Get Adobe Flash player
Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości 

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę Wielkiego Postu 26.03.2017r.

1. Zachęcamy do uczestnictwa w Nabożeństwach Wielkopostnych. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci w czwartki o godz. 1700, dla dorosłych i młodzieży w piątki o godz. 1700, Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 1530.

2. Zbliża się Niedziela Palmowa. Św. Jan Paweł II zaapelował by w tym dniu pamiętać o młodzieży całego świata i na szczeblu diecezjalnym przeżywać Światowy Dzień Młodzieży.

Tak więc 8 kwietnia 2017 w sobotę, przeddzień Niedzieli Palmowej w Kielcach odbędzie się Diecezjalny Dzień Młodzieży. Początek o godz. 15.00 w kościele św. Wojciecha następnie procesja z palmami do Bazyliki Katedralnej i około godz. 18.00 Msza św. w Bazylice pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego.

Zapraszamy młodzież naszej parafii do wzięcia udziału w tych uroczystościach. Zapisy u Ks. Marka.

3. Jak co roku do końca kwietnia, większość Polaków składa roczne zeznanie podatkowe. Zachęcamy do przekazania 1% podatku za rok 2016 na Caritas Diecezji Kieleckiej (KRS: 0000198087). Dzięki temu wsparciu Caritas prowadzi hospicja, pomaga w leczeniu i rehabilitacji chorych, wspiera ubogie rodziny i dzieci oraz niesie pomoc bezdomnym.

Na plakatach i ulotkach dostępne są szczegółowe informacje w tej sprawie.

4. Zgodnie z zapowiedzią nauki rekolekcyjne, które głosił Ks. Rafał Dudała w naszej parafii będą odtwarzane na antenie TVP3 Kielce w niedzielę 26 marca, 2, 9 kwietnia o godz. 18.50 a w Wielkim Tygodniu powtórka od 10 do 13 kwietnia, o godz. 17.30.

5. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Leszczyn od Bęczkowa. Byli obecni: Matuszewska Agnieszka, Krzysztowik Małgorzata, Zając Anna, Sito Katarzyna, Wdowiak Renata, Wdowiak Ania, Wdowiak Tadeusz, Salwa Ania, Stachura Marianna.

W przyszłym tygodniu zapraszamy do sprzątania Kościoła kolejnych mieszkańców Leszczyn zaczynając od Bęczkowa.

Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę Wielkiego Postu 19.03.2017r.

1. Przeżywaliśmy w minionym tygodniu rekolekcje, wiele z nas przystąpiło do spowiedzi. Trwajmy w łasce uświęcającej i postanowieniach wielkopostnych  uczestnicząc w  nabożeństwach, Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali, rozważając Mękę Pana Jezusa.

2. W kalendarzu liturgicznym kościoła w tym tygodniu przeżywać będziemy:

- w poniedziałek, Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.

- w sobotę, Uroczystość Zwiastowania Pańskiego ? Dzień Świętości Życia.    W tym dniu będziemy mogli podjąć zobowiązanie dziewięciomiesięcznej modlitwy w intencji poczętego dziecka tak zwanej: "Duchowej adopcji". Na stoliku będą wyłożone odpowiednie materiały. Msze św. o godz. 7.00,   9.00 i 17.00. Na godz. 17.00 w tym dniu zapraszamy dzieci I-szo Komunijne wraz z rodzicami na poświęcenie książeczek. Po Mszy św. będzie spotkanie z fotografem kamerzystą. Książeczek nie kupujemy indywidualnie.

3. W najbliższy piątek zapraszamy na multimedialną drogę krzyżową dla młodzieży w wykonaniu jednego z zespołów muzyki chrześcijańskiej.

4. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1600 spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja i TV Trwam.

5. Zgodnie z zapowiedzią nauki rekolekcyjne, które głosił Ks. Rafał Dudała w naszej parafii będą odtwarzane na antenie TVP3 Kielce w niedzielę 19, 26 marca, 2, 9 kwietnia o godz. 18.50 a w Wielkim Tygodniu powtórka od 10 do 13 kwietnia, o godz. 17.30.

6. W piątek o godz. 19.00 spotkanie Stowarzyszenia "Św. Jacek".

7. Od przyszłej niedzieli będzie można rezerwować intencje mszalne na drugie półrocze.

8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Mąchocic Dolnych. Byli obecni: Anna Gołąbek, Stefania Pieczaba, Mariola Jamrożek, Michał Jamrożek, Elżbieta Gołąbek, Bronisława Ryś, Anita Fornal, Karolina Wiktor, Krzysztof Gołąbek, Jacek Kaleta, Zbigniew Bujak.

W przyszłym tygodniu zapraszamy do sprzątania Kościoła mieszkańców Leszczyn zaczynając od Bęczkowa.

Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę Wielkiego Postu 12.03.2017r.

  1. Dzisiaj rozpoczęliśmy Parafialne Rekolekcje Wielkopostne. Prowadzi je Ks. dr. Rafał Dudała, Duszpasterz Akademicki z Kielc. Program rekolekcji podany jest także na stronie internetowej parafii oraz w gablocie przy kościele.
  2. Dzisiejsza niedziela, II Wielkiego Postu zwana Niedzielą "Ad Gentes" jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zgodnie z postanowieniem Episkopatu zbierane są ofiary do puszek na pomoc Polskim misjonarzom.
  3. W sobotę 18 marca zapraszamy dzieci I - szo Komunijne z rodzicami na przymiarkę strojów komunijnych, która odbędzie się na Sali parafialnej. Kolejność będzie następująca: o godz. 9.00 - dzieci ze szkoły w Leszczynach; o godz. 10.00 z Cedzyny kl. IIIa; o godz. 11.00 z Cedzyny z kl. IIIb; o godz. 12.00 z Radlina; o godz. 13.00 z Mąchocic.
  4. Są jeszcze miejsca wolne na pielgrzymkę do miejsca urodzin i męczeńskiej śmierci Bł. Karoliny Kózkówny w dniu 18 marca. Szczegółowy plan pielgrzymki znajduje się w gablocie oraz na stronie internetowej i facebook?u. Koszt pielgrzymki to 20 zł. oraz ewentualny posiłek w cenie 10 zł.
  5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 1600 spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja i TV Trwam.
  6. W dniu 04 marca w parafii Wolica - Tokarnia został rozegrany V Ministrancki Turniej Tenisa Stołowego Diecezji Kieleckiej o Puchar Ks. Bp. Mariana Florczyka. Miejsce drugie w Finale Ministranckiego Turnieju Tenisa w kategorii gimnazjum zajął ministrant Wojciech Pulut uczeń Zespołu Szkół w Mąchocicach Kapitulnych. Gratulujemy sukcesu i zdobycia okazałego pucharu.
  7. Uczniowie szkoły Katolickiej przygotowali spektakl pt.: "Oskar i Pani Róża". Przedstawienia odbędą się w auli Zespołu Szkół Katolickich w Kielcach w sobotę 18 marca o godz. 18.00 oraz w niedzielę 19 marca o godz. 18.00. Wstęp wolny. Organizatorzy serdecznie zapraszają.
  8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Mąchocic Dolnych. Byli obecni: Łakomiec Grażyna, Kaleta Małgorzata, Krawczyk Bożena, Krawczyk Joanna, Gołąbek Teresa, Gołąbek Agnieszka, Łysak Przemysław, Wrona Teresa, Wrona Karolina, Tutaj Jacek, Żarnowiecka Dorota, Żarnowiecki Dawid, Krawczyk Weronika.

W przyszłym tygodniu zapraszamy do sprzątania kościoła kolejnych mieszkańców Mąchocic Dolnych.

Ogłoszenia parafialne na I Niedzielę Wielkiego Postu 05.03.2017r.

1.  Rozpoczęliśmy Wielki Post. Jest to czas szczególnych postanowień, które będziemy podejmować w walce z grzechem i złymi przyzwyczajeniami. Pomagają nam w tym jak każdego roku, nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich  Żali a także Rekolekcje Wielkopostne. Droga  Krzyżowa  dla dzieci w czwartek  o godz. 1700, a po niej Msza Św. Droga Krzyżowa  dla wszystkich w piątek  o godz. 1700, następnie Msza Św. na której zgodnie z tradycją będzie zbierana taca na kwiaty do Grobu.  Młodzież, szczególnie kandydatów do Bierzmowania zapraszamy na Drogę Krzyżową w piątek  o godz. 1830. Nabożeństwo Gorzkich Żali w Niedzielę o godz.15.30. W niedzielę  Msza św. popołudniowa  przez czas Wielkiego Postu sprawowana będzie po nabożeństwie Gorzkich Żali. Na ołtarzu Matki Bożej Częstochowskiej wyłożona jest Księga Trzeźwości.

2.  W najbliższą  Niedzielę (12 marca) rozpoczniemy  Rekolekcje Wielkopostne.

O godz. 700 Msza św. z nauką dla wszystkich.

O godz. 900 Msza św. z nauką dla młodzieży pracującej, uczącej się i gimnazjum.

O godz. 1030 swoją Mszę św. mają dzieci.

O godz. 1200 Msza św. z nauką ogólną.

O godz. 1530 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym a po nabożeństwie Msza św. Plan rekolekcji na następne dni podany będzie w przyszłą niedzielę.

