkiewicz Mrzygłód Zofia.
Na sobotę zapraszamy kolejnych mieszkańców Radlina.

Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę Zwykłą 17.01.2016 r.

 

1. W kalendarzu liturgicznym kościoła w tym tygodniu wspominamy:

We wtorek, Św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.

W czwartek, Św. Agnieszkę, dziewicę i męczennicę.

2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

3. Dziękujemy za dotychczas złożone ofiary na rozbudowę cmentarza podczas kolędy.

Program wizyty duszpasterskiej na najbliższe dni:

- w poniedziałek (18 stycznia)od godz. 9.30 - Radlin Lewa strona w kierunku Górna, od pani Koruch do pana Kwiecińskiego dwóch księży. Od godz. 15.30 Leszczyny od pana Mańki do pana Kalety jeden ksiądz.

- we wtorek (19 stycznia) - od godz. 9.30 - Radlin Lewa strona w Kierunku Górna od pana Bielata do pani Chrabąszcz nr. 148/150 dwóch księży. Od godz. 15.30 - eszczyny od pani Waldon nr.21 do pana Czai drugi ksiądz.

- w środę (20 stycznia)od godz. 9.30 - Radlin od pana Banaka nr. 209 (przed stacją benzynową) do pana Stachurskiego nr. 152 jeden ksiądz i prawa strona od pani Jawor do pani Kmiecik nr. 141 drugi ksiądz. Od godz. 15.30 - Leszczyny od pana Sańprucha do pani Bednarz 2a.

- w czwartek (21 stycznia) - od godz. 9.30 - Radlin prawa strona od pana Ksela nr. 139 wraz z uliczką Niestachowską do pana Gała jeden ksiądz i od uliczki Niestachowskiej do pani Zalińskiej nr. 77 drugi ksiądz. Od godz. 15.30 - Leszczyny od pana Kmiecika ostatni dom przed Bęczkowem do pana Stachury nr 1(w kierunku kościoła).

- w piątek (22 stycznia)od godz. 9.30 - Cedzyna prawa strona w kierunku Kielc bez uliczek, początek kolędy od Domaszowic jeden ksiądz. Od godz. 9.30 - Jeden ksiądz Radlin od pana Hińczy nr. 76b do pana Wedziuka nr. 29a jeden ksiądz i drugi ksiądz     od godz. 15.30 od Pana Sobieraja nr.4a do nr. pana Zaniuka nr. 30a.

- w sobotę (23 stycznia)od godz. 9.30 -  Cedzyna przy szosie lewa strona w kierunku Kielc dwóch księży.

Prosimy o pojazd na godz. 9.30. i po południu również.

4. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 16.00 spotkanie opłatkowe Koła Przyjaciół Radia Maryja i TV Trwam oraz Grupy Modlitewnej Margaretka.

5. Dziękuje za sprzątanie kościoła i złożone ofiary mieszkańcom Radlina. Byli obecni: Magdalena Gałkiewicz, Bernadetta Wójcik, Sylwester Kraska, Martyna Mazurczak, Paweł Komorowski, Helena Anioł.

 

Na sobotę zapraszamy kolejnych mieszkańców Radlina.

Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Chrztu Pańskiego 10.01.2016 r.

1. W dzisiejszą Niedzielę kończy się liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Jak wiemy w tym roku nasz naród obchodzi 1050-lecie Chrztu Polski, dlatego podczas Mszy Świętych odnawialiśmy przyrzeczenia chrzcielne.


2. W dniach 19 - 25 lipca 2016 r. w naszej diecezji będziemy gościć pielgrzymów, którzy przyjadą na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Z tej racji potrzebna będzie dla nich baza noclegowa. Wszystkich, którzy chcieliby podjąć pielgrzymów w swoich domach podczas Światowych Dni Młodzieży prosimy o zgłaszanie swojej woli w zakrystii lub podczas wizyty duszpasterskiej.


3. Rozpoczęliśmy wizytę duszpasterską, zwaną kolędą. Pragniemy w miarę możliwości spotkać się ze wszystkimi domownikami. Dziękujemy za dotychczas złożone ofiary na rozbudowę cmentarza.


Program wizyty duszpasterskiej na najbliższe dni:

- w poniedziałek (11 stycznia)od godz. 9.30 Cedzyna Góra dwóch księży z obu stron. Od godz. 15.30 - Leszczyny od Pedrycza Jana do Kwietnia Wiesława, a następnie od Pani Serwańskiej do Pana Namiel.

- we wtorek (12 stycznia) - od godz. 9.30 - Cedzyna Kawiarnia dwóch księży z obu stron.

- w środę (13 stycznia)od godz. 15.30 - Leszczyny domy w wąwozie za Kościołem a następnie od Pani Walasek. w kierunku Mąchocic. Drugi ksiądz - Leszczyny nr. 96a, 96, 97, 97a, 97c, 97e.

- w czwartek (14 stycznia)od godz. 9.30 - Cedzyna Piaski, domy nad Zalewem, za groblą jeden ksiądz. Od godz. 15.30 -jeden ksiądz uliczki za Kawiarnią z numerami 1,2  i domy w kierunku Woli Kopcowej. Drugi ksiądz - Leszczyny po obu stronach, od Pani Grzegolec Krystyny nr. 66 do 54 i 54a Łakomiec Krzysztof.

