Get Adobe Flash player
Naszą witrynę przegląda teraz 3 gości 

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Palmową 29 marca 2015 r.

Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Palmową

29 marca 2015 r.

  1. Dzisiejsza Niedziela Męki Pańskiej zwana Palmową rozpoczyna Wielki Tydzień. We wszystkich Mszach świętych obchodzimy pamiątkę uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy, czego znakiem są poświęcane dzisiaj palmy.
  2. W Wielki Wtorek od godz. 1000 będziemy odwiedzać chorych udzielając sakramentów. Prosimy zgłaszać chorych w zakrystii.
  3. Codziennie przed mszą św. możliwość spowiedzi do środy włącznie.
  4. Wielki Czwartek - pamiątka ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 1800, po której nastąpi przeniesienie Najświętszego    Sakramentu do Ciemnicy. Podczas tej mszy św. dzieci klas trzecich, które w tym roku przystąpią do pierwszej Komunii św. dziękować będą za dar Eucharystii. Jako wyraz wdzięczności złożą kwiat, a po Mszy św. pozostaną jeszcze na krótkiej adoracji. Także podczas tej mszy św. grupa chłopców przygotowujących się do służby przy ołtarzu zostanie przyjęta do grona ministrantów. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy w Wielki Czwartek do godz. 2200.
  5. Wielki Piątek - dzień śmierci Pana Jezusa na krzyżu. Od rana adoracja w Ciemnicy. Nabożeństwo Wielkopiątkowe rozpoczniemy Drogą Krzyżową o godz. 1630 po czym nastąpi liturgia Adoracji Krzyża zakończona Komunią św. i przeniesieniem Pana Jezusa do Grobu. W tym dniu nie odprawia się mszy św., jedyną ofiarę złożył na Krzyżu Jezus Chrystus. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły (co do jakości i ilości). Starajmy się przeżyć ten dzień  w szczególnej powadze i skupieniu.
  6. Wielka Sobota  -  dzień przebywania Pana Jezusa w Grobie.  Poświęcenie pokarmów od godz. 900 do 1200 co pół godziny. Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 1900 poświęceniem ognia i paschału, następnie poświęcona będzie woda i odnowimy przyrzeczenia chrzcielne, po czym sprawowana będzie msza św. Wigilii Paschalnej. Przynosimy  ze sobą świece. Adoracja Pana Jezusa w Grobie do godz. 2200.
  7. Msza św. Rezurekcyjna w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego poprzedzona procesją, celebrowana będzie o godz. 600 rano. Następne msze św. o godz. 900, godz. 1030, 1200, o godz. 1600
  8. Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w sprawowanych obrzędach Wielkiego Tygodnia, a także do adoracji Pana Jezusa w Ciemnicy i Grobie. Kościół w Wielki Piątek i Wielką Sobotę otwarty będzie od godz. 800.
  9. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Mąchocic Dolnych. Byli obecni: Małgorzata Kaleta, Stanisław Jamrożek, Aleksandra Gołąbek, Aneta Krawczyk, Zbigniew Krawczyk, Konrad Krawczyk, Helena Kmieć. Zapraszamy w Wielki Czwartek od godz. 900, a w Wielką Sobotę po zakończeniu poświęcenia pokarmów mieszkańców Mąchocic Dolnych.

Adoracja Pana Jezusa w Grobie w Wielki Piątek, według następującego porządku:
1900 -  Koła Różańcowe
2000 -  Koło Gospodyń z Radlina
2100 -  Młodzież
2200 -  Chór Parafialny

Adoracja indywidualna do godz. 2300.

 

Ogłoszenia parafialne na V Niedzielę Wielkiego Postu 22 marca 2015 r.

1. W tym tygodniu, w środę, uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W tym dniu Kościół obchodzi Dzień Świętości Życia. Modlimy się w intencji ochrony i ratowania życia, aby było ono chronione od poczęcia do naturalnej śmierci. Można także podjąć dzieło duchowej adopcji dziecka poczętego. Z tej okazji w Bazylice Katedralnej o godz. 1800 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego.

2. W środę na Mszy św. o godz. 1700 zostaną poświęcone książeczki dla dzieci, które przystąpią w tym roku do I Komunii Świętej. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami dzieci. Chłopcy odbiorą też swoje stroje komunijne.

3. Zbliżamy się do najważniejszych dni Wielkiego Postu w liturgii Wielkiego Tygodnia, uobecniających Tajemnicę Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa i dających nam możliwość przeżywania tych wydarzeń. Podkreślają to zasłonięte krzyże i obrazy w kościele.

4. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa czyli Niedziela Męki Pańskiej. Poświęcenie palm na każdej mszy św. Natomiast Sumę rozpoczniemy poświęceniem palm na zewnątrz.

5. Tradycyjnie już w Wielkim Poście rozprowadzane są przez Caritas baranki wielkanocne. Ofiary zbierane przy tej okazji przeznaczone są na zorganizowanie letniego wypoczynku dzieci z rodzin ubogich z naszej diecezji.

