Get Adobe Flash player
Naszą witrynę przegląda teraz 3 gości 

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę Wielkiego Postu 01 marca 2015 r.

1. Dzisiaj rozpoczęliśmy Rekolekcje Wielkopostne. Prowadzi je O. Marek Skowroński, franciszkanin z Lublina. Program rekolekcji podany jest na stronie internetowej parafii oraz w gablocie przy kościele.


2. Dzień dzisiejszy II Niedziela Wielkiego Postu zwana "Ad Gentes" w Kościele przeżywana jest jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami pod hasłem "Z misjonarzami głośmy pojednanie".

Oprócz pomocy modlitewnej misje potrzebują także naszego finansowego wsparcia. W naszym kościele złożymy ofiarę do puszek na ten cel, w przyszłą niedzielę po mszach świętych.


3. W tym tygodniu w środę obchodzimy święto Św. Kazimierza, Królewicza.   Jest to także patronalne święto Patrona Biskupa Seniora Kazimierza Ryczana, polecamy go modlitewnej pamięci naszych parafian.


4. W tym tygodniu przypada I Piątek miesiąca. O godz. 1700 Droga Krzyżowa dla wszystkich a po niej Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa (spowiedź zasadniczo w rekolekcje).


5. W sobotę ? pierwszą miesiąca o godz. 1630 nabożeństwo dla Kół Różańcowych i zmiana tajemnic.


6. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 900, spotkanie przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych.


7. Dziękujemy za sprzątanie Kościoła i ofiarę mieszkańcom Mąchocic Dolnych od strony Masłowa. Obecni byli: Gołąbek Barbara, Zimnicka Iwona, Namiel Ewelina, Brzoza Danuta, Kupis Lucyna, Kupis Anna, Jaros Urszula, Kropisz Marta, Kropisz Aleksandra, Zielińska Jolanta, Zieliński Janusz, Pedrycz Aniela.


W przyszłą sobotę zapraszamy kolejnych mieszkańców Mąchocic Dolnych.

Ogłoszenia parafialne na I Niedzielę Wielkiego Postu 22 lutego 2015 r.

1. Rozpoczęliśmy  Wielki  Post.

Jest to czas  szczególnych  postanowień, które będziemy  podejmować w walce z grzechem i naszymi słabościami. Pomagają nam w tym jak każdego roku, nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich  Żali, a także Rekolekcje Wielkopostne.

Droga Krzyżowa dla dzieci w czwartek o godz.1700.

Droga Krzyżowa  dla wszystkich w piątek  o godz.1700,  a następnie Msza Św. na której zgodnie z tradycją jest zbierana taca na kwiaty do Grobu.

Młodzież, szczególnie kandydatów do Bierzmowania zapraszamy na Drogę Krzyżową w piątek o godz. 1830.

Nabożeństwo  Gorzkich  Żali w niedzielę o godz. 1500. Niedzielna Msza Św. popołudniowa przez czas Wielkiego Postu sprawowana  jest zaraz po Nabożeństwie Gorzkich Żali.

Na ołtarzu Matki Bożej wyłożona jest  Księga Trzeźwości.


2. 2. W najbliższą  Niedzielę (1 marca) rozpoczniemy  Rekolekcje Wielkopostne.

Na Mszy św. godz. 700 nauka z przesłaniem szczególnie do kobiet,

o godz.900 dla młodzieży uczącej się, pracującej a także gimnazjum,

o godz. 1030 swoją Mszę św. mają dzieci,

o godz. 1200 nauka z przesłaniem szczególnie dla mężczyzn.

O godz. 1500 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym a po nabożeństwie Msza św.

Szczegółowy plan rekolekcji podany będzie w przyszłą niedzielę.

Rekolekcje będzie prowadził O. Marek Skowroński, franciszkanin z Lublina.

Rekolekcje Wielkopostne dla dzieci szkół podstawowych rozpoczną się 8 marca, a prowadzić je będzie Ksiądz Kordian Duda.


3. 3. W sobotę po Mszy św. godz. 1700 spotkanie Stowarzyszenia "Świety Jacek?.


4. 4. Dzisiaj  po Mszy św. popołudniowej zapraszamy do Sali parafialnej na film fabularny pt.: ?Proces przeciwko szatanowi?. Jest jeszcze kilka zaproszeń do odebrania w zakrystii.


