Get Adobe Flash player
Naszą witrynę przegląda teraz 28 gości 

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę Zwykłą 14.01.2018r.

1. W kalendarzu liturgicznym kościoła w tym tygodniu wspominamy:

W środę, Św. Antoniego, opata.

W piątek, Św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.

2. W czwartek 18 stycznia rozpoczyna się w Kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

3. W nocy z 4 na 5 lutego parafie naszego dekanatu będą miały czuwanie nocne na Jasnej Górze. Czuwanie rozpocznie się Apelem jasnogórskim i skończy się przed 3 w nocy. Chętni do uczestniczenia w czuwaniu przed Obrazem Pani Jasnogórskiej  mogą się zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii.

4. 20 stycznia 2018r. o godz. 18.00 w Hali Legionów w Kielcach odbędzie się niezwykły koncert najpiękniejszych kolęd z różnych stron świata pod nazwą "Betlejem".  Są jeszcze bilety w cenie 60 i 80 zł. do nabycia w kancelarii lub zakrystii.

5. W przyszłą niedzielę 21 stycznia na Mszy św. o godz. 9.00 i 10.30 gościć będziemy zespół dziecięcy z Kielc "Józefowe Kwiatki", który ubogaci swoim śpiewem liturgię Eucharystii.

6. Próba scholi dziecięcej w najbliższy piątek o godz. 16.00.

7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00 spotkanie opłatkowe Koła Przyjaciół Radia Maryja i grupy modlitewnej "Margaretka". Na Sali parafialnej.

8. Kontynuujemy wizytę duszpasterską, zwaną kolędą. Pragniemy w miarę możliwości spotkać się ze wszystkimi domownikami. Dziękujemy za dotychczas złożone ofiary i przypominamy, że przeznaczone są one na prace związane z osuszaniem i wentylacją kościoła.

Program wizyty duszpasterskiej na najbliższe dni:

- w poniedziałek (15 stycznia) :

- Radlin od godz. 14.00 prawa strona od Kielc od  drogi na Ogrodzenia do p. Wójcika nr. 88a , 4 Księży.

- w środę(17 stycznia) : od godz. 14.00

- Kopcówki i Leszczyny Skała 1 Ksiądz.

- Ameliówka i Golica 1 Ksiądz.

- Cedzyna za sklepem 1 Ksiądz.

- w czwartek (18 stycznia) : od godz. 14.00.

- Radlin prawa strona od Kielc od p. Radka nr. 80 do Końca z obu stron 4 Księży.

- w piątek (19 stycznia) :

- Leszczyny na Bęczków od pani Grzegolec do szkoły 4 Księży od godz. 14.00.

- w sobotę (20 stycznia) : od godz. 10.00.

- Od p. Mańki nr. 32 do p. Kobca nr 1d. 4 Księży od godz. 10.00.

W poniedziałek (22 stycznia) następnego tygodnia Leszczyny od pierwszego domu od Bęczkowa do nr. 123b p. Kisiel.

Kończymy kolędę w naszej parafii, dziękujemy za ofiary złożone z racji kolędy, za życzliwość i gościnność szczególnie rodzinom, które podjęły nas obiadem, za transport na kolędę i z kolędy.

Rodziny które z różnych powodów nie mogły przyjąć księdza w wyznaczonym terminie będą mogły to uczynić w poniedziałek, zgłaszając swoją wolę pobłogosławienia domu i mieszkańców w zakrystii lub kancelarii.

9. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Cedzyny Kawiarnia. Byli obecni: Sideł Halina, Adamus Jadwiga, Adamus Tadeusz, Sobieraj Halina, Jaros Jakub, Pisarczyk Wiesława, Bogucki Dariusz, Zagnińska Maria, Markiewicz Danuta.

W przyszłym tygodniu zapraszamy do sprzątania Kościoła kolejnych mieszkańców Cedzyny Kawiarnia.

Ogłoszenia parafialne na Święto Chrztu Pańskiego 07.01.2018r.

1. W dzisiejszą Niedzielę kończy się liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego a rozpoczyna Czas Zwykły w ciągu Roku.

2. W najbliższą sobotę, 13 stycznia w Wyższym Seminarium Duchownym w Kielcach odbędzie się spotkanie Grona Przyjaciół Seminarium, które rozpocznie się w Katedrze od godz. 11.00. Po Mszy św. spotkanie opłatkowe w Seminarium.

Ks. Rektor z całą wspólnotą Seminarium serdecznie zaprasza wszystkich przyjaciół.

