Get Adobe Flash player
Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości 

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne na XIII Niedzielę Zwykłą 28.06.2015 r.

 1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

  W poniedziałek: Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze Św. w tym dniu o godz. 700, 900 i 1700;

  W piątek: Św. Tomasza, Apostoła;

 2. We wtorek będziemy od godz. 1000 odwiedzać chorych, proszę zgłaszać chorych w zakrystii.

 3. W środę przypada dzień imienin ks. Biskupa Pomocniczego Mariana Florczyka. Polecamy go waszej modlitwie.

 4. W przyszłą niedzielę o godz. 1200 ks. Maksymilian Michcik nasz rodak, który przyjął święcenia kapłańskie 23 maja odprawi uroczystą Mszę św. Prymicyjną podczas której udzieli specjalnego błogosławieństwa wszystkim uczestnikom uroczystości. Z domu rodzinnego w Mąchocicach wyruszy w procesji do kościoła o godz. 1045. Taca z tej Mszy św. prymicyjnej przeznaczona będzie na potrzeby Neoprezbitera.

 5. W tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota miesiąca. Spowiedź dla praktykujących I Piątki o godz. 1615, a w sobotę o godz. 1630 nabożeństwo dla Kół Różańcowych i zmiana tajemnic.

 6. W przyszłą niedzielę po mszach św. zbiórka do puszek na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

 7. Do sprzątania w najbliższą sobotę zapraszamy kolejnych mieszkańców Leszczyn.

Ogłoszenia parafialne na XII Niedzielę Zwykłą 21.06.2015

 1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

  W środę, Narodziny Św. Jana Chrzciciela;

 2. W trosce o bezpieczeństwo dzieci podczas wakacji i w trakcie wykonywanych prac polowych, ale i w trosce o dorosłych i młodzież, Stowarzyszenie "Święty Jacek" tak jak ubiegłego roku, organizuje akcję plenerową pt.: "Bezpieczne Wakacje". Odbędzie się dzisiaj od godz. 1330 na placu parkingowym - przy naszym Kościele. W zorganizowanym przedsięwzięciu wezmą udział służby ratownicze. Ich działania mają na celu podniesienie wiedzy i świadomości bezpieczeństwa. Udział zapowiedziały: Policja, Służba Więzienna, Straż Pożarna, Służba Zdrowia i Nauczyciele.

  Po tych prezentacjach o godz. 1600 sprawowana będzie Msza św. w Kościele w intencji Stowarzyszeń i wszystkich grup modlitewnych obecnych w naszym życiu parafialnym, służącym naszej wspólnocie zarówno czynem jak i modlitwą. Mszę św. zamówiło Stowarzyszenie "Święty Jacek".

 3. W piątek kończy się rok szkolny i katechetyczny z tej okazji w czwartek o godz. 1600 spowiedź a następnie Msza Św. o godz. 1700.
  Zapraszamy dzieci i młodzież na tę Mszę Świętą a także rodziców i nauczycieli.
  Podziękujemy Panu Bogu za miniony rok szkolny i poprosimy, o dobre przeżycie dni wakacyjnych.

 4. W przyszłą niedzielę kazania będzie głosił Ks. Andrzej Zawadzki misjonarz z Wybrzeża Kości Słoniowej w Afryce, nasz rodak.
  Taca przeznaczona będzie na pomoc dla Misji w której pracuje.

 5. W przyszłą niedzielę na Mszach św. o godz. 1030, 1200 modlić się będziemy w intencji Ks. Prefekta Władysława, który obchodzi swoje imieniny.

 6. W przyszłą sobotę o godz. 1800 spotkanie Stowarzyszenia "Św. Jacek".
  Przy okazji chcielibyśmy podziękować Panom ze Stowarzyszenia za wyrównanie placu parkingowego. A także panu Aleksandrowi Brykowi za pracę koparką przy wymienionym przedsięwzięciu.

 7. W przyszłą niedzielę o godz. 1600 będzie odprawiona Msza św. za + Ks. Sylwestra Górzyńskiego, którą celebrować będą Jego wychowankowie.

 8. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1600 i nabożeństwie spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja i TV Trwam w sali parafialnej, a wychodząc z kościoła można złożyć ofiarę na wsparcie Mediów Katolickich.

 9. W Internecie są dostępne już zdjęcia z Bierzmowania, po obejrzeniu których trzeba się zgłosić do Ks. Władysława i zamówić.

 10. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Leszczyny od Bęczkowa. Byli obecni: Zając Anna, Chajdak Teodora, Kobiec Jolanta, Stachura Maria, Kupis Joanna, Wdowiak Tadeusz, Wdowiak Anna, Wdowiak Renata, Matuszewska Agnieszka, Kuna Janusz, Krzysztofik Małgorzata.
  Do sprzątania w najbliższą sobotę zapraszamy mieszkańców Leszczyny od Bęczkowa.