5. 5. Dziękujemy za sprzątanie Kościoła i ofiarę mieszkańcom Mąchocic Dolnych od strony Masłowa. Obecni byli: Kołodziej Aneta, Hińcza Danuta, Pedrycz Renata, Długosz Magdalena, Kuzka Otylia, Piotrowska Agnieszka, Piotrowska Teresa, Kuzka Lucyna, Kuzka Maria.

 

W przyszłą sobotę zapraszamy kolejnych mieszkańców Mąchocic Dolnych od strony Masłowa.

Ogłoszenia parafialne na VI Niedzielę Zwykłą 15 lutego 2015 r.

1. W tym tygodniu, Środą Popielcową rozpoczynamy czas Wielkiego Postu. Posypiemy nasze głowy popiołem na znak pokuty i chęci nawrócenia.

Msze święte o godz. 700, 900 i 1700.

W Środę Popielcową obowiązuje post co do ilości i jakości. Co do ilości trzy posiłki w ciągu dnia w tym raz do syta obowiązuje wszystkich od 14 do 60 roku życia. Co do jakości to wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, obowiązuje od 14 roku życia.

2. Okres Wielkiego Postu to czas wzmożonych postanowień i wyrzeczeń, które będziemy podejmować. Pomagały nam w tym będą nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali, które sprawowane będą w następującym porządku:

Droga  Krzyżowa  dla dzieci w czwartek  o godz.1700,

Droga Krzyżowa  dla wszystkich w piątek  o godz.1700,  a następnie Msza Św. na której zgodnie z tradycją będzie zbierana taca na kwiaty do Grobu.

Młodzież, szczególnie kandydatów do Bierzmowania zapraszamy na Drogę Krzyżową w piątek o godz. 1830.

Nabożeństwo Gorzkich Żali w Niedzielę o godz.1530, we wszystkie Niedziele Wielkiego  Postu Msza św. po południu  będzie sprawowana po nabożeństwie Gorzkich Żali. Przy ołtarzu Matki Bożej Częstochowskiej wyłożona będzie Księga  Trzeźwości.

3. Rekolekcje wielkopostne dla dorosłych i młodzieży rozpoczniemy w II  Niedzielę Wielkiego Postu 01.03.2015 r. będą trwały do środy 04.03.2015r. Prowadzić je będzie O. Marek Skowroński, franciszkanin z Lublina. Natomiast rekolekcje wielkopostne dla uczniów szkół podstawowych (klasy od 0 do VI) będą od III Niedzieli Wielkiego Postu 08.03.2015r. do środy 11.03.2015r. Prowadził je będzie Ksiądz Kordian Duda.

4. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1600 odbędzie się spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja i TV Trwam w sali na plebani.

Przed kościołem jest możliwość złożenia Ofiary na te media, utrzymujące się tylko z dobrowolnych ofiar wiernych.

5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. popołudniowej zapraszamy do Sali parafialnej na dobry film fabularny pt.: "Proces przeciwko szatanowi". Zaproszenia do odebrania w zakrystii.

7. Dziękujemy za sprzątanie Kościoła i ofiarę mieszkańcom Mąchocic Górnych. Obecni byli: Celina Sadłos, Zofia Strząbała, Wiesława Bałaga, Dorota Bałaga, Antonina Fąfara, Mateusz Fąfara, Magdalena Zarychta, Paulina Zarychta, Krzysztof Waldon.

Dziękujemy mieszkańcom z Mąchocic Górnych za spełniany dyżur w przygotowywaniu świątyni na Niedzielną Eucharystię. W przyszłą sobotę zapraszamy mieszkańców Mąchocic Dolnych od strony Maslowa.

V Niedziela Zwykła - 8 lutego 2015 r.

1.    Kalendarz liturgiczny:
- wtorek - św. Scholastyki 
- środa - Światowy Dzień Chorego  
- sobota - śś. Cyryla i Metodego, patronów Europy

2.    Już od tygodnia po naszej diecezji pielgrzymują symbole Światowych Dni Młodzieży: krzyż oraz ikona Matki Bożej. W środę - 11 lutego - takie spotkanie, połączone
z modlitwą za chorych, będzie miało miejsce w Hali Legionów w Kielcach, która przyjmie ponad 3 tys. osób. Zaproszenie na to spotkanie skierowane jest do wszystkich, ze szczególnym uwzględnieniem osób chorych. W programie m.in.:
- 15.oo - koronka do Bożego Miłosierdzia
- 17.oo - Eucharystia z sakramentem namaszczenia chorych
- 18.oo - adoracja symboli ŚDM