3. 20 stycznia 2018r. o godz. 18.00 w Hali Legionów w Kielcach odbędzie się niezwykły koncert najpiękniejszych kolęd z różnych stron świata pod nazwą "Betlejem". Bilety w cenie 60 i 80 zł. do nabycia w kancelarii lub zakrystii.

4. Kontynuujemy wizytę duszpasterską, zwaną kolędą. Pragniemy w miarę możliwości spotkać się ze wszystkimi domownikami. Dziękujemy za dotychczas złożone ofiary i przypominamy, że przeznaczone są one na prace związane z osuszaniem i wentylacją kościoła.

Program wizyty duszpasterskiej na najbliższe dni:

- w poniedziałek (8 stycznia) :

- Cedzyna Kawiarnia po obu stronach 3 Księży od godz. 14.00.

- Cedzyna uliczki z numerami 1, 2 a ,b, c itd., z domami do Woli Kopcowej 1 Ksiądz od godz. 14.00.

- we wtorek (9 stycznia) :

- Ogrodzenie od godz. 14.00, 2 Księży.

- Cedzyna Piaski i za Groblą od godz. 14.00, 1 Ksiądz.

- w środę(10 stycznia) :

- Radlin lewa strona od Kielc od nr.1 do uliczki i z nią 4 Księży od godz. 14.00.

- w czwartek (11 stycznia) : Leszczyny od godz. 14.00.

- 1 Ksiądz od wąwozu do Kościoła wraz z uliczką.

- 2 Ksiądz od wąwozu na Mąchocice.

- 3 Ksiądz od p. Serwańskiej do krzyżówki na Bęczków

- w piątek (12 stycznia) :

- Leszczyny od hotelu nr. 103 do p. Kani nr. 92, 3 Księży od godz. 14.00.

- 1 Ksiądz Radlin Ulica od godz. 14.00.

- w sobotę (13 stycznia) : od godz. 10.00.

- Cedzyna lewa strona do Kielc 3 Księży.

- 1 Ksiądz Cedzyna uliczki z nr. 186 i 182.

W poniedziałek (15 stycznia) następnego tygodnia od godz. 14.00 Radlin prawa strona od Kielc od  drogi na Ogrodzenia do p. Wójcika nr. 88a , 4 Księży.

5. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Cedzyny Kawiarnia. Byli obecni: Kaczmarczyk Łucja, Iwan Stanisław, Pięta Janina, Kędzierska Maria, Czarnecka Anna, Brzeziński Edward, Jędrzejczyk Dariusz, Uramowska Alicja, Sadowska Paulina, Salwa Wioletta.

W przyszłym tygodniu zapraszamy do sprzątania Kościoła kolejnych mieszkańców Cedzyny Kawiarnia.

Ogłoszenia parafialne na I Niedzielę Po Narodzeniu Pańskim, Święto Świętej Bożej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa 31.12.2017 r.

1. Dzisiaj Święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa, modlimy się szczególnie za małżeństwa, które trwają w związku sakramentalnym. W związku z tym na Mszę św. o godz. 1600 zapraszamy wszystkie małżeństwa z naszej parafii, które pragną odnowić swoje przyrzeczenia małżeńskie.

Po Mszy św. z racji ostatniego dnia roku kalendarzowego 2017, nabożeństwo z wystawieniem Najświętszego Sakramentu podczas którego podziękujemy Panu Bogu za otrzymane łaski w minionym roku, będziemy przepraszać za nasze grzechy i zaniedbania, a także prosić o błogosławieństwo na 2018 rok.

2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym Kościoła obchodzimy:

W poniedziałek, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Światowy dzień modlitw o pokój na świecie. Msze św. jak w niedzielę.

We wtorek, wspomnienie Świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.

3. W sobotę 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego, tzw. Trzech Króli. Porządek Mszy Świętych w tym dniu jak w niedzielę o godz.: 700,900,1030, 1200 i 1600. Na Mszach św. poświęcenie kadzidła i kredy.

4. Kontynuujemy wizytę duszpasterską, zwaną kolędą. Pragniemy w miarę możliwości spotkać się ze wszystkimi domownikami. Dziękujemy za dotychczas złożone ofiary i przypominamy, że przeznaczone są one na prace związane z osuszaniem i wentylacją kościoła.

Program wizyty duszpasterskiej na najbliższe dni:

- we wtorek (2 stycznia) :

- Mąchocice Dolne od godz. 14.00 4 Księży po obu stronach. 2 Księży od Masłowa, 2 od krzyżówki.

