Get Adobe Flash player
Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości 

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego 24 maja 2015 r.


1. Dzisiejsza Niedziela Zesłania Ducha Świętego kończy okres Wielkanocny. Jutro święto NMP Matki Kościoła, odpust w parafii Dąbrowa.
2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
We wtorek, Św. Filipa Nereusza, prezbitera;
W czwartek, Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego Kapłana; 
W piątek, Św. Urszulę Ledóchowską, dziewicę;
3. W dniu wczorajszym nasz rodak Diakon Maksymilian Michcik przyjął święcenia Prezbiteratu w kościele Św. Michała Archanioła w Pawlikowicach koło Wieliczki. Cieszymy się wraz z nim i życzymy mu potrzebnych łask na drodze kapłańskiego życia.
4. We wtorek, 2 czerwca, o godz. 1800, młodzież klas trzecich gimnazjum naszej parafii, przyjmie z rąk Ks. Biskupa Kazimierza Ryczana Sakrament Bierzmowania. W związku z powyższą uroczystością we wtorek po nabożeństwie majowym spotkanie wszystkich kandydatów, obecność obowiązkowa. W sobotę natomiast o godz. 1600 spowiedź kandydatów i ich rodzin.
5. W najbliższy czwartek na Mszy św.  o godz. 1700 modlić się będziemy o powołania do kapłaństwa. Uczestniczyć będą przedstawiciele Seminarium zarówno z grona profesorów jak i alumnów, zapraszamy więc wszystkich a zwłaszcza grupy modlitewne, kandydatów do bierzmowania, dzieci, do udziału w tej liturgii. Jest to już trzeci rok trwająca modlitwa wszystkich parafii diecezji w trosce o powołania do służby Bożej.
6. W przyszłą niedziele jak było ogłaszane wcześniej odbędzie sie V Marsz Życia połączony z Festynem Rodzinnym. Rozpocznie go Msza św. w Bazylice Katedralnej o godz. 1230, po której o godz. 1400 zaczynając na Placu Najświętszej Maryi Panny uczestnicy Marszu przejdą ulicami miasta do Parku im. Stanisława Staszica, gdzie odbędzie się festyn przygotowany przez Caritas z licznymi atrakcjami, konkursami i nagrodami.
7. Dzisiaj poświęcenie pól - ciąg dalszy. I ksiądz od godz. 1415 Radlin.   II ksiądz od godz. 1415 Cedzyna i Cedzyna Góra i w Leszczynach przy Krzyżu od strony Cedzyny.
8. 28 maja w czwartek, wyrusza pielgrzymka dzieci I-szo Komunijnych z naszej parafii do Łagiewnik, centrum JP II i Mogiły. W trzecim autokarze są jeszcze wolne miejsca. Wyjazd z Mąchocic, Radlina i Cedzyny o godz. 715. Autokary spotykają się w Leszczynach o godz. 730 i stąd wyjedziemy w kierunku Krakowa.
9. Przypominamy o podawaniu intencji mszalnych zarezerwowanych wcześniej.
10.Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Mąchocic Dolnych. Byli obecni: Anna Gołąbek, Marcin Gołąbek, Stefania Jamrożek, Agnieszka Bednarz, Bronisława Ryś, Bernadeta Zębała, Elżbieta Gołąbek, Marta Gołąbek, Katarzyna Gołąbek,
Do sprzątania w najbliższą sobotę zapraszamy kolejnych mieszkańców Mąchocic Dolnych.

Ogłoszenia parafialne na VII Niedzielę Wielkanocną 17 maja 2015 r.


