Get Adobe Flash player
Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości 

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne XXIX Niedziela Zwykła 19 października 2014 r.

XXIX Niedziela Zwykła
19 października 2014 r.

1.    Kalendarz liturgiczny:
- Poniedziałek - Św. Jana Kantego, prezbitera.
- Wtorek - wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa.
- Środa - Św. Jana Pawła II, papieża.
2.    Dzisiejsza niedziela rozpoczyna tegoroczny Tydzień Misyjny pod hasłem:
?Z Ewangelią do narodów?. Jest to szczególny czas wspierania misji ewangelizacyjnej Kościoła przez modlitwę i ofiary materialne. To także wspaniała sposobność aby umacniać misyjny zapał nas samych, pamiętając że na misjach pracują także rodacy z naszej parafii. Podczas Mszy św. i nabożeństw różańcowych będziemy modlić się w intencji dzieła misyjnego, a w przyszłą niedzielę złożymy na tacę nasze ofiary.
3.    W przyszłą Niedzielę Uroczystość Poświęcenia Własnego Kościoła a z soboty na Niedzielę zmiana czasu.
4.    Zbliża się czas dorocznej pielgrzymki naszej parafii na Jasną Górę do Cudownego Obrazu M. Bożej, tym razem 8 listopada. W tym roku nasza pielgrzymka będzie szczególna z kilku względów. Będziemy uczestniczyć we Mszy św. przed Cudownym Obrazem, sprawowanej przez naszych księży. Oprawa liturgiczna będzie przygotowana przez uczestników naszej pielgrzymki, podobnie Droga Krzyżowa. Chcemy stanąć przed Maryją jako Wspólnota w której tętni życie religijne również dzięki istnieniu różnych grup. Zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie Chór, Stowarzyszenie Św. Jacek, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, Scholę Młodzieżową, Koła Różańcowe, Koło Przyjaciół Radia Maryja, Grupy Modlitewne ?Margaretka?. W programie między innymi zwiedzanie Klasztoru na Jasnej Górze z przewodnikiem, powrót tego samego dnia po Apelu wieczornym. Koszt pielgrzymki z obiadem 70 zł. Zapisy w zakrystii.
5.    Zapowiadane na dzisiejszą niedzielę spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00.
6.    Wypominki za zmarłych przyjmujemy w zakrystii i kancelarii.
7.    Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kwiaty. Były obecne panie: Kowalik Elżbieta, Kowalik Małgorzata, Skrzyniarz Joanna, Kowalik Małgorzata. Na przyszłą sobotę zapraszamy kolejnych mieszkańców Cedzyny za sklepem.

.

Ogłoszenia parafialne
XXVIII Niedziela Zwykła
12 października 2014 r.

1.    Kalendarz liturgiczny:
- poniedziałek - bł. Honorata Koźmińskiego
- środa - św. Teresy od Jezusa
- czwartek - św. Jadwigi Śląskiej
- piątek - św. Ignacego Antiocheńskiego
- sobota - św. Łukasza, ewangelisty
- niedziela - 19 października - rozpoczyna Tydzień Misyjny.
2.    Wczoraj, Ojciec św. Franciszek mianował Księdza Biskupa Jana Piotrowskiego, dotychczasowego Biskupa Pomocniczego Diecezji Tarnowskiej, nowym biskupem Diecezji Kieleckiej; otoczmy naszego nowego Pasterza naszą modlitwą.
3.    Dziś przeżywamy w Kościele dzień papieski, pod hasłem: ?Jan Paweł II - świętymi bądźcie?, stąd wysłuchaliśmy słowa naszych pasterzy. Dziękując Bogu za dar Papieża ? Polaka, szczególną troską chcemy otoczyć ?Dzieło Nowego Tysiąclecia?, które wspiera zdolną młodzież pochodzącą z ubogich rodzin. Przed kościołem, składając ofiarę na ten cel, otrzymamy pamiątkowe obrazki.
4.    Wspieramy nieustannie także nasze Radio Maryja i TV Trwam. Ponieważ jest duża grupa osób anonimowych, stąd chcemy dziś, z tego miejsca, serdecznie im podziękować
i zaprosić na spotkanie w przyszłą niedzielę po ostatniej Mszy św.
5.    Dziś, o godz. 11.5o, spod kościoła, wyruszamy na spotkanie Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci. Zapisanych prosimy o punktualność.  W najbliższą niedzielę, w czasie Mszy św. o godz. 1o.3o, dzieci różańcowe otrzymają legitymacje.
6.    W piątek, na modlitwie różańcowej o godz. 18.3o, będą z nami zaproszeni przedstawiciele diecezjalnego Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, którzy chcą się spotkać z naszą młodzieżą. Odwiedzi nas także młodzież z ośrodka RAFAEL. Będziemy mogli zobaczyć także odrestaurowaną chorągiew KSM-u z Leszczyn z lat 30-tych /zob. w książce o naszej parafii/. Zapraszamy kandydatów do bierzmowania oraz chętnych.
7.    Naszym bliskim zmarłym, których święto niebawem nadejdzie, składamy dar pamięci
w modlitwie. Wypominki przyjmujemy w zakrystii oraz w kancelarii. Msze św. na przyszły rok będzie można zamawiać od połowy listopada.
8.    Dziękujemy za sprzątanie kościoła, za kwiaty i ofiarę mieszkańcom Cedzyny Grobla. Obecni byli: Bożena Zacharska, Monika Podstawka, Iwona Musiał, Renata Zawadzka, Marian Bieniek, Mariola Januchta, Jolanta Kaczmarczyk, Maria Kaczmarczyk, Lidia Dobosz, Weronika Dobosz, Urszula Matysek, Stanisława Kukiałka. Na przyszłą sobotę zapraszamy mieszkańców Cedzyny Grobla ? za sklepem. 

