Get Adobe Flash player
Naszą witrynę przegląda teraz 4 gości 

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne na XXVI Niedzielę Zwykłą 25 września 2016r.

1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym Kościoła wspominamy:
W poniedziałek, Rocznicę Poświęcenia Kościoła Katedralnego w Kielcach
We wtorek, Św. Wincentego a Paulo, prezbitera.
W środę, Św. Wacława, męczennika.
W czwartek, Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
W piątek, Św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła.
W sobotę, Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i Doktora Kościoła.
2. Dzisiaj przeżywamy parafialny  Dzień Seminaryjny. Gościmy przedstawicieli naszego Seminarium, którzy wraz z nami uczestniczą w liturgii Mszy św. i głoszą Słowo Boże. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby Seminarium.
3. Do końca miesiąca września trwają zapisy kandydatów do przyjęcia sakramentu Bierzmowania młodzieży gimnazjalnej klas trzecich z naszej parafii. Odbiór deklaracji w zakrystii lub kancelarii.
Spotkanie Kandydatów do Bierzmowania z Księdzem w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00.
4.W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie rodziców dzieci I-szo Komunijnych z Księdzem.
5. Bardzo prosimy podawać intencje zarezerwowanych Mszy św. przynajmniej tydzień wcześniej.
6. W sobotę, 1 października odbędzie się VIII Diecezjalna Pielgrzymka Róż Żywego Różańca do Sanktuarium Matki Bożej Łokietkowej w Wiślicy. Z naszej parafii organizujemy wyjazd jeśli będzie wystarczająca liczba chętnych. Zapisy w zakrystii.
7.Gratulujemy ministranckiej drużynie piłkarskiej naszej parafii za zajęcie drugiego miejsca w lidze seniorów w sezonie 2015/16. W dniu 17 września w Jędrzejowie z rąk Ordynariusza Biskupa Jana Piotrowskiego   w nagrodę otrzymali puchar i piłkę nożną.
8. Dziękujemy parafianom Cedzyny za pełniony dyżur w przygotowaniu świątyni do liturgii niedzielnej w ostatnich tygodniach. Bóg zapłać za kwiaty, ofiary za poświęcony czas. Kolejka przechodzi teraz na  mieszkańców Podmąchocic.

Ogłoszenia parafialne na XXV Niedzielę Zwykłą 18 września 2016r.

1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym Kościoła:

We wtorek, wspomnienie Świętych Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Hasang i Towarzyszy, męczenników.

W środę, Święto Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty.

W piątek,  wspomnienie Św. Pio z Pietrelciny, prezbitera.
2. Trwają zapisy kandydatów do przyjęcia sakramentu Bierzmowania. Zapraszamy młodzież gimnazjalną klas trzecich z naszej parafii po odbiór deklaracji do zakrystii lub kancelarii.
3. W najbliższą sobotę obędzie się kolejny XVII już Rajd Świętokrzyski na Święty Krzyż, lista uczestników ciągle otwarta, zgłaszamy się w zakrystii. Przy zapisie prosimy o dokonanie wpłaty w kwocie 20 zł.
4. W przyszłą niedzielę, 25 września, przeżywać będziemy parafialny  Dzień Seminaryjny. Będziemy gościć przedstawicieli naszego Seminarium, którzy wraz z nami będą uczestniczyć w liturgii Mszy św. i głosić Słowo Boże. Alumni pragną dać świadectwo o tym że Jezus Chrystus jest Panem Powołania i droga powołania jest stale otwarta przed także nimi. Taca z tej Niedzieli przeznaczona jest na potrzeby Seminarium.
5. Dzisiaj,  zgodnie z prośbą Ks. Biskupa Ordynariusza modlimy się za ofiary kataklizmu trzęsienia ziemi we Włoszech, a po każdej Mszy św. przed kościołem zbierana jest puszka na pomoc dla ofiar kataklizmu.
6. Bardzo prosimy podawać intencje zarezerwowanych Mszy św. przynajmniej tydzień wcześniej.
7. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 16.00 spotkanie Przyjaciół Koła Radia Maryja i TV Trwam.
8. W najbliższy czwartek wyrusza z naszej parafii pielgrzymka do Wilna organizowana przez Stowarzyszenie św. Jacka. Wszystkich zainteresowanych informujemy, że wyjazd z parafii nastąpi sprzed kościoła ok. godz. 22.00. Wcześniej jeden autokar o godz. 21.30 zabierze pielgrzymów z Mąchocic z krzyżówki a drugi również o 21.30 z Cedzyny sprzed szkoły. Z Cedzyny pojedzie do Radlina i z przystanku na drodze leszczyńskiej zabierze pielgrzymów z Radlina. Organizatorzy z uwagi na dużą liczbę pielgrzymów (jest blisko 80 osób) proszą o punktualność i dyscyplinę. Dalsze szczegółowe informacje będą podane tuż przed wyjazdem i potem w autokarze.
9. W dniu 1 października odbędzie się VIII Diecezjalna Pielgrzymka Róż Żywego Różańca do Sanktuarium Matki Bożej Łokietkowej w Wiślicy. Z naszej parafii organizujemy wyjazd. Prosimy chętnych o zapisywanie się w zakrystii.
10. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kwiaty mieszkańcom Cedzyny. Byli obecni: Dorota Michta, Katarzyna Czaja, Pajdo Joanna, Królicka Teresa, Marta Królicka-Kania, Andrzej Kaczmarczyk.
W przyszłym tygodniu zapraszamy do sprzątania Kościoła dalszych mieszkańców Cedzyny.