- w środę(3 stycznia) :

- Cedzyna Góra 2 Księży z obu stron od godz. 14.00.

- Cedzyna prawa strona do Kielc od godz. 14.00, 2 Księży z obu stron.

- w czwartek (4 stycznia) :

- Cedzyna uliczki (wszystkie) po prawej stronie do Kielc od godz. 14.00, 4 Księży.

- w piątek (5 stycznia) : od godz. 10.00

- Leszczyny od p. Salwy nr. 81 do p. Niekry i dalej po prawej stronie do zalewu 2 Księży z obu stron, 3 Ksiądz lewa strona do krzyża i domy nad zalewem.

- w poniedziałek (8 stycznia) :

- Cedzyna Kawiarnia po obu stronach 3 Księży od godz. 14.00.

- Cedzyna uliczki z numerami 1, 2 a ,b, c itd., z domami do Woli Kopcowej 1 Ksiądz od godz. 14.00.

5. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź dla odprawiających I-sze piątki od godz. 1615.

6. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Cedzyny Góra. Byli obecni: Joanna Golmento, Jadwiga Golmento, Agnieszka Dąbrosiak, Zbigniew Dobosz, Maciej Dobosz, Irena Kaczmarczyk, Halina Cedro, Janina Śmiglarska, Agata Pedrycz, Ewelina Cedro, Magdalena i Grzegorz Cedro, Kinga Salomon, Zofia Dobosz, Zofia Górska, Aneta Cymerys.

W przyszłym tygodniu zapraszamy do sprzątania Kościoła kolejnych mieszkańców Cedzyny Kawiarnia od nr 1.

Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę Adwentu 24.12.2017 r.

1. Dobiegł końca czas Adwentu, czas oczekiwania na Zbawiciela w Świętach Bożego Narodzenia. Jeśli ktoś nie posiada jeszcze opłatków świątecznych, może je otrzymać w zakrystii.

2. Dzisiaj Wigilia, nie będzie Mszy św. popołudniowej o godz. 1600. Pasterkę o północy poprzedzi Nowenna do Bożego Narodzenia i śpiew kolęd.

3. Jutro w Dzień Bożego Narodzenia Msze św. o godz. 700; 900; 1030; 1200 i 1600. W drugi dzień świąt, we wtorek wspominamy Św. Szczepana pierwszego męczennika. Porządek mszy św. jak w niedzielę,  na Mszy św. o godz. 1200 będzie poświęcenie owsa (prośba o niesypanie owsem w kościele). Taca z tego dnia przeznaczona jest na potrzeby KUL.

4. W środę, święto Św. Jana, Apostoła i Ewangelisty. Na Mszy św. porannej, po komunii, błogosławieństwo wina. W tym dniu przypada także dzień imienin Ks. Biskupa Ordynariusza Jana Piotrowskiego, modlić się będziemy  w Jego intencji.

W czwartek, święto Świętych Młodzianków, Męczenników.

5. W przyszłą niedzielę Święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa. W tym dniu modlimy się szczególnie za małżeństwa, które trwają w związku sakramentalnym. W związku z tym na Mszę św. o godz. 1600 zapraszamy wszystkie małżeństwa z naszej parafii, które pragną odnowić swoje przyrzeczenia małżeńskie.

Po Mszy św. z racji ostatniego dnia roku kalendarzowego 2017, nabożeństwo z wystawieniem Najświętszego Sakramentu podczas którego podziękujemy Panu Bogu za otrzymane łaski w minionym roku, będziemy przepraszać za nasze grzechy i zaniedbania, a także prosić o błogosławieństwo na 2018 rok.

6. Rozpoczynamy wizytę duszpasterską, zwaną kolędą. Pragniemy w miarę możliwości spotkać się ze wszystkimi domownikami. Do wizyty należy przygotować stół nakryty białym obrusem, krzyż, świece, wodę święconą
i kropidło. Dzieci przygotowują także zeszyty od religii.

Program wizyty duszpasterskiej na najbliższe dni:

- w czwartek (28 grudnia) : Podmąchocice od godz. 10.00, 3 Księży.

- w piątek (29 grudnia) :  Mąchocice Górne 4 Księży od godz. 14.00, jeden Ks. od strony Masłowa, drugi Ks. od P. Troszczyńskiego nr. 17A, trzeci Ks. od P. Lenartowicza, czwarty Ks. od nr. 50 do nr. 56b. P. Sadłos.

