Get Adobe Flash player
Naszą witrynę przegląda teraz 4 gości 

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne na XIX Niedziele Zwykłą 10.08.2014r

1) W kalendarzu liturgicznym Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

- W poniedziałek ? św. Klary, dziewicy

- W czwartek ? św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika

- W piątek ? Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny ? Matki Bożej Zielnej. Porządek Mszy świętych jak w każdą niedzielę (7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 16.00). Po Mszach Świętych poświęcenie zbóż, ziół, kwiatów i owoców.

2) W niedzielę 17 sierpnia ? Uroczystość odpustowa w naszej parafii. Czcimy św. Jacka, patrona naszego kościoła i parafii.

Porządek Mszy świętych: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 15.00.

Po Mszy świętej o godzinie 12.00 procesja Eucharystyczna wokół kościoła oraz ucałowanie relikwii św. Jacka.

Zachęcam do licznego udziału w uroczystości i zyskania odpustu, przez przystąpienie do spowiedzi, przyjęcie Komunii świętej i modlitwie w intencjach Ojca Świętego.

Wyjątkowo z racji festynu rodzinnego Msza św. popołudniowa odbędzie się o godzinie 15.00.

Po tej Mszy rozpocznie się festyn rodzinny, na który zaprasza Stowarzyszenie św. Jacek. Zakończy się on w godzinach wieczornych projekcją filmu animowanego dla całej rodziny pt. ?Największy z cudów?. Program festynu dostępny jest również w gablocie oraz na stronie internetowej parafii.

3) W dzień poprzedzający odpust, w sobotę, po Mszy świętej popołudniowej zapraszam na ?Wielkie Śpiewanie? ze współorganizatorami ? Stowarzyszeniem Święty Jacek i chórem naszej parafii. Wystąpią chóry z Zagnańska, Masłowa, Kielc, Mąchocic Kapitulnych i Leszczyn.

Szczegóły w gablocie.

4) W czwartek przed Uroczystością Matki Bożej Zielnej i w sobotę przed odpustem zapraszam do sprzątania kościoła mieszkańców Radlina, także tych, którzy zapomnieli o swojej kolejce. (Godzina sprzątania do ustalenia.)

Ogłoszenia parafialne na XVIII Niedzielę Zwykłą 03.08.2014r.

W liturgii Kościoła wspominamy w tym tygodniu:

  • W poniedziałek - św. Jana Marii Vianneya, prezbitera
  • We środę - Święto Przemienienia Pańskiego - odpust w parafii Masłów
  • W piątek - św. Dominika, prezbitera
  • W sobotę - Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy
  1. Rozpoczęliśmy miesiąc sierpień. Każdego roku przeżywamy go jako miesiąc trzeźwości. Wykorzystajmy ten czas, aby uczyć się życia w trzeźwości, zwłaszcza w obliczu narastających problemów rodzinnych i społecznych. Na ołtarzu Matki Bożej Częstochowskiej wyłożona jest Złota Księga, do której możemy wpisać nasze podjęte decyzje odnośnie życia w trzeźwości i nasze postanowienia.

  2. 5 sierpnia 2014r. z Wiślicy wyrusza XXXIII Piesza Pielgrzymka Kielecka na Jasną Górę pod hasłem "Wierzę w Syna Bożego". Zachęcamy do wzięcia udziału w tej pielgrzymce. Formularze uczestnictwa można jeszcze odebrać w kancelarii lub zakrystii.

  3. We środę, 6 sierpnia tradycyjnie przechodzić będzie przez naszą parafię Piesza Pielgrzymka Ziemi Świętokrzyskiej z Ostrowca, udająca się na Jasną Górę. Jak każdego roku pielgrzymi proszą mieszkańców Mąchocic Kapitulnych o gościnę. Zachęcamy, aby jak najwięcej mieszkańców zaangażowało się w pomoc przy organizacji posiłku. Pielgrzymi przybędą około godziny 12.30 (2 grupy - 250 osób).

  4. Zbliża się odpust parafialny, kiedy to czcimy patrona naszego kościoła i parafii - św. Jacka Odrowąża. Duchowe przeżycie i pojednanie z Bogiem, bliźnimi i komunia święta, to cel nadrzędny tej uroczystości. Niech owocem tego dnia, jak ubiegłymi laty, będzie także zwykła radość i zabawa. Stowarzyszenie "Święty Jacek" chce nam zaproponować festyn rodzinny, a w nim wiele atrakcji i niespodzianek, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci, ale też dorosłych.

Na stronie parafialnej zamieszczony jest program konkursu pt. "Pierogi Jackowe", do którego zaproszone są 3-osobowe zespoły gospodyń z każdej miejscowości naszej parafii.
Dzieci starsze i młodzież wezmą udział w konkursach sportowych. (Zapraszamy zespoły z każdej miejscowości naszej parafii.)

