Get Adobe Flash player
Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj2
Wczoraj91
Wizyt w tygodniu292
Wizyt w miesiącu1866
Łącznie wizyt101182

Nowości

Warning: Creating default object from empty value in /home/swietyja/public_html/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109 Warning: Creating default object from empty value in /home/swietyja/public_html/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109 Warning: Creating default object from empty value in /home/swietyja/public_html/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109 Warning: Creating default object from empty value in /home/swietyja/public_html/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109 Warning: Creating default object from empty value in /home/swietyja/public_html/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109 Warning: Creating default object from empty value in /home/swietyja/public_html/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109

Ankieta

Figura, z którą uciekał św. Jacek z Kijowa nazywana jest:
 

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne na XI Niedzielę Zwykłą 18.06.2017r.

1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

W środę, wspomnienie Św. Alojzego Gonzagi, zakonnika;

W piątek, Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa;

W sobotę, Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.

2. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała, Msza św. o godz. 17.00 z procesją do czterech ołtarzy. Po procesji poświęcenie wianków.

3. W piątek, 23 czerwca, o godz. 15.30, młodzież klas trzecich gimnazjum naszej parafii, przyjmie z rąk Ks. Biskupa Jana Piotrowskiego Sakrament Bierzmowania. W związku z powyższą uroczystością spowiedź dla Kandydatów i ich bliskich we wtorek o godz. 19.00. Próba generalna Kandydatów w środę 21 czerwca po Mszy św. o godz. 17.00. Sprzątanie i przygotowanie świątyni w czwartek po procesji.

4. W piątek zakończenie roku szkolnego. Z tej racji uczniowie przyjdą na Mszę św. w czwartek w zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Spowiedź dla dzieci i młodzieży od poniedziałku przed każdą Mszą św. o godz. 16.30.

5. Dzisiaj, po Mszy św. o godz. 1600 i nabożeństwie spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja i TV Trwam w sali parafialnej.

6. Jutro w poniedziałek 19 czerwca od godz. 10.00 będziemy odwiedzać chorych udzielając Sakramentów Świętych. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.

7. Klerycy z naszego seminarium, których dzisiaj gościmy to przedstawiciele Ogniska Misyjnego. W wakacje jadą na staż misyjny do Kazachstanu, do naszego misjonarza Ks. Wojciecha Skorupy. Liczą na nasze wsparcie finansowe na ten wyjazd.
8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Leszczyn. Byli obecni:Bugajska Marianna,Kozik Urszula,Chrabąszcz St-wa,Kędzierska Krystyna,Kobus Celina,Bysiak Marta,Niebudek Patrycja,Tofil Zuzia,Pedrycz Zbigniew,Siudak Patryk,Iwański Paweł,Niebudek Zofia,Mazurczak Elżbieta.

Do sprzątania w najbliższą sobotę zapraszamy kolejnych mieszkańców Leszczyn.

Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Najświętszej Trójcy 11.06.2017r.

1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

We wtorek, Św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła;

W środę, Bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika;

W sobotę, Św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika.

2. W czwartek Uroczystość  Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało).   Msze św. w tym dniu o godz. 700, 900, 1100 i 1600. Po Mszy św. o godz. 1100 odbędzie się procesja do czterech ołtarzy. Bardzo proszę, tradycyjnie, o przygotowanie ołtarzy. Do następnego czwartku obchodzić będziemy Oktawę Bożego Ciała. Codziennie   po mszy św. o godz. 1700 procesja Eucharystyczna, dzieci, które w tym roku  przystąpiły po raz pierwszy do Komunii Świętej, uczestniczą w procesji Bożego Ciała w strojach komunijnych. W związku z powyższymi uroczystościami liturgicznymi, we wtorek po nabożeństwie , zapraszamy dziewczynki na próbę sypania kwiatów.
3. Spotkanie Kandydatów do Bierzmowania w poniedziałek 12 czerwca po Mszy św. o godz. 17.00. Obecność obowiązkowa.
4. W Wiślicy 17 czerwca odbędzie się Diecezjalne Spotkanie Młodzieży. W programie spotkania m.in. koncert zespołu: "Stróże poranka", spektakl teatralny o św. Bracie Albercie Chmielowskim i inne. Uczestnictwo swoje zgłaszamy w zakrystii. Wyjazd spod kościoła o godz. 10.00.
5. Dzisiaj od godz. 19.30 na rynku w Kielcach będzie spotkanie uwielbienia Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. To już kolejna edycja takiego spotkania, gdzie możemy publicznie w centrum miasta dać świadectwo naszej wiary i przywiązania do Eucharystii.
6. Odbiór zdjęć i filmów z I komunii św. będzie po Mszy św. popołudniowej w środę 13 czerwca. Fotograf prosi, aby przynieść wyliczoną kwotę do zapłaty.
7. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Leszczyn. Byli obecni: Janik Janina, Osuch Helena, Anioł Maria, Pulut Anna, Cedzyńska Janina, Kiczor Teresa, Pirug Ewelina, Szymkowska Janina, Szymkowska Oliwia.

Do sprzątania w najbliższą sobotę zapraszamy kolejnych mieszkańców Leszczyn.

 

Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego 04.06.2017r.

1. Dzisiejsza Niedziela Zesłania Ducha Świętego kończy okres Wielkanocny. Jutro święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, Msze św. o godz. 700 i 1700.

2. W kalendarzu liturgicznym kościoła w tym tygodniu obchodzimy także:

- w czwartek, Święto Ku Czci Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

- w sobotę, wspomnienie bł. Bogumiła, biskupa.