Ogłoszenia parafialne na XI Niedzielę Zwykłą 14.06.2015

 1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

  W poniedziałek - Bł. Jolantę, zakonnicę;

  W środę - Św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika;

 2. Dzisiaj w Kielcach na placu Św. Jana Pawła II od godz.1500 do 1800 odbędzie się "Rodzinny Festyn Misyjny", natomiast o godz. 1800 Msza św. w intencji Misyjnego Dzieła i Misjonarzy, której przewodniczył będzie Ks. Bp. Ordynariusz Jan Piotrowski.

 3. W trosce o bezpieczeństwo dzieci podczas wakacji i w trakcie wykonywanych prac polowych, ale i w trosce o dorosłych i młodzież, Stowarzyszenie "Święty Jacek? tak jak ubiegłego roku, organizuje akcję plenerową pt.: "Bezpieczne Wakacje". Odbędzie się ona w przyszłą niedzielę 21 czerwca od godz. 1330 na placu parkingowym ? przy naszym Kościele. W zorganizowanym przedsięwzięciu wezmą udział służby ratownicze. Ich działania mają na celu podniesienie wiedzy i świadomości bezpieczeństwa. Udział zapowiedziały: Policja, Służba Więzienna, Straż Pożarna, Służba Zdrowia i Nauczyciele.

  Po tych prezentacjach o godz. 1600 sprawowana będzie Msza św. w Kościele w intencji Stowarzyszeń i wszystkich grup modlitewnych obecnych w naszym życiu parafialnym, służącym naszej wspólnocie zarówno czynem jak i modlitwą. Mszę św. zamówiło Stowarzyszenie "Święty Jacek".

 4. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 1600 i nabożeństwie spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja i TV Trwam w sali parafialnej.

 5. Dzisiaj o godz. 1400 na placu przy Szkole Podstawowej w Leszczynach odbędzie się festyn rodzinny pod hasłem: "Rodzinna zabawa to fajna sprawa". Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do udziału we wspólnej zabawie. Przy okazji będzie możliwość oddania krwi w budynku szkoły od godz. 1200 do godz. 1700.

 6. W najbliższy piątek po Mszy św. o godz. 1700 można już odbierać zdjęcia z I Komunii Świętej.

 7. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Leszczyny Skała. Byli obecni: Katarzyna Kowalska, Ewelina Fąfara, Krystyna Doleżyńska, Helena Wojtyna, Teresa Szewczyk, Janina Zych, Magdalena Guzikowska.

  Do sprzątania w najbliższą sobotę zapraszamy mieszkańców Leszczyny od Bęczkowa.

Ogłoszenia parafialne na X Niedzielę Zwykłą 7 czerwiec 2015 r.

 

 1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

W poniedziałek , Św. Jadwigi Królowej;

W środę, Bł. Bogumiła, biskupa;

W czwartek, Św. Barnaby, Apostoła;

W piątek, Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa;

W sobotę, Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny;

2. Dzisiaj doroczne Święto Dziękczynienia, dzień który przypomina że prawdziwym Wotum jest Polska Bogu wdzięczna, a budowa Świątyni Opatrzności Bożej powinna łączyć się z umacnianiem idei dziękczynienia i zawierzania Bogu Ojcu. Po Mszach św. zbiórka do puszek na budowę Świątyni.
3. W przyszłą niedzielę o godz. 1200 uroczysta Msza św. w intencji Ks. Proboszcza z racji 40 rocznicy Święceń Kapłańskich.
4. Dziękujemy rodzicom młodzieży, która przyjęła sakrament bierzmowania za dar ołtarza (2 ornaty) i za przygotowanie  świątyni do uroczystości.

Zdjęcia z bierzmowania będą do zobaczenia na stronie internetowej www.kuzniafryzur.pl/bierzmowanie od środy 10 czerwca od godz. 2000. Zamówienia zdjęć i wpłata za nie u Ks. Władysława.