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, szczególnie tygodnika "Niedziela", w którym możemy znaleźć artykuł poświęcony zbliżającej się, 90-tej rocznicy święceń kapłańskich Prymasa Tysiąclecia. Tygodnik ten można nabyć w cenie 5 zł.

6. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Radlina. Byli obecni: Karyś Stanisława, Tutaj Anna, Toporek Anna, Pieczaba Renata, Cołta Aneta, Cołta Danuta, Dudzik Renata, Czaja Alicja. W najbliższą sobotę zapraszamy kolejnych mieszkańców Radlina.

Ogłoszenia parafialne XVII Niedziela Zwykła 27 lipca 2014 r.


1.    Kalendarz liturgiczny:
- wtorek - św. Marty
- czwartek - św. Ignacego z Loyoli, prezbitera
- piątek - I piątek miesiąca - spowiedź od godz. 16.oo


2.    Chętnych do wzięcia udziału w Kieleckiej Pieszej Pielgrzymce prosimy o odebranie w zakrystii formularza zgłoszeniowego.


3.    Dziękujemy za sprzątanie kościoła i za kwiaty mieszkańcom Radlina. Obecni byli: Stanisław Gała, Marianna Sikora, Teresa Kmiecik, Martyna Kmiecik, Aneta Raczyńska, Stanisława Chaba. Na przyszłą sobotę zapraszamy kolejnych mieszkańców Radlina.


4.    Za chwilę pomodlimy się w intencji wszystkich obecnych na tej Mszy św. kierowców, a po błogosławieństwie i pieśni będziemy święcić pojazdy na parkingu.

Ogłoszenia parafialne

XVI Niedziela Zwykła
20 lipca 2014 r.

1.    Kalendarz liturgiczny:
?    wtorek - św. Marii Magdaleny
?    środa - św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy
?    czwartek - św. Kingi

?    piątek - św. Jakuba, apostoła
?    sobota - śś. Joachima i Anny, rodziców NMP
2.    W sobotę, po Mszy św. o godz. 17.oo, przed ołtarzem św. Jacka, odprawiona zostanie nowenna do naszego Patrona, a po niej - spotkanie Stowarzyszenia św. Jacek. Zapraszamy.
3.    Z racji wspomnienia św. Krzysztofa - patrona kierowców, za tydzień,
w niedzielę, po każdej Mszy św. będzie poświęcenie pojazdów. W całej Polsce trwa od dziś Akcja św. Krzysztof 1 grosz za 1 km na środki transportu dla misjonarzy dlatego złożone ofiary przy poświęceniu pojazdów zostaną przeznaczone na misje.
4.    Jak co roku, 6 sierpnia z Wiślicy wyruszy Kielecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Do udziału w niej zachęcamy szczególnie młodzież naszej parafii. Zapisy odbywają się wraz z formularzem zgłoszeniowym, który można otrzymać w zakrystii. Szczegóły w gablocie.   
5.    Dziękujemy za wspieranie modlitwą i ofiarą Radia Maryja i TV Trwam, które są nośnikiem chrześcijańskich wartości. Czynimy to w naszej parafii przez posługę Koła Przyjaciół, które dziś zaprasza na spotkanie i rozmowy niedokończone po Mszy św. o godz. 16.oo.   
6.    Dziękujemy za sprzątanie kościoła i za ofiarę mieszkańcom Radlina. Obecni byli: Janina Parkita, Agnieszka Dudek, Kamila Banak, Stefania Fiołkowska, Małgorzata Krawczyk, Stefan Iwański, Leokadia Kwaśniewska. Na przyszłą sobotę zapraszamy kolejnych mieszkańców Radlina. 

Ogłoszenia parafialne XV Niedziela Zwykła 13 lipca 2014 r.

1. Kalendarz liturgiczny:

Wtorek - św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła

Środa - wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel

2. Z okazji 75 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej oraz 71-szej rocznicy śmierci partyzantów, którzy zginęli z rąk niemieckiego okupanta na Leszczyńskich polach, dzisiaj odbędą się uroczystości patriotyczne. Rozpocznie je Msza św. o godzinie 16.00, a następnie odbędzie się rekonstrukcja historyczna walk między partyzantami, a żołnierzami niemieckimi oraz złożenie wieńców przy pomniku. Po uroczystości poczęstunek i śpiew pieśni patriotycznych.

3. W przyszłą niedziele po mszy św. o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja na Sali na plebani.

4. Dziękujemy za sprzątanie kościoła, byli obecni: Maria Januszek, Cecylia Staszewska, Anna Janaszek, Adrian Kazimierczak, Mirosława Koruch, Andrzej Kołodziejski, Janina Krajcarz, Teodora Janik, Teresa Komorowska, Monika Bujak, Maria Bujak.

Na przyszłą sobotę zapraszamy kolejnych mieszkańców Radlina.