3. W przyszłą niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy.

4. Rozpoczęliśmy miesiąc czerwiec, w którym w szczególny sposób oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Nabożeństwo czerwcowe codziennie po Mszy św. o godz. 1700, w niedzielę po mszy św. o godz.1600.

5. Dzisiejsza niedziela przeżywana jest jako Święto Dziękczynienia, w tym roku pod hasłem: "Dziękujemy za chleb". W związku z tym dzisiaj przed kościołem do puszki będziemy mogli złożyć ofiarę na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.
6. Spotkanie przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych dzisiaj po Mszy św. o godz. 900.

7. 6 czerwca Dzień Otwarty Seminarium, klerycy, szczególnie z naszej parafii zapraszają młodzież w godzinach od 9.00 do 14.00.

8. We wtorek, 6 czerwca po Mszy św. o godz. 17.00 spotkanie Kandydatów do Bierzmowania.

9. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Leszczyn. Byli obecni: Adela Iwańska, Dorota Zapała, Paulina Zapała, Stanisława Kwiecień, Agata Gawędka, Jolanta Gawędka, Wioletta Krawczyk, Janina Bugajska, Tadeusz Mańka, Artur Pogorzelski, Barbara Mazur, Apolonia Walasek, Marianna Hińcza, Jolanta Serwańska, Krystyna Wawrzycka.

Do sprzątania w najbliższą sobotę zapraszamy kolejnych mieszkańców Leszczyn.

Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 28.05.2017r.

1. W kalendarzu liturgicznym kościoła w tym tygodniu obchodzimy:
- w poniedziałek, wspomnienie Św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.

- w środę, Święto Najświętszej Maryi Panny.

- w czwartek, wspomnienie Św. Justyna, męczennika.

- w sobotę, wspomnienie Świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.

2. Rozpoczynamy wkrótce miesiąc czerwiec, w którym w szczególny sposób oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Nabożeństwo czerwcowe codziennie po Mszy św. o godz. 1700, w niedzielę po mszy św. o g.1600.
3. I niedziela czerwca przeżywana jest jako Święto Dziękczynienia. W tym roku przeżywana będzie pod hasłem: "Dziękujemy za chleb". W związku z tym w przyszłą niedzielę przed kościołem do puszki będziemy mogli złożyć ofiarę na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.
4. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 16.15.
5. W I Sobotę miesiąca, o godz. 1630 wystawienie Najświętszego Sakramentu z Różańcem wynagradzającym za grzechy przeciw Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny a po nim Msza święta.
6. Spotkanie Kandydatów do Bierzmowania w środę 31 maja po Mszy św. o godz. 17.00.
7. Spotkanie przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 900.
8. 6 czerwca Dzień Otwarty Seminarium, klerycy szczególnie z naszej parafii zapraszają młodzież w godzinach od 9.00 do 14.00.
9. Ogłoszenie wyników oraz rozdanie nagród w konkursie o Fatimie w kategorii prac plastycznych (klasy I-III) oraz w kategorii wiedzy (klasy IV-VI) w przyszłą niedzielę 4 czerwca po Mszy św. o godz. 10.30. Rozwiązanie konkursu multimedialnego nastąpi w dniu parafialnego odpustu 17 sierpnia.

10. Ks. Marek jak już ogłaszaliśmy, zaprasza dzisiaj na godz. 17.00 młodzież na ognisko przy plebanii.

11. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Leszczyn. Byli obecni: Anna Gębska, Piotr Gębski, Karol Gębski, Krystyna Waldon, Teresa Jamrożek, Barbara, Gołąbek, Roman Raczyński, Marta Raczyńska, Tomasz Żak, Anna Matuszewska, Halina Banak, Elżbieta Skrzyniarz.

Do sprzątania w najbliższą sobotę zapraszamy kolejnych mieszkańców Leszczyn.

Ogłoszenia parafialne na VI Niedzielę Wielkanocną 21.05.2017r.

1. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

2. W kalendarzu liturgicznym Kościoła w tym tygodniu w środę obchodzimy, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycieliki Wiernych, w piątek wspomnienie Św. Filipa Nereusza, prezbitera.

3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie z rodzicami kandydatów do bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

A w czwartek, 25 maja zapraszamy kandydatów do bierzmowania po Mszy św. o godz. 17.00 na pierwszą próbę przed bierzmowaniem.

4. Także dzisiaj po Mszy św. popołudniowej zapraszamy wraz ze Stowarzyszeniem Św. Jacek na "śpiewogranie majówkowe" wszystkich, którzy śpiewem i graniem na różnych instrumentach chcą chwalić Maryję (gitara, skrzypce, flet, akordeon i inne).

Dla gitarzystów będą przygotowane chwyty.

5. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 16.00  w sali na plebanii spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja i TV Trwam.

6. Ks. Marek zaprasza młodzież naszej parafii na ognisko w przyszłą niedzielę na godz. 17.00 przy plebanii.

7. W zakrystii można nabyć książkę pt.: "Traktat o prawdziwym nabożeństwie do NMP" autorstwa Św. Marii Ludwika Grignion de Montfort. Cena 10 zł.

8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Leszczyn. Byli obecni: Gołąbek Ryszarda, Waldon Dorota, Wołowiec Janina, Wołowiec Alicja, Brelak Jan, Gil Bożena, Namiel Maria.

Do sprzątania w najbliższą sobotę zapraszamy kolejnych mieszkańców Leszczyn.