Get Adobe Flash player
Naszą witrynę przegląda teraz 4 gości 

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne na IX Niedzielę Zwykłą 29.05.2016r.

1. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła przeżywać będziemy:

We wtorek, Nawiedzenie Najświętszej Maryi Panny.

W środę, Św. Justyna, męczennika;

W piątek, Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa;

W sobotę, Wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

2. Parafia nasza w minionych dniach i najbliższych przeżywa Wizytację Kanoniczną, którą przeprowadza Ks. Bp. Marian Florczyk.

Ks. Biskup spotkał się już z dziećmi i młodzieżą oraz Gronem Nauczycielskim poszczególnych szkół na terenie parafii. W najbliższą niedzielę Ks. Biskup będzie kontynuował wizytację spotykając się z wiernymi parafii na Mszach Św. o godz. 1030, 1200 i 1600.

Zapraszamy więc na godz. 1030 dzieci z rodzicami, scholkę dziecięcą i młodzieżową, młodzież zwłaszcza z Gimnazjum.

Na godz. 1200 zapraszam wszystkie Grupy Parafialne, Koła Różańcowe, modlitewne "Margaretka", Stowarzyszenie "Św. Jacek", Koło Przyjaciół Radia Maryja i TV Trwam.

Po sumie będzie poświęcenie nowego cmentarza.
Na Mszy Św. o godz. 1600 Ks. Bp. Marian Florczyk udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży kl. III Gimnazjum naszej parafii.
Spowiedź dla młodzieży, świadków, rodzin bierzmowanych w piątek o godz. 1830.

3. Rozpoczynamy wkrótce miesiąc czerwiec, w którym w sposób szczególny oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Nabożeństwo czerwcowe codziennie po Mszy św. o godz. 1700, w niedzielę po mszy św. o g.1600.

4. I niedziela czerwca przeżywana jest jako Święto Dziękczynienia. W tym roku przeżywana będzie pod hasłem: "Chrzest Darem Miłosierdzia". Wdzięcznością Bogu obejmujemy 1050 rocznicę Chrztu Polski, owoce Roku Miłosierdzia, a także Św. Maksymiliana Kolbego, wielkiego świadka miłosierdzia. W związku z tym w przyszłą niedzielę przed kościołem do puszki będziemy mogli złożyć ofiarę na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.

5. Spotkanie przedchrzcielne w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 900.

6. W tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota miesiąca, spowiedź dla praktykujących I Piątki od godz. 1615. W sobotę o godz. 1630 różaniec  dla Kół Różańcowych i zmiana tajemnic.

7. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Radlina. Byli obecni: Kolus Stanisława, Krzysiek Alina, Krzysiek Żaneta, Bujak Sławomir. 
W przyszłym tygodniu zapraszam  do sprzątania Kościoła mieszkańców Cedzyny Góra.

Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Najświętszej Trójcy 22.05.2016r.

1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy we wtorek, Najświętszą Marię Pannę, Wspomożycielkę Wiernych.

2. W czwartek Uroczystość  Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze św. w tym dniu o godz. 700, 900, 1100 i 1600. Po Mszy św. o godz. 1100 odbędzie się procesja do czterech ołtarzy. Bardzo proszę, tradycyjnie, o przygotowanie ołtarzy. Do następnego czwartku obchodzić będziemy Oktawę Bożego Ciała.
Codziennie po mszy św. o godz. 1700 procesja Eucharystyczna. Dzieci, które w tym roku  przystąpiły po raz pierwszy do Komunii Świętej, uczestniczą w procesji Bożego Ciała w strojach komunijnych.
W związku z powyższymi uroczystościami liturgicznymi, w środę - po nabożeństwie zapraszam dziewczynki na próbę sypania kwiatów.

3. Dzisiaj poświęcenie pól od godz. 1415 w Radlinie od godz. 1415.

4. Msze Święte z racji poświęcenia pól:

+ dla mieszkańców Leszczyn, Leszczyn Skała i Kopcówek - 26.05.2016 r. w czasie uroczystości Bożego Ciała o godz. 11.00;

+ dla mieszakńców Radlina - także 26.05.2016 r. o godz. 11.00;

+ dla mieszkańców Podmąchocic - 29.05.2016 r. o godz. 10.30;

+ dla mieszkańców Mąchocic - 29.05.2016 r. o godz. 12.00;

+ dla mieszkańców Cedzyny - także 29.05.2016 r. o godz. 12.00.