 1. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Duch Świętego.
 2. W dniu wczorajszym dzieci klas trzecich naszej parafii przystąpiły do I Komunii Świętej. Dziękujemy rodzicom i dzieciom za dar ołtarza, są nim dwa białe ornaty. Dziękujemy także za przygotowanie i wystrój świątyni do uroczystości. Także rodzicom dzieci klas drugich dziękujemy za pomoc w sprzątaniu świątyni.  28 maja (w czwartek), dzieci wraz z rodzicami pojadą na pielgrzymkę do Łagiewnik, Centrum Jana Pawła II oraz do opactwa w Tyńcu (koszt 40 zł).
 3. We wtorek po nabożeństwie majowym spotkanie kandydatów do Bierzmowania, obecność obowiązkowa.
 4. Z radością informujemy, że nasz rodak Diakon Maksymilian Michcik przyjmie Święcenia Kapłańskie 23 maja o godz. 1100 w kościele p.w. Św. Michała Archanioła w Pawlikowicach. Prymicyjną Mszę Świętą sprawował będzie w naszym Kościele  5 lipca o godz. 1200.
 5. Dzisiaj poświęcenie pól. I ksiądz od godz. 1415 Podmąchocice, Mąchocice Golica i Mąchocice Górne. II ksiądz od godz. 1415 Mąchocice Dolne i Zakaniów. III ksiądz od godz. 1415 Kopcówki, Leszczyny Skała i Leszczyny w kierunku Bęczkowa. Gromadzimy się jak najliczniej w miejscach  poświęceń. W przyszłą niedzielę także od godz. 1415 Radlin I ksiądz, a II ksiądz Cedzyna i Cedzyna Góra i w Leszczynach przy Krzyżu  od strony Cedzyny.
 6. Referat Duszpasterstwa Kultury Zdrowotnej i Sportu Kurii Diecezjalnej w Kielcach oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kielcach zaprasza na X Rodzinną Majówkę Rowerową, która odbędzie się w sobotę - 23 maja pod patronatem i z udziałem Biskupa Mariana Florczyka. Spotkanie na Placu Jana Pawła II w Kielcach, przy Bazylice Katedralnej o godz. 930. Następnie modlitwa i poświęcenie rowerów, a następnie wyjazd do Kaczyna i Borkowa, gdzie odbędzie się festyn rodzinny.
 7. Wydział Duszpasterstwa Ogólnego i Młodzieży oraz Caritas Diecezji Kieleckiej wraz z członkami Ruchów i Stowarzyszeń zaangażowanych w obronę ludzkiego życia zapraszają w dniu    31 maja do Kielc, na V Marsz Życia połączony z Festynem Rodzinnym. Rozpocznie go Msza św. w Bazylice Katedralnej o godz. 1230, po której o godz. 1400 zaczynając na Placu Najświętszej Maryi Panny uczestnicy Marszu przejdą ulicami miasta do Parku im. Stanisława Staszica, gdzie odbędzie się festyn przygotowany przez Caritas z licznymi atrakcjami, konkursami i nagrodami.
 8. Dziękujemy pielgrzymom do Sanktuarium Grobu Bożego w Miechowie za dar w postaci dwóch ornatów. Zdjęcia z pielgrzymki można zobaczyć na stronie internetowej.
 9. Spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja i TV Trwam dzisiaj po nabożeństwie majowym w sali na plebanii.
 10. Stowarzyszenie Św. Jacek pragnie dołączyć do Majówki w Radlinie w poniedziałek i w Cedzynie w piątek.
 11. Przypominamy o podawaniu intencji mszalnych zarezerwowanych wcześniej.
 12. Do sprzątania w najbliższą sobotę zapraszamy kolejnych mieszkańców Mąchocic Dolnych.

Ogłoszenia parafialne na VI Niedzielę Wielkanocną 10 maja 2015 r.