Ogłoszenia parafialne XXVII Niedziela Zwykła 5 października 2014 r.

1. Kalendarz liturgiczny:

Wtorek ? Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.
Czwartek ? wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, biskupa.


2. Rozpoczęliśmy październik ? miesiąc modlitwy różańcowej.
Nabożeństwo różańcowe w zwykłe dni tygodnia po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedzielę ? po Mszy św. o godz. 16.00.
Młodzież przygotowującą się do bierzmowania, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Scholę młodzieżową i wszystkich chętnych zapraszamy na adorację i różaniec z krótką katechezą ? w piątki na godz. 18.30.
We wtorek, o godz. 17.oo, poświęcenie różańców dla dzieci komunijnych.


3. Schola dziecięca oraz Podwórkowe Kółka różańcowe dzieci z naszej parafii mają zaproszenie na spotkanie z Madzią Buczek, znaną inicjatorką modlitwy różańcowej z anteny Radia Maryja.
Wyjazd na to spotkanie do Kielc w przyszłą niedzielę, szczegóły w zakrystii.


4. W przyszłą niedzielę, jak każdego roku będziemy obchodzić kolejny Dzień Papieski pod hasłem: ?Jan Paweł II ? Świętymi błądzicie?. Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia dzięki ofiarności rodaków w kraju i poza jego granicami wspiera materialnie i duchowo ponad 2,5 tys. młodych z całej Polski będziemy więc mogli wesprzeć to dzieło składając do puszek ofiary przed kościołem.


5. Zbliża się miesiąc Listopad, poświęcony szczególnie modlitwie za zmarłych. Najpiękniejszym darem dla naszych zmarłych jest dar modlitwy i ofiara mszy św. oraz uzyskane odpusty. Wypominki roczne, półroczne, kwartalne czy jednorazowe, czytane w każdą niedzielę przed Mszami św. są jedną z form tej pamięci o zmarłych. Przyjmowane są w zakrystii i kancelarii parafialnej.


6. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę. Byli obecni: Felcman Małgorzata, Szczypała Anna, Bazak Elżbieta, Sarek Halina, Jugo Roman, Dudzik Lucyna, Zacharski Adam, Szczypała Maria, Parszewska Zofia, Zacharska Bronisława, Szczypała Stanisława. Na przyszłą sobotę zapraszamy kolejnych mieszkańców Cedzyny Kawiarnia.

Rajd pielgrzymkowy - Święty Krzyż

27.09.2014

Fotogaleria:

Ogłoszenia parafialne XXVI Niedziela Zwykła 28 września 2014 r.

1. Kalendarz liturgiczny:

  • Poniedziałek - Święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
  • Wtorek - św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła.
  • Środa - św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła.
  • Czwartek - Święto św. Aniołów Stróżów.
  • Sobota - św. Franciszka z Asyżu.

2. Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy Dzień Seminaryjny. Gościmy przedstawicieli kieleckiego seminarium duchownego, którzy razem z nami modlą się i głoszą słowo Boże. Cieszymy się że w ich gronie znajdują się alumni z naszej parafii: Patryk Kundera i Daniel Olejarczyk - studenci III roku, oraz Paweł Bałaga i Marek Zawadzki - studenci II roku, a także Sebastian Brzoza, który rozpoczyna studia w naszym seminarium.
Wspieramy Kieleckie Seminarium Duchowne modlitwą, ale i ofiarą. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby Seminarium.

3. Rozpoczynamy październik - miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwo różańcowe w zwykłe dni tygodnia po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedzielę - po Mszy św. o godz. 16.00. Dla dzieci przygotowaliśmy szczególne zadanie - szczegóły we wtorek.
Młodzież przygotowującą się do bierzmowania, scholę młodzieżową i wszystkich chętnych zapraszamy na adorację i różaniec z krótką katechezą - w piątki na godz. 18.30. Po adoracji krótkie spotkanie dla bierzmowanych i podział na grupy.
Dzisiaj mija ostateczny termin zgłaszania się kandydatów.

4. W tym tygodniu przypada I Piątek miesiąca i I Sobota miesiąca. Spowiedź w piątek o godz. 16.00.

5. W Sobotę 4 października odbędzie się VI Diecezjalna Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej w Piotrkowicach k. Chmielnika. Są jeszcze wolne miejsca w autokarze.  Wyjazd o godz. 9.30 spod kościoła w Leszczynach

6. W gablocie podany jest wykaz terminów katechez przedmałżeńskich w kieleckich parafiach. Prosimy aby kandydaci do Sakramentu Małżeństwa zapoznali się z tym terminarzem.

7. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę. Byli obecni: Kundera Joanna, Pulut Maria, Bogucka Joanna, Jugo Stanisław, Sideł Halina, Jaros Dorota, Jaros Maja, Pisarczyk Wiesława, Markiewicz Danuta, Zagnińska Maria. Na przyszłą sobotę zapraszamy kolejnych mieszkańców Cedzyny Kawiarnia.