5. Spotkanie Kandydatów do Bierzmowania jutr po Mszy św. o godz. 1700.

6. Pielgrzymka do Łagiewnik dzieci komunijnych odbędzie się w sobotę 04.06.2016 r.

7. W przyszłą niedzielę 29 maja, odbędzie się VI Marsz Życia połączony z Festynem Rodzinnym. Rozpocznie go Msza św. w Bazylice Katedralnej o godz. 1230, po której o godz. 1330 zaczynając na Placu Najświętszej Maryi Panny uczestnicy Marszu przejdą ulicami miasta do Parku im. Stanisława Staszica, gdzie odbędzie się festyn przygotowany przez Caritas z licznymi atrakcjami, konkursami i nagrodami.

8. W sobotę 28 maja do godz. 1200 na parkingu przed kościołem będzie przeprowadzona zbiórka sprzętu elektronicznego i elektrycznego (tzw. elektrośmieci). Zbiórkę przeprowadzi firma, która współpracuje z fundacją "Pomoc Kościołowi w Potrzebie" (w przeszłości taka zbiórka była już u nas).  W ten sposób mamy możliwość pozbycia się kłopotu związanego z utylizacją takiego sprzętu a zarazem dołożyć swoją cegiełkę do akcji niesienia Pomocy Kościołowi w Potrzebie.


9. Dzisiaj po Mszach św. przedstawiciele Społecznego Komitetu Budowy Pomnika Św. Jana Pawła II w Masłowie zbierają ofiary na budowę pomnika, którego odsłonięcie nastąpi 3 czerwca o godz. 1000.

 

10. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Radlina. Byli obecni:  Wrona Renata, Wrona Jacek, Krawczyk Marta. W przyszłym tygodniu zapraszam do sprzątania Kościoła kolejnych mieszkańców Radlina.

Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego 15.05.2016 r.

 1. Dzisiejsza Niedziela Zesłania Ducha Świętego kończy okres Wielkanocny. Jutro święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o godz. 700 i 1700.

 2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym, w czwartek, Święto ku czci Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, a w przyszłą niedzielę Kościół obchodzi Uroczystość Najświętszej Trójcy.

 3. W dniu wczorajszym dzieci klas trzecich naszej parafii przystąpiły do I Komunii Świętej. Dziękujemy rodzicom i dzieciom za dar ołtarza, jest nim piękny pozłacany relikwiarz. Dziękujemy także za przygotowanie świątyni do uroczystości rodzicom dzieci rocznicowych.
  W kolejne dni Białego Tygodnia dzieci przychodzić będą do kościoła na godz. 1700.

 4. Dzisiaj poświęcenie pól. od godz. 1400 w Podmąchocicach i Mąchocicach Górnych i Dolnych jeden Ksiądz. Drugi Ksiądz Kopcówki, Leszczyny Skała i Leszczyny. Trzeci Ksiądz Cedzyna Góra, Kawiarnia i przy trasie.
  W przyszłą niedzielę poświęcenie pól w Radlinie od godz. 1415

 5. Spotkanie z rodzicami kandydatów do bierzmowania odbędzie się dzisiaj po Mszy Św. o godz. 1600.

 6. Spotkanie z kandydatami do bierzmowania w poniedziałek 16.05 po Mszy św. o godz. 1700. Obecność obowiązkowa.

 7. Przeżywamy miesiąc maj, szczególnie poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe w dni powszednie - po Mszy św. o godz. 1700 a w niedziele i święta - po Mszy św. o godz. 1600 .

  W sobotę 21 maja po nabożeństwie w kościele, Stowarzyszenie "Św. Jacek" zaprasza na majówkę przy figurze Matki Bożej z Lourdes przy zakrystii.

 8. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1600 spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja i TV Trwam. Po Każdej Mszy św. przy stoliku Koła Radia Maryja będziemy mogli złożyć podpis pod projektem ustawy Komitetu Obywatelskiego o Prawie do narodzin dla każdego dziecka. Przy podpisie trzeba podać swój pesel.

 9. W przyszłym tygodniu zapraszam do sprzątania Kościoła kolejnych mieszkańców Radlina, lewa strona od Kielc.

Ogłoszenia parafialne na VII Niedzielę Wielkanocną Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 08.05.2016r.

 1. W kalendarzu liturgicznym Kościoła w tym tygodniu obchodzimy:

  W poniedziałek - uroczystość Św. Stanisława, Biskupa i Męczennika,

  Głównego Patrona Polski i Diecezji Kieleckiej.

  W sobotę- Święto Św. Macieja, Apostoła.