 1. W kalendarzu liturgicznym Kościoła w tym tygodniu w czwartek, obchodzimy Święto Św. Macieja, Apostoła, w sobotę, Św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona polski.
 2. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 3. We wtorek po Nabożeństwie Majowym spotkanie kandydatów do Bierzmowania, obecność obowiązkowa.
 4. W sobotę, 16 maja o godz. 1200 podczas uroczystej Mszy św. dzieci klas III naszej parafii przystąpią do I Komunii Świętej. W związku z tym spowiedź dzieci I komunijnych i ich rodzin w środę o godz. 1830.
 5. W sobotę w godzinach popołudniowych i wieczornych będzie miała miejsce w naszym Kościele Diecezjalna Majówka Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Szczegóły na plakacie. Zapraszamy wszystkich a szczególnie młodzież do udziału w tym wydarzeniu, między innymi w "Misterium" w wykonaniu naszej młodzieży o godz. 2030. Na Apelu Jasnogórskim kończącym dzień zapowiedział swoją obecność Ks. Biskup Jan Piotrowski.
 6. W przyszłą niedzielę przypada rocznica urodzin Karola Wojtyły, szczególna okazja do modlitw, które będziemy zanosić do naszego świętego Jana Pawła II, a także wspominać wydarzenia i przeżycia z nim związane.  Kremówki, które będzie można zakupić przed kościołem po każdej Mszy św. zapewne przywołają pełne humoru Papieskie wspomnienia z lat młodości w Wadowicach.
 7. 28 maja odbędzie się pielgrzymaka dzieci I-szo Komunijnych oraz ich rodziców do Łagiewnik, Centrum Jana Pawła II oraz do opactwa w Tyńcu.
 8. Zgodnie z wieloletnią tradycją w czasie wzrostu i dojrzewania roślin poświęcamy pola. Chcemy w ten sposób uwielbić Boga, który dał ludziom ziemię aby "?czynili ją sobie poddaną?". Chcemy także w ten sposób prosić o błogosławieństwo dla ojczystej ziemi, dla pracujących na roli, o pomyślne urodzaje i plony. W przyszłą niedzielę będziemy święcić pola. I ksiądz od godz. 1415 Podmąchocice, Mąchocice Golica i Mąchocice Górne.   II ksiądz od godz. 1415 Mąchocice Dolne i Zakaniów. III ksiądz od godz. 1415 Kopcówki, Leszczyny Skała i Leszczyny w kierunku Bęczkowa. Gromadzimy się jak najliczniej w miejscach  poświęceń.
 9. Zgodnie z apelem Ks. Biskupa dzisiaj po Mszach Św. zbiórka do puszek dla poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi w Nepalu.

10. Młodych przygotowujących się do zawarcia związku małżeńskiego odsyłamy do gabloty przed kościołem, gdzie podany jest terminarz kursów przedmałżeńskich w kieleckich kościołach. Przypominamy, że w czasie wakacji katechez takich nie będzie.

11. Spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja i TV Trwam w przyszłą niedzielę po nabożeństwie majowym w sali na plebanii.

12. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Mąchocic Dolnych. Byli obecni: Kaleta Małgorzata, Gołd Elżbieta, Krawczyk Rafał, Łakomiec Grażyna, Salwerowicz Anna, Gołąbek Teresa, Kobak Ksawery, Krawczyk Weronika.

Do sprzątania w najbliższą sobotę zapraszamy kolejnych mieszkańców Mąchocic Dolnych.

Ogłoszenia parafialne na V Niedzielę Wielkanocną 03 maja 2015 r.

 