- w piątek (15 stycznia)od godz. 9.30 - Radlin Ulica jeden ksiądz, od godz. 15.30 - Leszczyny od nr. 53 Radek Jan do nr. 44a Kaczmarczyk Stanisław. Drugi ksiądz Cedzyna za sklepem wzdłuż trasy szybkiego ruchu.

- w sobotę (16 stycznia)od godz. 9.30 - Radlin Ogrodzenie dwóch księży. Od godz. 14.00 - Leszczyny od nr. 43 Syska Bolesław do Szkoły.

Prosimy o pojazd na godz. 9.30. i po południu również.


4. Koło Przyjaciół Radia Maryja i TV Trwam zaprasza wszystkich słuchaczy i ofiarodawców na spotkanie opłatkowe, które odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 16.0 w sali parafialnej.


5. Dziękuje za sprzątanie kościoła i złożone ofiary mieszkańcom Radlina. Byli obecni: Zalińska Stanisława, Hińcza Marek, Mańka Anna, Biesaga Teresa, Szewczyk Dorota, Hińcza Barbara, Sepioło Krystyna. Na sobotę zapraszamy kolejnych mieszkańców Radlina.

Ogłoszenia duszpasterskie - II Niedziela po Narodzeniu Pańskim 3.01.2016 r.

1. 1. W środę 6 stycznia będziemy przeżywać uroczystość Objawienia Pańskiego, tzw. Trzech Króli. Porządek Mszy Świętych w tym dniu jak w niedzielę o godz.: 700,900,1030, 1200 i 1600. Z tej racji dzisiaj po Mszach Świętych przy wyjściu z kościoła i w zakrystii będzie można nabyć za dobrowolną ofiarę kadzidło i kredę, które pobłogosławimy w środę. W uroczystość Trzech Króli obchodzony jest także w Kościele Katolickim Dzień Misyjny. Naszą modlitwą i ofiarami na tacę wspieramy potrzeby misji.

2.2 2. Przyszłą niedzielę będziemy przeżywać jako Niedzielę Chrztu Pańskiego, która rozpoczyna okres zwykły w Kościele. Jak wiemy w tym roku nasz naród obchodzi 1050-lecie Chrztu Polski, dlatego podczas Mszy Świętych odnowimy przyrzeczenia chrzcielne.

3. 3. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 9.00 spotkanie przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych.

4. 4. Stowarzyszenie św. Jacek zaprasza dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 16.00 na kolędowanie z grupami muzycznymi z terenu naszej parafii.

5. 5. W najbliższą sobotę, 9 stycznia w Wyższym Seminarium Duchownym w Kielcach odbędzie się spotkanie Grona Przyjaciół Seminarium, które rozpocznie się o godz. 11.00. W programie: Msza Święta, łamanie się opłatkiem, występ alumnów oraz ciepły posiłek. Zachęcamy do udziału w dorocznym spotkaniu. Pod chórem są jeszcze listy do członków Grona Przyjaciół. Prosimy o ich odbiór.

6. 6. W dniach 19 - 25 lipca 2016 r. w naszej diecezji będziemy gościć pielgrzymów, którzy przyjadą na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Z tej racji potrzebna będzie dla nich baza noclegowa. Wszystkich, którzy chcieliby podjąć pielgrzymów w swoich domach podczas Światowych Dni Młodzieży prosimy o zgłaszanie swojej woli w zakrystii lub podczas wizyty duszpasterskiej.

7. 7. Rozpoczęliśmy wizytę duszpasterską, zwaną kolędą. Pragniemy w miarę możliwości spotkać się ze wszystkimi domownikami. Dziękujemy za dotychczas złożone ofiary na rozbudowę cmentarza.

Program wizyty duszpasterskiej na najbliższe dni:

- w poniedziałek (4 stycznia)od godz. 9.30 - Mąchocice Dolne od krzyżówki prawa strona w kierunku Masłowa - dwóch księży z dwóch stron

- we wtorek (5 stycznia)od godz. 9.30 Mąchocice Dolne od krzyżówki lewa strona w kierunku Masłowa - dwóch księży z dwóch stron

- w czwartek (7 stycznia)od godz. 15.30 - Leszczyny od numeru 103C (p. Misztal przy hotelu Uroczysko) do numeru 98 (p. Niebudek Krzysztof) - jeden ksiądz

- w piątek (8 stycznia)od godz. 9.30 - Kopcówki i Leszczyny Skała - jeden ksiądz;
od godz. 15.30 - Leszczyny od numeru 95 (p. Cedzyński Eugeniusz) do numeru 89L (p. Grzelak) - drugi ksiądz
od godz. 15.30 - Leszczyny druga strona- od numeru 95B (p. Siwiec Edward) do numeru 79 (p. Wojtasik Tadeusz) - trzeci ksiądz.

- w sobotę (9 stycznia) - od godz. 9.30 - Mąchocice Kap. Zakaniów od krzyżówki (kierunek na Bęczków) - dwóch księży z dwóch stron.
od godz. 14.00 - Leszczyny od numeru 88A ( p. Kołtun Krzysztof) do numeru 82C (p. Kania Stanisław) - jeden ksiądz.

Prosimy o pojazd na godz. 9.30.


8. 8. Dziękuję za sprzątanie kościoła i złożone ofiary mieszkańcom Radlina. Byli obecni: Stanisław Iwański, Janina Banak, Władysław Wójcik, Jan Brelak, Teresa Piotrowska, Marek Bujak. Na sobotę zapraszamy kolejnych mieszkańców Radlina.