5. Zakończenie Oktawy Bożego Ciała w czwartek o godz. 1700.
6. Jutro, 8 czerwca na Rynku w Kielcach, o godz. 2000 odbędzie się Uwielbienie Najświętszego Sakramentu, a więc wspólna modlitwa przez którą uczestnicy oddadzą cześć Chrystusowi powierzając Mu siebie oraz swoich bliskich. Niech nasz udział w tym spotkaniu, organizowanym w Oktawie Uroczystości Bożego Ciała po raz trzeci, przyczyni się do umocnienia w wierze.
7. 14 czerwca w niedzielę w Kielcach na placu Św. Jana Pawła II od godz.1500 do 1800 odbędzie się ?Rodzinny Festyn Misyjny?, natomiast o godz. 1800 Msza św. w intencji Misyjnego Dzieła i Misjonarzy, której przewodniczył będzie Ks. Bp. Ordynariusz Jan Piotrowski.
8. Stowarzyszenie ?Pomoc Kościołowi w Potrzebie?, które jest dużą międzynarodową organizacją podlegającą bezpośrednio Watykanowi, a której działalność polega na pomocy wspólnotom Kościoła misyjnego, ofiarom kataklizmów i prześladowań zaprasza naszą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego. Zbiórka ta odbędzie się 10 czerwca (w środę) od rana do godz. 1230 na parkingu przed kościołem. W ten sposób pozbywamy się kłopotu z jego utylizacją a jednocześnie dokładamy swoją cegiełkę do wielkiej akcji niesienia pomocy ludziom na całym świecie.
9. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Leszczyny Skała i Kopcówki. Byli obecni: Elżbieta Wiktór, Joanna Szczypała, Ewelina Żak, Barbara Parkita, Janina Rzepa, Bożena Doleżyńska, Grażyna Cedro.

Do sprzątania w najbliższą sobotę zapraszamy kolejnych mieszkańców Leszczyny Skała i  Kopcówki.

Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 31 maja 2015 r.

 

 1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

W poniedziałek , Św. Justyna, męczennika;

W środę, Świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy;

W piątek, Św. Bonifacego, biskupa i męczennika;

2. We wtorek, 2 czerwca, o godz. 1800, młodzież klas trzecich gimnazjum naszej parafii, przyjmie z rąk Ks. Biskupa Kazimierza Ryczana Sakrament Bierzmowania. W związku z tym przygotowanie kościoła do uroczystości przez rodziców młodzieży w poniedziałek po nabożeństwie.
3. W czwartek Uroczystość  Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze św. w tym dniu o godz. 700, 900, 1100 i 1600.    Po sumie o godz. 1100 odbędzie się procesja do czterech ołtarzy. Bardzo proszę, tradycyjnie, o przygotowanie ołtarzy. Do następnego czwartku obchodzić będziemy Oktawę Bożego Ciała. Codziennie po mszy św. o godz. 1700 procesja Eucharystyczna,  natomiast w niedzielę, po sumie. Dzieci, które     w tym roku  przystąpiły po raz pierwszy do Komunii Świętej, uczestniczą w procesji    Bożego Ciała w uroczystych strojach komunijnych. W związku z powyższymi uroczystościami liturgicznymi, w środę, po nabożeństwie , zapraszam dziewczynki na próbę sypania kwiatów (zwłaszcza klas II i III).
4. Rozpoczynamy wkrótce miesiąc czerwiec, w którym w sposób szczególny oddajemy cześć Najśw. Sercu Jezusowemu. Nabożeństwo czerwcowe codziennie po Mszy św. o godz. 1700.    W niedzielę po mszy św. o g.1600.
5. W przyszłą niedzielę obchodzimy doroczne Święto Dziękczynienia, dzień ten przypomina że prawdziwym Wotum jest Polska Bogu wdzięczna, a budowa Świątyni Opatrzności Bożej powinna łączyć się z umacnianiem idei dziękczynienia i zawierzania Bogu Ojcu. Po Mszach św. w tym dniu będziemy mogli złożyć ofiarę do puszek na budowę Świątyni.
6. W tym tygodniu także, przypada I Piątek i I Sobota miesiąca, z tej racji spowiedź w piątek  od godz.1600.
7. Dzisiaj zakończenie majówek po Mszy św. o godz. 1600 przy figurze Matki Bożej na placu za kościołem. Przy tej okazji wraz ze Stowarzyszeniem "Święty Jacek" dziękujemy za uczestniczenie w majówkach przy kapliczkach w miejscowościach naszej parafii.
8. W ubiegłą sobotę 23 maja, odbyła się zapowiadana wcześniej gra terenowa dla młodzieży, zorganizowana przez grupę rekonstrukcyjną "Jodła", polegającą na poznawaniu historii Polski i wydarzeń z czasów partyzanckich z ostatniej wojny. Całość sfinansowana została przez Fundację Banku Zachodniego "Ambitna Młodzież". Uczestnicy otrzymali koszulki patriotyczne, a całość zakończyła się wspólnym ogniskiem. Dziękuję za zorganizowanie całości tego spotkania Stowarzyszeniu "Św. Jacek".
9. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Mąchocic Dolnych. Byli obecni: Padło Kazimierz, Wiktor Karolina, Fornal Adrian, Gołąbek Teresa, Kaleta Jacenty.

Do sprzątania w najbliższą sobotę zapraszamy mieszkańców Leszczyny Skała i  Kopcówki.