 1. W kalendarzu liturgicznym Kościoła w tym tygodniu w środę obchodzimy Święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba, w czwartek Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Łaski Bożej, a w piątek Uroczystość Św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski i Diecezji Kieleckiej.
 2. Komunikat Biskupa Kieleckiego dotyczący tragedii trzęsienia ziemi  w Nepalu.
 3. Rozpoczęliśmy miesiąc maj, szczególnie poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe w dni powszednie - po Mszy św. o godz. 17:00 a w niedziele i święta - po Mszy św. o godz. 16:00 . Podtrzymujmy też piękny zwyczaj śpiewania przy figurach i przydrożnych kapliczkach. W najbliższy czwartek Stowarzyszenie św. Jacek dołączy do takiego śpiewania w Mąchocicach.
 4. Spotkanie wszystkich kandydatów do bierzmowania w czwartek   07 maja o godz. 18:00 w Sali na plebanii. Kandydaci na spotkanie przynoszą katechizmy bierzmowanych, indeksy i życiorys patrona ręcznie napisany. Obecność obowiązkowa.
 5. W piątek 08 maja na godz. 18:00 zapraszamy rodziców kandydatów do bierzmowania. Spotkanie w Sali na plebanii. Obecność obowiązkowa.
 6. Rodziców dzieci klas II-ich prosimy o pomoc w przygotowaniu kościoła do uroczystości I Komunii św. Krótkie spotkanie organizacyjne w niedzielę za tydzień po Mszy św. o godz. 10:30.
 7. Lista na sobotni wyjazd pielgrzymkowy do Sanktuarium Grobu Bożego w Miechowie jest nadal otwarta (drugi autokar). Wyjazd w sobotę z księżmi prefektami. Pierwszy autokar z Mąchocic  o godz. 7:45 pojedzie do Leszczyn, drugi autokar z Radlina o godz. 7:45 (przystanek przy drodze Leszczyńskiej) pojedzie na Cedzynę.  Prosimy o zabranie chust parafialnych.
 8. W dalszym ciągu trwa akcja "KLUCZOWA POMOC" związana ze ŚWIATOWYM DNIEM MŁODZIEŻY. Przedmiotem akcji są stare niepotrzebne klucze, które zebrane w dużej ilości i sprzedane jako surowiec mogą mieć znaczną wartość. Adresatami akcji są niepełnosprawni i chorzy, którzy chcieliby uczestniczyć w spotkaniach w Krakowie. Klucze składamy do skrzynki pod chórem na stoliku obok gazet.
 9. Można jeszcze nabyć kolejny biuletyn Stowarzyszenia św. Jacek, w którym znajdziemy szereg ciekawych artykułów i informacji  z życia parafii. Przy okazji nabycia biuletynu można złożyć dobrowolną ofiarę, aby pokryć część kosztów jego wydania.
 10. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Mąchocic Dolnych. Byli obecni: Jaremcio Magdalena, Stromczyński Mirosław, Wrona Teresa, Jaguś Zofia, Kaleta Maria, Kaleta Krzysztof, Gołąbek Maria, Gołąbek Michał, Białek Monika, Stępień Alicja, Borowiec Konrad

Do sprzątania w najbliższą sobotę zapraszamy kolejnych mieszkańców Mąchocic Dolnych.

"Najcenniejszy dar" w kościele p.w. Św. Jadwigi

Młodzieżowa grupa teatralna z parafii św. Jadwigi Królowej w Kielcach serdecznie zaprasza w każdą niedzielę maja o godz. 19.00 na premierę sztuki pt. "Najcenniejszy dar" wg scenariusza Aleksandry Klusek. Spektakl w reżyserii ks. Tomasza Brożka tematyką jest ściśle związany z Górami Świętokrzyskimi. Prezentuje bogactwo legend i podań mających źródło w  naszym regionie, m.in. historii o św. Emeryku, relikwiach Krzyża Świętego, powstaniu Gołoborza oraz kamiennej figurze pielgrzyma świętokrzyskiego. Opowieści sięgają czasów średniowiecznych, w które przeniosą nas młodzi wykonawcy, a wspaniałym dopełnieniem będzie bogata scenografia, efekty specjalne, kostiumy z epoki  i charakteryzacje aktorów. "Najcenniejszy dar" kierowany jest do szerokiego kręgu odbiorców - młodszych i starszych, wszystkich tych których ciekawi przeszłość i tajemniczość naszego regionu.

Zapraszamy do sali teatralnej w kościele p.w. Św. Jadwigi Królowej ul. Skwer Św. Jadwigi 1 w Kielcach.