Get Adobe Flash player
Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości 

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne na XXI Niedzielę Zwykłą 21 sierpnia 2016r.

1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym Kościoła:

W poniedziałek, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej.

W środę, Święto Św. Bartłomieja, Apostoła.

W piątek, Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.

W sobotę, wspomnienie Św. Moniki.

2. Z racji przeżytego Odpustu Parafialnego, chciałbym podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania ?Wielkiego Śpiewania? (wystąpiło 5 chórów), Religijnego Pikniku Rodzinnego oraz projekcji filmu pt.: ?Bóg nie umarł?. Szczególnie chciałbym podziękować Stowarzyszeniu Św. Jacek, Chórowi Parafialnemu na czele z p. Organistą, Ochotniczej Straży Pożarnej z Leszczyn i Mąchocic i Kołom Gospodyń Wiejskich z naszej parafii, a także Służbie Zdrowia.

3. W dniach 23 ? 25 września, organizowana jest z naszej parafii  przez  Stowarzyszenie Święty Jacek pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej i Miłosierdzia Bożego w Wilnie. Szczegółowy program znajduje się na stronie internetowej parafii  i w gablocie. Chętni mogą się jeszcze zgłaszać w zakrystii lub dzwoniąc pod jeden z numerów podanych w gablocie i na stronie internetowej.

4.  Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 16.00 spotkanie  Koła Przyjaciół Radia Maryja i TV Trwam w sali na plebani.

5. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

6. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Cedzyny. Byli obecni: Kowalik Aniela, Kowalik Paulina, Kupis Michał, Kurp Jerzy, Kaczmarczyk Halina, Dudzik Maria, Kapińska Teresa, Adamiec Teodora.

W przyszłym tygodniu zapraszam do sprzątania Kościoła  kolejnych mieszkańców Cedzyny przy szosie.

Ogłoszenia parafialne na XX Niedzielę Zwykłą 14 sierpnia 2016r.

1. Jutro Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny - Matki Bożej Zielnej. Porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę: 700; 900;  1030, 1200; 1600.   Po Mszach Św. poświęcenie zbóż, ziół, kwiatów i owoców.

2. W środę 17 sierpnia, Uroczystość odpustowa w naszej parafii. Czcimy Św. Jacka, patrona kościoła i parafii. Porządek Mszy Św.: 700; 900;1030, 1200; 1500. Uroczystą sumę przy ołtarzu polowym o godz. 1200 będzie celebrował i kazanie wygłosi ks. Prałat Andrzej Kaszycki. Po Mszy św. procesja Eucharystyczna wokół kościoła i ucałowanie relikwii Św. Jacka, które będą wystawione przez cały dzień w relikwiarzu podarowanym przez  młodzież, która przyjęła Sakrament Bierzmowania w tym roku. Zachęcamy do licznego udziału w uroczystości i zyskania odpustu, przystępując do spowiedzi, przyjmując Komunię Św. i modląc się w intencjach Ojca Św. O godz. 1600 rozpocznie się popołudniowy festyn rodzinny, na który zaprasza Stowarzyszenie Św. Jacek. Gorąco zachęcamy  do udziału w tej radosnej formie przeżywania odpustu parafialnego. Wzorem lat ubiegłych zapraszamy dzieci szkół podstawowych   z poszczególnych miejscowości parafii by zgłaszały swój udział  w Turnieju Sportowym, najlepiej po 5 osób w zespole. Ogłoszony został konkurs plastyczny pt.: ?Święty Jacek ? patron naszej parafii?. Do udziału zapraszamy uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Podpisane prace należy składać do dnia 15 sierpnia 2016r. w zakrystii. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 17 sierpnia 2016r. w trakcie Religijnego Pikniku Rodzinnego. O godz. 18.00 kolejny raz Wielkie Śpiewanie. Wystąpią chóry innych parafii: z Bielin, Niewachlowa, Zagnańska oraz Zespół Golica i nasz chór parafialny, który obchodzi 15 - lecie swojej działalności (Msza św. w intencji Chóru w Odpust o godz. 12.00). Program szczegółowy festynu podany jest w gablocie i na stronie internetowej. ?Świętojackowy Piknik Rodzinny? zakończy około godz. 20.00 film pt.: ?Bóg nie umarł?. Wielki hit kinowy na Świecie i w Polsce.

3. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 16.00 spotkanie  Koła Przyjaciół Radia Maryja i TV Trwam w sali na plebani.

4. W dniach 23 ? 25 września, organizowana jest z naszej parafii  przez  Stowarzyszenie Święty Jacek pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej i Miłosierdzia Bożego w Wilnie. Szczegółowy program znajduje się na stronie internetowej parafii  i w gablocie. Chętni mogą się zgłaszać w zakrystii lub dzwoniąc pod jeden z numerów podanych w gablocie i na stronie internetowej. Koszt pielgrzymki 400 zł.

5. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Cedzyny . Byli obecni: Jędryka Irena, Olejarczyk Piotr, Jamka Małgorzata, Winiarska Barbara, Winiarski Marian, Maziarek Aniela, Piotrowska Wiesława, Jaros Jolanta.

W przyszłym tygodniu zapraszam do sprzątania Kościoła  kolejnych mieszkańców Cedzyny przy szosie.

Ogłoszenia parafialne na XIX Niedzielę Zwykłą 07 sierpnia 2016r.

1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym Kościoła:

W poniedziałek, wspomnienie Św. Dominika, prezbitera.

We wtorek, Święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, Patronki Europy.

W środę, Święto Św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.

W czwartek, wspomnienie Św. Klary, dziewicy.

2. W przyszły poniedziałek przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny - Matki Bożej Zielnej. Porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę: 700; 900;1030, 1200; 1600.   Po Mszach Św. poświęcenie zbóż, ziół, kwiatów i  owoców.

3. W środę 17 sierpnia Uroczystość odpustowa w naszej parafii. Czcimy Św. Jacka, patrona naszego kościoła i parafii. Porządek Mszy Św.: 700; 900;1030, 1200; 1500. Uroczystą sumę przy ołtarzu polowym o godz. 1200 będzie celebrował i kazanie wygłosi ks. Prałat Andrzej Kaszycki. Po Mszy św. procesja Eucharystyczna wokół kościoła i ucałowanie relikwii Św. Jacka, które będą wystawione przez cały dzień w relikwiarzu podarowanym przez  młodzież, która przyjęła Sakrament Bierzmowania w tym roku. Zachęcamy do licznego udziału w uroczystości i zyskania odpustu, przystępując do spowiedzi, przyjmując Komunię Św. i modląc się w intencjach Ojca Św.
O godz. 1600 rozpocznie się popołudniowy festyn rodzinny, na który zaprasza Stowarzyszenie Św. Jacek. Program festynu dostępny będzie w gablocie i na stronie internetowej parafii. Gorąco zachęcamy do udziału w tej jakże radosnej formie przeżywania odpustu parafialnego. Wzorem lat ubiegłych zapraszamy dzieci szkół podstawowych z poszczególnych miejscowości parafii by zgłaszały swój udział w Turnieju Sportowym, najlepiej po 5 osób w zespole.

Ogłaszamy także konkurs plastyczny pt.: ?Święty Jacek ? patron naszej parafii?. Do udziału zapraszamy uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Podpisane prace należy składać do dnia 15 sierpnia 2016r. w zakrystii. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 17 sierpnia 2016r. w trakcie Religijnego Pikniku Rodzinnego.

O godz. 18.00 kolejny rok z rzędu Wielkie Śpiewanie. Wystąpią chóry z innych parafii, a także nasz chór parafialny.

4. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 16.00 spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja i TV Trwam w sali na plebani.

5. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Cedzyna Kawiarnia. Byli obecni: Kowalik Elżbieta, Kowalik Małgorzata, Kowalik Małgorzata, Skrzyniarz Joanna, Jędrzejczyk Stanisław.

W przyszłym tygodniu zapraszam do sprzątania Kościoła  kolejnych mieszkańców Cedzyny przy szosie, prawa strona od szkoły.

Ogłoszenia parafialne na XVIII Niedzielę Zwykłą 31.07.2016r.

 1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym Kościoła:

  W poniedziałek, wspomnienie Św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła.

  W czwartek, wspomnienie Św. Jana Marii Vianneya.

  W sobotę, Święto Przemienienia Pańskiego.

 2. W poniedziałek rozpoczynamy miesiąc sierpień. Każdego roku przeżywamy go jako miesiąc trzeźwości. Wykorzystajmy ten czas aby uczyć się życia w trzeźwości, zwłaszcza w obliczu narastających problemów rodzinnych i społecznych. Na ołtarzu Matki Bożej Częstochowskiej wyłożona będzie Złota Księga do której możemy wpisać nasze podjęte decyzje odnośnie życia w trzeźwości i nasze postanowienia.

 3. 5 sierpnia 2015r. z Wiślicy wyrusza XXXV Kielecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę pod hasłem "Nowe życie w Chrystusie". Zachęcamy wszystkich parafian, którzy czują się na siłach do wybrania się na pielgrzymi szlak. Formularze uczestnictwa można odbierać w kancelarii i zakrystii. Jest też możliwość zapisania się do grupy duchowej pielgrzymki. Legitymacje tej grupy można pobrać także w kancelarii i zakrystii.