Rekolekcje będzie prowadził Ks. Rafał Dudała, Duszpasterz Akademicki z Kielc.

3. Przyszła niedziela, II Wielkiego Postu zwana Niedzielą "Ad Gentes" jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zgodnie z postanowieniem Episkopatu będą zbierane ofiary do puszek na pomoc Polskim misjonarzom.

4. Od dzisiaj zapisujemy młodzież na pielgrzymkę do miejsca urodzin i męczeńskiej śmierci Bł. Karoliny Kózkówny w dniu 18 marca. Szczegółowy plan pielgrzymki znajduje się w gablocie oraz na stronie internetowej i facebook'u. Koszt pielgrzymki to 20 zł. oraz ewentualny posiłek w cenie 10 zł.

5. Powstała strona na facebook'u pt.: "Młodzież Parafii Leszczyny" (https://www.facebook.com/mlodziezleszczyny) na której zamieszczane  są informacje związane z duszpasterstwem młodzieży. Ogłaszamy konkurs dla młodzieży na zdjęcie profilowe tej strony. Prosimy, aby wziąć pod uwagę naszego patrona Św. Jacka, widok naszego kościoła oraz to, co kojarzy się z młodzieżą. Konkurs Będzie trwał do końca marca. Zdjęcia prosimy przesyłać na podany adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

6. Spotkanie z rodzicami dzieci I-szo Komunijnych dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.30 (spotkanie także z fotografem).

7. Organizatorzy akcji pomocy dla Patrycji z naszej parafii dziękują wszystkim, którzy przez swoje ofiary wsparli to dzieło. Msza w int. ofiarodawców odbędzie się 30.04.2017r.

8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Mąchocic Dolnych. Byli obecni: Białek Monika, Białek Oliwia, Jaguś Zofia, Stromczyński Mirosław, Gołąbek Eugeniusz, Gołąbek Wiktor, Gołąbek Jakub, Kaleta Maria.

W przyszłym tygodniu zapraszamy do sprzątania kościoła kolejnych mieszkańców Mąchocic Dolnych.

Ogłoszenia parafialne na VIII Niedzielę Zwykłą 26.02.2017r.

1. W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczynamy czas Wielkiego Postu. Posypiemy nasze głowy popiołem na znak pokuty i chęci nawrócenia. W Środę Popielcową obowiązuje post co do ilości i jakości. Co do ilości trzy posiłki w ciągu dnia w tym raz do syta obowiązuje wszystkich od 14 do 60 roku życia. Co do jakości to wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, obowiązuje od 14 roku życia. Msze święte o godz.7.00, 9.00 i 17.00.

2. Okres Wielkiego Postu to szczególny czas naszych postanowień i wyrzeczeń, które będziemy podejmować zagłębiając się w Tajemnicę Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pana Jezusa. Pomagały nam w tym będą nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali, które sprawowane będą w następującym porządku: Droga  Krzyżowa  dla dzieci w czwartek  o godz.1700, a po niej Msza Św. Droga Krzyżowa  dla wszystkich w piątek  o godz.1700, następnie Msza Św. na której zgodnie z tradycją będzie zbierana taca na kwiaty do Grobu.  Młodzież, szczególnie kandydatów do Bierzmowania zapraszamy   na Drogę Krzyżową w piątek o godz. 1830. Nabożeństwo Gorzkich Żali w Niedzielę o godz.15.30. W niedzielę  Msza św. popołudniowa  przez czas Wielkiego Postu sprawowana będzie po nabożeństwie Gorzkich Żali. Przy ołtarzu Matki Bożej Częstochowskiej wyłożona będzie Księga  Trzeźwości.

3. Spotkanie z rodzicami dzieci I-szo Komunijnych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30 (spotkanie także z fotografem).

4. Rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy w II  Niedzielę Wielkiego Postu 12.03.2017r. będą trwały do środy 15.03.2017r. Spowiedź rekolekcyjna we wtorek 14.03.2016r. Prowadzić je będzie Ks. Rafał Dudała Duszpasterz Akademicki z Kielc.

5. W związku z ogłoszeniem z ubiegłej niedzieli o pomocy 7-mio letniej dziewczynce z naszej parafii, której mama umarła w grudniu ubiegłego roku. Dzisiaj po Mszach św. Przedstawiciele Rodziców zbierają ofiary do puszki na ten cel.

6. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 1615 a w sobotę o godz. 1630 różaniec dla Kół Różańcowych i zmiana tajemnic.

7. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Mąchocic Dolnych. Byli obecni: Kundera Zofia, Banak Teresa, Michcik Anna, Gołąbek Katarzyna.

W przyszłym tygodniu zapraszamy do sprzątania kościoła kolejnych mieszkańców Mąchocic Dolnych.