Get Adobe Flash player
Naszą witrynę przegląda teraz 11 gości 

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne na VII Niedzielę Zwykłą 19.02.2017r.

1. W kalendarzu liturgicznym kościoła w tym tygodniu:

- w środę, Święto Katedry Św. Piotra Apostoła.
- w czwartek, wspomnienie Św. Polikarpa, biskupa i męczennika.

2. Komunikat Ks. Biskupa z racji 50 Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu.

3. Rodzice dzieci ze szkoły w Cedzynie zawracają się prośbą o wsparcie podjętej przez nich inicjatywy. W grudniu 2016r. zmarła mama 7-mio letniej dziewczynki, którą obecnie wychowuje ojciec. Warunki mieszkaniowe są bardzo trudne. Istnieje więc pilna potrzeba pomocy. Rada Rodziców szkoły, do której uczęszcza dziecko podjęła wiele działań, które mają na celu poprawienie warunków życia dziecka. Obecnie są zbierane fundusze na dokonanie niezbędnych prac remontowych domu. Organizatorzy proszą wszystkich o wsparcie. Zbiórka do puszki zostanie przeprowadzona przez przedstawicieli rodziców w przyszłą niedzielę 26 lutego po każdej Mszy św.

4. W związku z organizowanym wyjściem do kina Helios w Galerii Ech na film pt.: "Zerwany kłos" prosimy, aby wszyscy udający się na film zebrali się pod kasą kina o godz. 17.45. Nie kupujemy biletu indywidualnie. Będzie jeden bilet zbiorowy. Cena biletu grupowego wynosi 12 zł. Na film można się jeszcze zapisać.
5. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 16.00 będzie spotkanie Rodziny Radia Maryja i Telewizji Trwam.
6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
7. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Mąchocic Dolnych. Byli obecni: Michcik Stanisława, Krzyszkowska Anna, Barcicka Małgorzata, Kaleta Waleria, Białogońska Anna, Karyś Alicja, Karyś Anna, Kupis Katarzyna, Sańpruch Anna, Wójcik Zofia.
W przyszłym tygodniu zapraszamy do sprzątania kościoła kolejnych mieszkańców Mąchocic Dolnych.

Ogłoszenia parafialne na VI Niedzielę Zwykłą 12.02.2017r.

1. W kalendarzu liturgicznym kościoła w tym tygodniu wspominamy:
- we wtorek: św. Cyryla mnicha i Metodego biskupa - patronów Europy.

2. W piątek na ekrany kin wchodzi film pt. "Zerwany Kłos". Jest to film fabularny z piękną muzyką i kostiumami, który podkreśla wartość wiary i godności człowieka. W krótkim opisie filmu czytamy, że "Trwa I wojna światowa. Carskie oddziały stacjonują w okolicach Tarnowa. Szesnastoletnia Karolina Kózkówna ponosi śmierć męczeńską w obronie wiary". Z naszej parafii organizujemy wyjście na ten film za tydzień w niedzielę do kina Helios w Galerii Echo na godz. 18.00. Cena biletu grupowego wynosi 12 zł. Zachęcamy szczególnie młodzież zaangażowaną w kościele, kandydatów do bierzmowania i wszystkich parafian. Zapisujemy się w zakrystii.

3. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00 będzie spotkanie Rodziny Radia Maryja i Telewizji Trwam.

4. Zapraszamy dzieci na próbę scholi dziecięcej w czwartek o godz. 16.00 na salkę parafialną.

5. Zachęcamy do zakupienia prasy katolickiej. W najnowszym tygodniku Niedziela czytamy m.in.:

- Francja i laicki dżihad - o walce z chrześcijaństwem we Francji
- Uczynić Ewangelię małżeństwa i rodziny bardziej atrakcyjną dla ludzi (echa komentarza kard. Müllera do adhortacji papieża "Amoris laetitia").
- Specjaliści od anatomii dusz, czyli o kapelanach szpitalnych
- Zbiór zastrzeżony IPN-u przestanie być tajny
- Z głębokości milczę do Ciebie, Boże - o filmie Martina Scorsese "Milczenie"

Zaś w najnowszym Gościu Niedzielnym m.in.:
- Historia filmu "Zerwany kłos"
- RewoŁucja - s. Łucja z Fatimy. Dzięki niej o Fatimie usłyszał cały świat. 
- Niedziela z odzysku. Zakaz handlu w niedzielę to europejski standard
- Fałszywa informacja, realne skutki - zmyślone wiadomości coraz częściej kształtują opinię publiczną
Dodatkowo do nabycia dla dzieci czasopismo Promyczek dobra.

6. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Mąchocic Dolnych. Byli obecni: Małgorzata, Hanna, Agnieszka, Henryk, Maria Dudzikowie; Artur, Anna, Karol Kmieć; Monika, Mateusz, Elżbieta Osełka; Irena Dziewięcka, Dominik Kuzka. W przyszłym tygodniu zapraszamy do sprzątania kościoła kolejnych mieszkańców Mąchocic Dolnych.

Ogłoszenia parafialne na V Niedzielę Zwykłą 05.02.2017 r.

1. W kalendarzu liturgicznym kościoła w tym tygodniu wspominamy:

W poniedziałek, Świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy.

W piątek, Św. Scholastykę.

2. Dziękujemy za pomoc w rozbieraniu żłobka i wynoszeniu choinek z kościoła, w miniony piątek. Pomagali p. Kościelnemu: Pulut Wojtek, Waldon Kuba, Bugajski Bartosz, Kotaś Krzysztof.

3. Przypominamy o czytaniu prasy katolickiej.

4. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Mąchocic Dolnych. Byli obecni: Mirosław Krawczyk, Izabela Krawczyk, Elżbieta Krawczyk, Maria Sańpruch, Elżbieta Gołąbek, Dawid Jaros, Anna Witkowska.

W przyszłym tygodniu zapraszamy do sprzątania Kościoła kolejnych mieszkańców Mąchocic Dolnych.

Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę Zwykłą 29.01.2017 r.

1. W czwartek - 2 lutego - Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej). Ten dzień w Kościele poświęcony jest życiu konsekrowanemu. Modlić się będziemy za wspólnoty zakonne, a ofiary składane na tacę są przeznaczone na wsparcie zakonów kontemplacyjnych w naszej diecezji. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 17.00. Poświęcenie świec po każdej Mszy św. A na Mszy św. o godz. 17.00 dzieci przygotowujące się do I Komunii św. odnowią przyrzeczenia chrzcielne i poświęcą świece.

2. W kalendarzu liturgicznym kościoła w tym tygodniu wspominamy:
We wtorek, Św. Jana Bosko, kapłana.

3. W tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 16.15 a w sobotę o godz. 16.30 różaniec dla Kół Różańcowych i zmiana tajemnic.

4. Jak już było ogłaszane, Kandydaci do Bierzmowania z naszej parafii przyjmą Sakrament Ducha Świętego 23 czerwca o godz. 15.30 z rąk Ks. Biskupa Ordynariusza Jana Piotrowskiego.

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

6. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Mąchocic Dolnych. Byli obecni: Anna Karyś, Julitka Karyś, Bernadetta Zębała, Leszek Nowicki, Marek Radek, Wanda Gołąbek, Monika Jaros, Małgorzata Gil, Katarzyna Radek, Norbert Radek, Mateusz Radek, Dorota Gołąbek, Stanisław Gołąbek.
W przyszłym tygodniu zapraszamy do sprzątania Kościoła kolejnych mieszkańców Mąchocic Dolnych.

Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę Zwykłą 22.01.2017 r.

1. W kalendarzu liturgicznym kościoła w tym tygodniu wspominamy:

We wtorek, Św. Franciszka Salezego, Biskupa i Doktora Kościoła.

W środę, święto Nawrócenia Św. Pawła Apostoła.

W czwartek, Św. Biskupów Tymoteusza i Tytusa.

W piątek, Bł. Jerzego Matulewicza, Biskupa.

W sobotę, Św. Tomasza z Akwinu, Prezbitera i Doktora Kościoła.

2. Trwa w Kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Kościół zachęca wiernych  aby także w osobistej modlitwie prosili Ojca Niebieskiego o dar jedności wszystkich Chrześcijan.
3. Kandydaci do Bierzmowania z naszej parafii przyjmą Sakrament Ducha Świętego 23 czerwca z rąk Ks. Biskupa Ordynariusza Jana Piotrowskiego.
4. Zakończyliśmy kolędę w naszej parafii, raz jeszcze dziękujemy za ofiary złożone z racji kolędy, za wszelką życzliwość i gościnność, za transport.
5. Od 20 stycznia w kinach można oglądać film pt.: "Ślady stóp". To najnowsze dzieło twórcy słynnego filmu pt.: "Ziemia Maryi". W tym pięknym obrazie widz staje się niejako pielgrzymem i wraz z bohaterami dostaje szansę na odkrycie swojej drogi życia. Gorąco zachęcamy, by wybrać się do kina na ten bardzo wartościowy film.
6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
7. W minioną sobotę nikt nie przyszedł do sprzątania kościoła ale kolejka trwa dalej w związku z czym zapraszamy kolejnych mieszkańców Mąchocic Dolnych.