Get Adobe Flash player
Naszą witrynę przegląda teraz 83 gości 

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne na XXIX Niedzielę Zwykłą 22.10.2017 r.

1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

w sobotę: święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. W tym dniu swoje imieniny będzie przeżywał nasz ks. Jubilat Tadeusz Wojtasiński. Msza św. w Jego intencji o godz. 1700. Zapraszamy do licznego udziału we wspólnej modlitwie za  ks. Solenizanta.

2. Dziś po Mszy św. o godz. 1600, odbędzie się w salce plebanijnej  spotkanie popielgrzymkowe dla osób, które wzięły udział w pielgrzymce do Kamienia Śląskiego i Oświęcimia. W czasie spotkania m.in. projekcja filmu o tematyce religijnej.

3. Od dziś w całym Kościele przeżywać będziemy 91. już Tydzień Misyjny pod hasłem "Idźcie i głoście". Niech ten czas będzie okazją do solidarności w modlitwie za misje. Każdy z nas na mocy chrztu św. jest misjonarzem. Jesteśmy zaproszeni o dawania świadectwa i głoszenia Dobrej Nowiny tam gdzie jesteśmy, w naszych rodzinach, w parafii, w miejscach nauki i pracy. Otoczmy modlitwą wszystkich misjonarzy i misjonarki, którzy są posłani aż po krańce świata. Niech ten tydzień będzie czasem rozpalenia na nowo zapału misyjnego w naszych sercach.

4. W przyszłą niedzielę przed kościołem, będą zbierane ofiary do puszek na utrzymanie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

5. "O tych, których kochaliśmy za życia, nie zapominajmy po śmierci". To słowa św. Ambrożego. Pamiętając o zmarłych z naszych rodzin, zachęcamy do składania wypominków rocznych, półrocznych bądź kwartalnych w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

6. Już za kilka dni Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu tłumnie odwiedzamy cmentarze. Przed nami ostatnia chwila, by zadbać o groby naszych bliskich i ich otoczenie. Prosimy, aby śmieci z grobów segregować i wyrzucać do odpowiednich pojemników i miejsc do tego przeznaczonych. Dołóżmy wszelkich starań, aby nasz cmentarz był czysty i zadbany. Niech będzie on także świadectwem wiary w zmartwychwstanie ciał, jak też miejscem skupienia i modlitwy.
7. Rodziców dzieci I-komunijnych, prosimy o odbiór w zakrystii obrazków: "Mój udział w niedzielnej Eucharystii".

8. W przyszłą niedzielę o godz. 1600, zapraszamy do udziału we Mszy św. młodzież przygotowującą się do bierzmowania oraz ich rodziców. Po Mszy św. odbędzie się krótkie spotkanie.

9. W zakrystii lub kancelarii przyjmowane są zapisy na coroczną Pielgrzymkę Parafialną do Częstochowy, która odbędzie się w sobotę, 4 listopada.

10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny i inne.

11. Dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni i ofiary mieszkańcom Radlina.

Były to następujące osoby: Agata Bednarz, Bronisława Kołodziejska, Maria Komorowska, Helena Smela, Iwona Krajcarz, Monika Komorowska, Irena Hińcza.

Do sprzątania w najbliższą sobotę zapraszamy kolejnych parafian z Radlina.

Ogłoszenia parafialne na XXVIII Niedzielę Zwykłą 15.10.2017 r.

1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

w poniedziałek, wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej.

we wtorek, wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego

w środę, św. Łukasza Ewangelisty, święto

w piątek, św. Jana Kantego

w sobotę, bł. Jakuba Strzemię.

2. Dziś tj. 15 października obchodzony jest w Kościele Dzień Dziecka Utraconego.
W naszej Ojczyźnie każdego roku blisko 50 tys. rodzin doświadcza straty dziecka; ponad 40 tys. kobiet przeżywa poronienie, 2 tys. rodzi się martwe a kolejne 5 tys umiera przed ukończeniem 18 roku życia z powodu chorób lub wypadków. Bądźmy w tym dniu, poprzez modlitwę, blisko tych rodziców, którzy doświadczyli tej straty.

3. Przez cały dzisiejszy dzień, odbywa się w naszej parafii i całej diecezji, doroczne liczenie wiernych, uczestniczących w Eucharystii. Prosimy o spokojne wychodzenie ze świątyni, aby służba liturgiczna zdołała policzyć wszystkie osoby.

4. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1600 spotkanie Przyjaciół Radia Maryja i TV Trwam.

5. W najbliższy piątek o godz. 1900, spotkanie członków Stowarzyszenia św. Jacek.

6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 1600, odbędzie się w salce plebanijnej  spotkanie popielgrzymkowe dla osób, które wzięły udział w pielgrzymce do Kamienia Śląskiego i Oświęcimia. W czasie spotkania projekcja filmu o tematyce religijnej.