- w sobota (30 grudnia) : Mąchocice Kapitulne od krzyżówki w kierunku Zakaniowa i Zakaniów 4 Księży od godz. 10.00. Jeden Ks. prawa strona, drugi Ks. od p. Henryka Dudzika do szkoły. Mąchocice Zakaniów dwóch Ks. jeden ks. od Bęczkowa, drugi od krzyżówki.

Prosimy też o pojazdy do podwiezienia Księży na kolędę i po kolędzie na plebanię.

W przyszłym tygodniu po Nowym Roku we wtorek dalszy ciąg Kolędy, Mąchocice Dolne od Masłowa do krzyżówki.

Ofiary z kolędy w tym roku są przeznaczone na prace związane z osuszaniem i wentylacją kościoła. Projekt przedsięwzięcia jest już wykonany, obejmuje dwa etapy: budowę instalacji wentylacji mechanicznej wraz z przebudową wewnętrznej instalacji elektrycznej oraz wykonanie izolacji przeciw wilgociowej i remont elewacji zewnętrznej i konserwacja polichromii. Będą to prace długofalowe wymagające sporych nakładów. W związku z tym rozpoczynamy gromadzenie środków.

7. Dziękujemy wszystkim, którzy pomagali przygotować kościół do świąt Bożego Narodzenia. Za przywiezienie choinek: p. Grudniowi Stanisławowi, Pedryczowi Janowi, Tokarskiemu Jarosławowi. Panu, który podarował choinkę, która stoi przed kościołem. Młodzieży na ręce ks. prefekta Dariusza za ubieranie choinek: Grzegorzowi Kołodziejskiemu, Zuzannie Kaleta, Wiktorii Wrona, Julii Gołąbek, Natalii Jamrożek, Damianowi Nowackiemu, Bartoszowi Bugajskiemu, Kacperowi Kwiecińskiemu. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Cedzyny Góra. Byli obecni: Joanna Skórska, Aniela Furmanek, Elżbieta Fidera, Janina Olejarczyk, Anna Śmiglarska, Krzysztof Jaworski, Mirosław Kołodziej. Panu Kościelnemu, który w tych dniach szczególnie się trudził doglądając prac.

8. Na stolikach pod chórem są do pobrania listy od Grona Przyjaciół Seminarium na Święta Narodzenia Pańskiego.

9. W przyszłym tygodniu zapraszamy do sprzątania Kościoła kolejnych mieszkańców Cedzyny Góra.

Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę Adwentu 17.12.2017 r.

1. Przeżywamy Adwent, w minionym tygodniu uczestniczyliśmy w rekolekcjach przystępując do spowiedzi, starajmy się w stanie łaski oczekiwać na Święta Bożego Narodzenia. Zachęcamy do uczestnictwa w Mszy św. O Matce Bożej, zwanej Roraty, sprawowanej w dni powszednie tygodnia o godz. 630 rano, od soboty połączonej z Nowenną do Bożego Narodzenia. Dzieci przychodzą w tygodniu na Mszę św. o godz. 1700 (przynoszą ze sobą lampiony).

2. W tym roku Wigilia przypada w niedzielę, nie będzie Mszy św. popołudniowej o godz. 1600. Pasterkę o północy poprzedzi Nowenna do Bożego Narodzenia i śpiew kolęd.

3. W Dzień Bożego Narodzenia Msze św. o godz. 7:00; 9:00; 10:30; 12:00 i 16:00. W drugi dzień świąt, we wtorek wspominamy Św. Szczepana pierwszego męczennika. Porządek mszy św. jak w niedzielę,  na Mszy św. o godz. 12:00 będzie poświęcenie owsa (prośba o niesypanie owsem w kościele). Taca z tego dnia przeznaczona jest na potrzeby KUL.

4. Jutro w poniedziałek od godz. 900 będziemy odwiedzać chorych udzielając Sakramentów Świętych. Prosimy zgłaszamy dzisiaj chorych w zakrystii.

5. We wtorek Ks. Dariusz obchodzi imieniny. Do modlitwy w jego intencji zapraszamy na Mszę św. o godz. 1700.
6. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1600 spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja i TV Trwam na sali parafialnej.

7. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Radlina. Byli obecni: Krawczyk Marta, Kmiecik Halina, Kaleta Żaneta, Krzysiek Alina, Kolus Stanisława.

W przyszłym tygodniu zapraszamy do sprzątania Kościoła mieszkańców Cedzyny Góra.