 4. Kierownik Pieszej Pielgrzymki Ziemi Świętokrzyskiej z Ostrowca Świętokrzyskiego na Jasną Górę prosi mieszkańców Mąchocic Kapitulnych o przyjęcie pielgrzymów zwyczajem lat poprzednich 6 sierpnia. Dwie grupy ok. 250 osób przybędą do Mąchocic ok. godz. 1200. Zachęcamy mieszkańców Mąchocic do ugoszczenia pielgrzymów i zorganizowania dla nich posiłku.

 5. W tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota miesiąca, spowiedź dla praktykujących I Piątki od godz. 1615. W sobotę po Mszy św. o godz. 1700 różaniec dla Kół Różańcowych i zmiana tajemnic.

 6. W poniedziałek o godz. 1900 spotkanie Stowarzyszenia Św. Jacek.

 7. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Cedzyna Kawiarnia. Byli obecni: Kukiałka Stanisława, Matysek Urszula, Kaczmarczyk Jolanta, Kaczmarczyk Marianna, Durlej Małgorzata, Dobosz Krzysztof, Dobosz Weronika, Dobosz Lidia, Dziedzic Marzena, Bieniek Marian, Januchta Sławomir.

  W przyszłym tygodniu zapraszam do sprzątania Kościoła kolejnych mieszkańców Cedzyny.

Ogłoszenia parafialne na XVII Niedzielę Zwykłą 24.07.2016r.

 1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przeżywać będziemy:

  W poniedziałek, Święto Św. Jakuba, Apostoła.

  We wtorek, wspomnienie Św. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny.

  W piątek, wspomnienie Św. Marty.

 2. Dzisiejsza Ewangelia mówi nam o modlitwie pełnej wiary i wytrwałej, w duchu tej, której nauczył nas Jezus Chrystus. Taka modlitwa jest kluczem do zjednoczenia z Bogiem i korzystania z Jego łask.

  W czasie Światowych Dni Młodzieży w roku Jubileuszowym Chrztu Polski chcemy modlić się aby ożywić w sobie dar wiary i z nową mocą świadczyć o Bożym miłosierdziu. W rozpoczynającym się tygodniu łączymy się w modlitwie z wszystkimi uczestnikami spotkania z Ojcem Świętym Franciszkiem.

  W dniu Dzisiejszym natomiast szczególną modlitwę kierujemy do Boga w intencji kierowców, których patronem jest Św. Krzysztof. Nasza modlitwa przed i po podróży, chociażby pobożnie uczyniony znak krzyża, wzajemna życzliwość na drodze, opanowanie pokusy nadmiernej prędkości, wreszcie zawsze konieczna trzeźwość niech będę świadectwem naszej wiary i miłości Boga i bliźniego. Dzisiaj na zakończenie każdej Mszy św. błogosławieństwo kierowców i modlitwa poświęcenia pojazdów, a na parkingu pokropienie wodą święconą. Podobnie jak w poprzednich latach przy tej okazji wspieramy polskich misjonarzy w zakupie środków transportu i Akcji Św. Krzysztof ? 1 gr. za 1 km.

 3. W przyszłym tygodniu rozpoczynamy miesiąc sierpień. Każdego roku przeżywamy go jako miesiąc trzeźwości. Wykorzystajmy ten czas aby uczyć się życia w trzeźwości, zwłaszcza w obliczu narastających problemów rodzinnych i społecznych. Na ołtarzu Matki Bożej Częstochowskiej wyłożona będzie Złota Księga, do której możemy wpisać nasze podjęte decyzje odnośnie życia w trzeźwości i nasze postanowienia.

 4. Dziękuję w imieniu Stowarzyszenia ?Św. Jacek? i własnym, wszystkim, którzy pomagali w zorganizowaniu i wzięli udział w Uroczystości Patriotycznej, jaka odbyła się w ubiegłą niedzielę z racji kolejnej rocznicy potyczki pod Leszczynami. Na stronie internetowej znajduje się relacja z przebiegu uroczystości.

 5. Tradycyjnie 5 sierpnia wyrusza na Jasną Górę kolejna 35 Kielecka Piesza Pielgrzymka. Formularze zgłoszeniowe są do pobrania w zakrystii i kancelarii parafialnej. Wzorem lat ubiegłych w ramach Pielgrzymki Kieleckiej będzie utworzona dla pielgrzymów Grupa Duchowa. Zaproszeni do niej są ci, którzy ze względu na stan zdrowia, brak urlopu, finansów czy innych przyczyn nie będą mogli wędrować do tronu Królowej Polski.

 6. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Cedzyna Kawiarnia. Byli obecni: Sarek Halina, Jugo Józefa, Dudzik Stanisław, Zacharski Adam, Zacharska Bożena, Podstawka Józef, Musiał Iwona, Zacharska Bronisława.

  W przyszłym tygodniu zapraszam do sprzątania Kościoła kolejnych mieszkańców Cedzyny.