7. Dziękujemy wspomnianym pielgrzymom za ufundowanie białego ornatu z emblematem MB Częstochowskiej oraz godłem Polski i napisem: Bóg, Honor, Ojczyzna, jako daru dla Parafii.

8. Wójt Gminy Górno wraz z dyr. Żłobka ogłasza nabór do Żłobka Gminnego w Radlinie na rok 2017/18 dzieci od 20 tygodnia do 3 roku życia. Karty zgłoszeniowe rodzice mogą pobrać osobiście w Urzędzie Gminy lub ze strony internetowej UG w zakładce ?żłóbek?.

9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W najnowszej Niedzieli Kieleckiej m.in. artykuł o parafii Domaszowice.

10. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary mieszkańcom Radlina.

Były to następujące osoby: Urbanowicz Helena, Błaszczyk Krystyna, Bednarska Wanda, Kozioł Ewelina, Malinowska Marta, Tokarska Małgorzata, Kolenda Krystyna, Kędzierska Teresa, Piotrowski Tomasz, Wojtaszek Lucyna, Kraska Małgorzata, Kołodziejski Przemysław Grudzień Stanisław.

Do sprzątania w najbliższą sobotę zapraszamy kolejnych parafian z Radlina.

Szczęść Boże!

Duszpasterze Parafii Leszczyny

Ogłoszenia parafialne na XXVI Niedzielę Zwykłą 01.10.2017r.

1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

W poniedziałek, wspomnienie Św. Aniołów Stróżów.

W środę, wspomnienie Św. Franciszka z Asyżu.

W czwartek, wspomnienie, Św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy.

W sobotę, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

2. Dzisiaj, przeżywamy parafialny Dzień Seminaryjny. Gościmy przedstawicieli naszego Seminarium, którzy wraz z nami uczestniczą w liturgii Mszy św. i głoszą Słowo Boże. Alumni dali świadectwo o tym że Jezus Chrystus jest Panem Powołania i droga powołania jest stale otwarta. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach. Dziękujemy za wspólnotę dzisiejszego dnia i zapewniamy o naszym wsparciu modlitewnym.

3. Rozpoczęliśmy październik - miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwo różańcowe w zwykłe dni tygodnia po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedzielę - po Mszy św. o godz. 16.00.

4. W najbliższą sobotę 7 października, w Święto Najświętszej Maryi Panny Różańcowej na Mszy św. o godz. 1700 dzieci I-szo Komunijne będą miały poświęcenie różańców. Różańce nabywamy we własnym zakresie. Po nabożeństwie krótkie spotkanie informacyjne dla rodziców.

5. W przyszłą niedzielę 08  października, jak co roku, przeżywać będziemy kolejny "Dzień Papieski" w Polsce i poza jej granicami.  Tego dnia są zanoszone modlitwy w intencji Ojca Świętego, odbywają się sesje naukowe poświęcone nauczaniu Papieża Polaka, imprezy kulturalne i zbiórka pieniędzy we wszystkich kościołach w Polsce. Będziemy więc mogli wesprzeć Dzieło Nowego Tysiąclecia składając ofiary do puszek przed kościołem.

6. W tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota miesiąca, spowiedź dla praktykujących I Piątki od godz. 16.15. W sobotę po Nabożeństwie Różańcowym zmiana tajemnic dla Kół Różańcowych.

7. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.00 spotkanie przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych.

8. Uczniowie klasy 7 i II gimnazjum w tym roku zaczynają w naszej parafii swój dwuletni cykl przygotowania do bierzmowania. Prosimy, aby wszyscy się zapisali i odebrali indeksy kandydatów do bierzmowania. W pierwszym roku przygotowania, wymaga się aby regularnie uczestniczyli w niezielnej Eucharystii oraz Świętach obowiązkowych i udokumentowali to w indeksie.

9. Zaczynamy miesiąc październik zapraszamy wszystkie dzieci ze szkoły podstawowej do odmawiania różańca przy ołtarzu. Po każdym nabożeństwie będzie losowana figurka Matki Bożej. Kto wylosuje figurkę zabiera ją do domu i przynosi na następny dzień. Jeśli jakieś dziecko wylosuje ją trzy razy w ciągu miesiąc październik zabiera ją za trzecim razem na własność.

10. Spotkanie KSM w piątek o 18.00 zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby należeć do tego grona.

11. Zapraszamy wszystkich chłopców ze szkoły podstawowej od 4 klasy wzwyż, którzy by chcieli zostać ministrantami aby po mszy przyszli do zakrystii.

12. Na próbę śpiewu scholii dziecięcej zapraszamy we wtorek o godz. 16.00.

Ogłoszenia parafialne na XXV Niedzielę Zwykłą 24.09.2017r.

1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

W poniedziałek, wspomnienie Bł. Władysława z Gielniowa, kapłana.

We wtorek, Rocznica Poświęcenia Kościoła Katedralnego w Kielcach.

W środę, wspomnienie Św. Wincentego a Paulo, prezbitera.

W czwartek, wspomnienie, Św. Wacława, męczennika.