 2. I Komunia Święta dzieci klas III naszej parafii w sobotę 14.05.2016r. o godz. 1200.
  W związku z tym w poniedziałek i środę dzieci będą miały próby, po Mszy św. i Nabożeństwie Majowym.
  Natomiast spowiedź dla dzieci I Komunijnych, a także dla ich rodziców i chrzestnych, w czwartek. o godz. 1800.

 3. W niedzielę, w Uroczystość Zesłania Ducha Św.
  Na Mszy św. o godz. 1030 dzieci klas IV obchodzić będą I rocznicę Komunii Świętej. Próbę do przeżycia tej uroczystości będą miały we wtorek, po Nabożeństwie Majowym. Natomiast spowiedź w środę o godz. 1900.

 4. Spotkanie z rodzicami kandydatów do bierzmowania odbędzie się w przyszłą niedzielę, w Uroczystość Zesłania Ducha Św. po Mszy św. o godz. 1600.

 5. Zgodnie z wieloletnią tradycją w czasie wzrostu i dojrzewania roślin poświęcamy pola. Chcemy w ten sposób uwielbić Boga, który dał ludziom ziemię aby "czynili ją sobie poddaną". Chcemy także w ten sposób prosić o błogosławieństwo dla ojczystej ziemi, dla pracujących na roli, o pomyślne urodzaje i plony.
  W przyszłą niedzielę będziemy święcić pola od godz. 1400 w Podmąchocicach i Mąchocicach Górnych i Dolnych jeden Ksiądz. Drugi Ksiądz Kopcówki, Leszczyny Skała i Leszczyny. Trzeci Ksiądz Cedzyna Góra, Kawiarnia i przy trasie. Gromadzimy się jak najliczniej w miejscach poświęceń.

 6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 1600 w sali na plebanii odbędzie się spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja i TV Trwam. Po Każdej Mszy św. w tym dniu przy stoliku Koła Radia Maryja będziemy mogli złożyć podpis pod projektem ustawy Komitetu Obywatelskiego o Prawie do narodzin dla każdego dziecka. Przy podpisie trzeba podać swój pesel.

 7. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Radlina. Byli obecni: Stąpór Danuta, Olejarczyk Janina.

  W tym tygodniu w piątek, przygotowują Kościół do wyżej wymienionych uroczystości, rodzice dzieci rocznicowych.

  A w przyszłym tygodniu zapraszam do sprzątania Kościoła kolejnych mieszkańców Radlina, lewa strona od Kielc.

Ogłoszenia parafialne na VI Niedzielę Wielkanocną 01.05.2016 r.

1. 3 maja we wtorek, Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, Głównej Patronki Polski, Msze św. jak w każdą niedzielę z odnowieniem Milenijnego oddania naszej Ojczyzny pod opiekę Maryi. W tym dniu obchodzimy także rocznicę Konstytucji 3 maja.
Msza św. o godz. 1200 sprawowana będzie w intencji Strażaków z Leszczyn i Mąchocic, a także w intencji ich rodzin. Po Mszy św. krótki program patriotyczny w wykonaniu naszego chóru.

2. W kalendarzu liturgicznym Kościoła w tym tygodniu obchodzimy:

W poniedziałek, wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła.

W piątek, Święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba.

W sobotę, Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Łaski Bożej Głównej Patronki Miasta Kielc.

3. Rozpoczęliśmy miesiąc maj, szczególnie poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe w dni powszednie - po Mszy św. o godz. 1700 a w niedziele i święta - po Mszy św. o godz. 1600 .
Podtrzymujmy też piękny zwyczaj śpiewania przy figurach i przydrożnych kapliczkach.
Stowarzyszenie św. Jacek zaprasza w najbliższą środę pod kapliczkę św. Jacka w Leszczynach na godz. 20.00.

4. W środę po Mszy św. godz. 1700 próba dla dzieci przygotowujących się do I-szej Komunii Świętej. We wtorek od godz. 1600 odbieranie strojów I-szo komunijnych.

5. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca i I sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 16.15.
W sobotę o 16.30 Różaniec dla Kół Różańcowych i zmiana tajemnic.

6. W przyszłą niedzielę, II miesiąca, taca przeznaczona będzie na rozbudowę parafialnego cmentarza grzebalnego.

7. Rocznicę I-szej Komunii Św. obchodzić będziemy 15 maja na Mszy św. o godz. 1030.

8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Radlina.
Byli obecni: Gadowski Władysław, Gadowska Zenona, Cołta Aneta.

Do sprzątania w tym tygodniu zapraszamy kolejnych mieszkańców Radlina, lewa strona od Kielc.