3.    W 81 roku życia i w 58 roku kapłaństwa zmarł - pochodzący z Bęczkowa -
ks. Marian Gołąbek. W gablocie znajduje się klepsydra i bliższe informacje dotyczące pogrzebu. Pamiętajmy w modlitwie o naszych bliskich zmarłych.
4.    Dzieci ze szkół podstawowych z terenu naszej parafii zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie o św. Teresie z Avila, którą poznawaliśmy już w czasie adwentowych rorat. Szczegóły konkursu u katechetów oraz na stronie internetowej parafii.
5.    W przyszłą niedzielę, będziemy mieli okazję wesprzeć darem serca katolickie media: Radio Maryja i TV Trwam. Spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja odbędzie się
w tym dniu po ostatniej Mszy św.
6.    Dziękujemy za sprzątanie kościoła i za kwiaty mieszkańcom Mąchocic Górnych. Obecni byli: Aneta Kuzka, Małgorzata Łakomiec, Jadwiga Sroka, Elżbieta Ksel, Wiesława Januchta, Jolanta Ksel. Na przyszłą sobotę prosimy o pomoc kolejnych mieszkańców z Mąchocic Górnych.

IV Niedziela Zwykła - 1 lutego 2015 r.

  1. W poniedziałek - 2 lutego - Ofiarowanie Pańskie (Matki Bożej Gromnicznej). 
    Msze św. o godz. 700, 900, 1030, 1200, 1700.  Poświęcenie świec po każdej Mszy św., a o godz. 1700 dzieci przygotowujące się do I Komunii św. odnowią przyrzeczenia chrzcielne i poświęcą świece. Po tej Mszy św. spotkanie z rodzicami dzieci.

Ten dzień w Kościele poświęcony jest również życiu konsekrowanemu. Modlić się będziemy za wspólnoty zakonne, a ofiary składane na tacę są przeznaczone na wsparcie zakonów kontemplacyjnych w naszej diecezji.

2. W kalendarzu liturgicznym kościoła w tym tygodniu wspominamy jeszcze:

W czwartek, Św. Agatę, dziewicę i męczennicę.

W piątek, Św. męczenników Pawła Miki i Towarzyszy.

3. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca, spowiedź od godz. 1600 i Msza św.
o godz. 1700 o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. Zgodnie z poleceniem Ks. Biskupa
w I piątki miesiąca będzie zbierana taca, przeznaczona na potrzeby dla misjonarzy
z naszej diecezji.

W I sobota miesiąca o godz. 16,30 nabożeństwo dla Kół Różańcowych i zmiana tajemnic.

4. W miniony piątek Chór naszej parafii wystąpił w Filharmonii Świętokrzyskiej, podczas uroczystego koncertu z okazji 50-lecia pracy artystycznej pana Zbigniewa Goncerzewicza. Nasz Chór, który obecnie liczy koło 40 osób w ostatnich latach rozwija się bardzo intensywnie, poszerzając swój repertuar i umiejętności. Dzieje się to dzięki wytężonej pracy zarówno chórzystów, pana Organisty jak i  pana Goncerzewicza, który
z nimi współpracuje służąc doświadczeniem i radą a także dyrygując. Chcemy w tym miejscu złożyć nasze najlepsze życzenia Dostojnemu Jubilatowi i podziękować za pomoc
i współpracę, natomiast naszemu Chórowi pogratulować sukcesu.

5. Zakończyliśmy kolędę w naszej parafii. W tym tygodniu odwiedzaliśmy rodziny na zgłoszenia. Wszystkim dziękujemy za oczekiwanie na księdza i serdeczne przyjęcie. Dziękujemy także tym, którzy nas przywozili  i odwozili czy też ugościli obiadem. Dziękujemy za złożone ofiary z racji kolędy.

6. Dzisiaj w godzinach od 1000-1400 w remizie OSP w Mąchocicach Kapitulnych przeprowadzona będzie honorowa zbiórka krwi.

7. Dziękujemy za sprzątanie Kościoła i ofiarę mieszkańcom Mąchocic Górnych. Obecni byli: Jan Siewierski, Dominika Tyzo, Justyna Kaleta, Urszula Siewierska, Dorota Stępień, Irena Zatorska, Anna Stępień.

W przyszłą sobotę zapraszamy kolejnych mieszkańców Mąchocic Górnych.