W piątek, Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała

W sobotę, wspomnienie Św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła.

2. Dzisiejsza niedziela jest Dniem Modlitw o trzeźwość Narodu. Dziękujemy Panu Bogu za dokonane już dzieła, wynagradzamy za grzech pijaństwa i wszystkie grzechy z nim związane. Możemy włączyć się także do Jasnogórskiej Odnowy Narodu przez wpis na stronie internetowej: http://www.kongrestrzezwosci.pl.

3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1600 spotkanie Kandydatów do bierzmowania i ich rodziców. Po Mszy będzie uroczyste odebranie deklaracji i omówienie spraw związanych z przygotowaniem do bierzmowania.

4. Wkrótce rozpocznie się miesiąc październik - miesiąc Modlitwy Różańcowej. W przyszłą niedzielę po Mszy św. popołudniowej pierwsze Nabożeństwo różańcowe. W zwykłe dni tygodnia nabożeństwa będą po Mszy św. o godz. 1700, a w niedzielę - po Mszy św. o godz. 1600.

5. Dzieci I-szo komunijne będą miały poświęcenie różańców w sobotę 7 października, w Święto Najświętszej Maryi Panny Różańcowej na Mszy św. o godz. 1700. Różańce nabywamy we własnym zakresie.

6. W niedzielę, 01 października, przeżywać będziemy parafialny Dzień Seminaryjny. Będziemy gościć przedstawicieli naszego Seminarium, którzy wraz z nami będą uczestniczyć w liturgii Mszy św. i głosić Słowo Boże. Alumni pragną dać świadectwo o tym że Jezus Chrystus jest Panem Powołania i droga powołania jest stale otwarta przed także nimi. Taca z tej Niedzieli przeznaczona jest na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach.

7. W najbliższy piątek o godz. 18 spotkanie młodzieży należącej do KSM. Zapraszamy młodzież chętną do zaangażowania się w działalność tego stowarzyszenia.

8. W piątek, 29 września spotkanie stowarzyszenia Św. Jacek o godz. 1900.

9. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kwiaty mieszkańcom Radlina. Byli obecni: Helena Sobieraj, Anna Wsuł, Iwona Sobieraj, Agata Sobieraj.

Do sprzątania w najbliższą sobotę zapraszamy kolejnych mieszkańców Radlina.

Ogłoszenia parafialne na XXIV Niedzielę Zwykłą 17.09.2017r.

1. Słowo Ks. Bpa. Ordynariusza Jana Piotrowskiego o zmarłym Biskupie Seniorze Kazimierzu Ryczanie (odczytać).

Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem Ks. Abpa. Marka Jędraszewskiego Metropolity Krakowskiego zostanie odprawiona w Kieleckiej Katedrze we wtorek, 19 września o godz. 1500. W związku z powyższymi uroczystościami pogrzebowymi Msza św. popołudniowa w naszym kościele będzie przesunięta na godz. 1800 (wiadomość szczególnie ważna dla tych, którzy mają zamówione intencje).

2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

W poniedziałek, Święto Św. Stanisława Kostki, Zakonnika.

W środę, wspomnienie Świętych Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Hasang i Towarzyszy, męczenników.

W czwartek, Święto Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.

W sobotę, wspomnienie Św. Pio z Pietrelciny, prezbitera.

3. Kandydaci do bierzmowania z klas III gimnazjum, od dzisiaj, w ciągu tygodnia odbierają dekoracje i indeksy. W przyszłą niedzielę, 24 września przychodzą wraz z rodzicami na Mszę św. na godz. 1600. Po Mszy będzie uroczyste odebranie deklaracji i omówienie spraw związanych z przygotowaniem do bierzmowania. Wszyscy, którzy się jeszcze nie zapisali proszeni są aby uczynili to najpóźniej do soboty, 23 września.

4. W najbliższą sobotę, 23 września odbędzie się XVIII Pajd Świętokrzyski na Święty Krzyż. Autokar do Św. Katarzyny odjedzie z parkingu przy kościele o godz. 730. Ze Św. Katarzyny uczestnicy wyruszą pieszo o godz. 800 na Święty Krzyż. Po Mszy św. wracamy autokarem na parking przy kościele.   W tegorocznym rajdzie idzie ks. Dariusz. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.

5. Zapraszamy w każdy czwartek od godz. 1630 do godz. 1830 wszystkich ministrantów chętnych do gry w piłkę nożną na Sali przy szkole podstawowej w Cedzynie, pod opieką ks. Dariusza.

6. Osoby, które zgłosiły swój udział w pielgrzymce do Kamienia Śląskiego proszone są, aby dzisiaj w zakrystii wpłacały zaliczkę.

7. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 16.00 spotkanie  Koła Przyjaciół Radia Maryja i TV Trwam w sali parafialnej.

8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła p. Januszowi Krzyśkowi.

Do sprzątania w najbliższą sobotę zapraszamy kolejnych mieszkańców Radlina.