Ogłoszenia parafialne na XXIII Niedzielę Zwykłą 04 września 2016r.

1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym Kościoła wspominamy w:

- poniedziałek św. Matkę Teresę z Kalkuty
- czwartek święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

2. W Jędrzejowie, w dniu 17 września odbędzie się XVI Diecezjalny Dzień Ministranta. Zachęcamy ministrantów do uczestnictwa w tym dniu. Zapisy w zakrystii.

Zbiórka ministrantów w najbliższy czwartek po Mszy św. o godz. 17.00.

Zapraszamy nowych kandydatów do zapisywania się do Liturgicznej Służby Ołtarza.

3. Od dzisiaj zapisujemy kandydatów do przyjęcia sakramentu Bierzmowania. Zapraszamy młodzież gimnazjalną klas trzecich z naszej parafii po odbiór deklaracji do zakrystii lub kancelarii.

4. Dzisiaj po Mszy św. o godz.12 spotkanie uczestników pielgrzymki do Wilna.

5. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kwiaty mieszkańcom Cedzyny. Byli obecni: Janina Dziedzic, Maria Styczeń, Zofia Pietruszka, Dorota Trzpiot, Anna Siudak, Teresa Tyburska, Katarzyna Siarek, Dorota Salwa, Alicja Staszewska.

W przyszłym tygodniu zapraszam do sprzątania Kościoła  kolejnych mieszkańców Cedzyny przy szosie.

Ogłoszenia parafialne na XXII Niedzielę Zwykłą 28 sierpnia 2016r.

1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym Kościoła:

W poniedziałek, wspomnienie Męczeństwa Św. Jana Chrzciciela.

W czwartek, wspomnienie Bł. Bronisławy, dziewicy.

W sobotę, wspomnienie Św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

2. Ksiądz Biskup mianował do pracy w naszej parafii drugiego wikariusza Ks. Marka Dumina.  Ks. Marek wyświęcony został w 2009r. ostatnio pracował w parafii Św. Jana Chrzciciela w Kielcach. Witamy go serdecznie i życzymy mu owocnej pracy w naszej Parafii.

3. W czwartek, 1 września rozpoczyna się nowy rok szkolny
i katechetyczny. Z tej okazji spowiedź dla uczniów w pierwszy piątek miesiąca 2 września o godz. 16.00.

Msza Święta na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dla dzieci klas pierwszych będzie sprawowana w najbliższą niedzielę o godz. 10.30.

4. W tym tygodniu przypada także I Sobota miesiąca. Różaniec i zmiana Tajemnic o godz. 1630.

5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz.12 spotkanie uczestników pielgrzymki do Wilna. Należy wpłacić zaliczkę w wysokości co najmniej 200 zł. Całkowity koszt pielgrzymki 400 zł. Jeśli będą jeszcze osoby chętne to jest możliwość zorganizowania drugiego autokaru.

6. Taca dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

7. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kwiaty mieszkańcom Cedzyny. Byli obecni: Elżbieta Sumara, Maria Staszewska, Barbara Salwa, Agnieszka Domaszko, Edyta Prusek, Aleksandra Zając.

W przyszłym tygodniu zapraszam do sprzątania Kościoła  kolejnych mieszkańców Cedzyny przy szosie.

Ogłoszenia parafialne na XXI Niedzielę Zwykłą 21 sierpnia 2016r.

1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym Kościoła:

W poniedziałek, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej.

W środę, Święto Św. Bartłomieja, Apostoła.

W piątek, Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.

W sobotę, wspomnienie Św. Moniki.

2. Z racji przeżytego Odpustu Parafialnego, chciałbym podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania ?Wielkiego Śpiewania? (wystąpiło 5 chórów), Religijnego Pikniku Rodzinnego oraz projekcji filmu pt.: ?Bóg nie umarł?. Szczególnie chciałbym podziękować Stowarzyszeniu Św. Jacek, Chórowi Parafialnemu na czele z p. Organistą, Ochotniczej Straży Pożarnej z Leszczyn i Mąchocic i Kołom Gospodyń Wiejskich z naszej parafii, a także Służbie Zdrowia.

3. W dniach 23 ? 25 września, organizowana jest z naszej parafii  przez  Stowarzyszenie Święty Jacek pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej i Miłosierdzia Bożego w Wilnie. Szczegółowy program znajduje się na stronie internetowej parafii  i w gablocie. Chętni mogą się jeszcze zgłaszać w zakrystii lub dzwoniąc pod jeden z numerów podanych w gablocie i na stronie internetowej.

4.  Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 16.00 spotkanie  Koła Przyjaciół Radia Maryja i TV Trwam w sali na plebani.

5. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

6. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Cedzyny. Byli obecni: Kowalik Aniela, Kowalik Paulina, Kupis Michał, Kurp Jerzy, Kaczmarczyk Halina, Dudzik Maria, Kapińska Teresa, Adamiec Teodora.

W przyszłym tygodniu zapraszam do sprzątania Kościoła  kolejnych mieszkańców Cedzyny przy szosie.