6. W przyszłą sobotę o godz. 1800 spotkanie Stowarzyszenia Św. Jacek.

7. Dziękujemy za sprzątanie Kościoła i ofiarę mieszkańcom Mąchocic Dolnych. Obecni byli: Maciołek Ewa, Jarosz Izabela, Januchta Joanna, Goraj Kinga, Hrabąszcz Edyta, Hrabąszcz Piotr, Woźniak Sylwia, Woźniak Bartosz, Kaleta Iwona, Chrzan Aleksandra.

 

8. W przyszłą sobotę zapraszamy kolejnych mieszkańców Mąchocic Dolnych.

Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę Wielkiego Postu 15 marca 2015 r.

1. W kalendarzu liturgicznym Kościoła, w czwartek, czcimy Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.

2. W minionym tygodniu dzieci szkół podstawowych naszej parafii przeżywały rekolekcje Wielkopostne. Dziękujemy Dyrekcjom poszczególnych szkół za pomoc w organizacji tego przedsięwzięcia, wychowawcom  i nauczycielom za opiekę nad poszczególnymi grupami. Dziękujemy za zorganizowanie transportu dla dzieci, szczególnie p. Dyrektor z Mąchocic Kapitulnych i p. Wójtowi Gminy Górno.

3. Zachęcamy do uczestnictwa w Nabożeństwach Wielkopostnych. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci w czwartki o godz. 1700, dla dorosłych i młodzieży w piątki o godz. 1700, Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 1530.

4. Tradycyjnie już w Wielkim Poście Rozprowadzane są przez Caritas baranki wielkanocne. Ofiary zbierane przy tej okazji przeznaczone są na zorganizowanie letniego wypoczynku dzieci z rodzin ubogich z naszej diecezji.

5. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 16 00 spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja i TV Trwam w sali parafialnej na plebani. Wychodząc z kościoła możemy wspomóc ofiarą Katolickie Media.

6. Dziękujemy za sprzątanie Kościoła i ofiarę mieszkańcom Mąchocic Dolnych. Obecni byli: Januchta Janina, Karyś Anna, Stachura Karolina, Stępień Anita, Szymczuch Monika, Kaleta Maria, Gała Dorota, Michcik Halina, Bugajska Renata, Bugajski Bartosz.

 

W przyszłą sobotę zapraszamy kolejnych mieszkańców Mąchocic Dolnych.

Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę Wielkiego Postu 08 marca 2015 r.

1. Przeżywaliśmy w minionym tygodniu rekolekcje, bardzo wiele z nas przystąpiło do spowiedzi. Trwajmy w łasce uświęcającej i wielkopostnych postanowieniach rozważając Mękę Pana Jezusa uczestnicząc w  nabożeństwach, Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.


2. W piątek przypada rocznica wyboru papieża Franciszka. Módlmy się za Ojca Św. prosząc dla niego o łaski Ducha Św. potrzebne w kierowaniu Kościołem Chrystusowym.


3. Dzieci szkół podstawowych naszej parafii rozpoczynają dzisiaj Rekolekcje Wielkopostne w poniedziałek, wtorek i środę w dwóch grupach o godz. 900 klasy od 0-III oraz o godz. 1100 od IV-VI. Rekolekcje prowadzić będzie Ks. Kordian Duda.


4. Tak jak było zapowiadane, dzisiaj po mszach św. zbiórka do puszek na pomoc dla misjonarzy, tzw. Dzieło Pomocy "Ad Gentes".


5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 16 00 spotkanie Radia Maryja i TV Trwam w sali parafialnej na plebani.

 

6. Dziękujemy za sprzątanie Kościoła i ofiarę mieszkańcom Mąchocic Dolnych od strony Masłowa. Obecni byli: Ilona Wilczyńska, Marzena Wilczyńska, Elżbieta Woźniak, Aleksandra Woźniak, Sylwester Pałys, Marian Pedrycz, Anna Michcik.

Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę Wielkiego Postu 01 marca 2015 r.

1. Dzisiaj rozpoczęliśmy Rekolekcje Wielkopostne. Prowadzi je O. Marek Skowroński, franciszkanin z Lublina. Program rekolekcji podany jest na stronie internetowej parafii oraz w gablocie przy kościele.


2. Dzień dzisiejszy II Niedziela Wielkiego Postu zwana "Ad Gentes" w Kościele przeżywana jest jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami pod hasłem "Z misjonarzami głośmy pojednanie".

Oprócz pomocy modlitewnej misje potrzebują także naszego finansowego wsparcia. W naszym kościele złożymy ofiarę do puszek na ten cel, w przyszłą niedzielę po mszach świętych.


3. W tym tygodniu w środę obchodzimy święto Św. Kazimierza, Królewicza.   Jest to także patronalne święto Patrona Biskupa Seniora Kazimierza Ryczana, polecamy go modlitewnej pamięci naszych parafian.


4. W tym tygodniu przypada I Piątek miesiąca. O godz. 1700 Droga Krzyżowa dla wszystkich a po niej Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa (spowiedź zasadniczo w rekolekcje).


5. W sobotę ? pierwszą miesiąca o godz. 1630 nabożeństwo dla Kół Różańcowych i zmiana tajemnic.


6. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 900, spotkanie przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych.


7. Dziękujemy za sprzątanie Kościoła i ofiarę mieszkańcom Mąchocic Dolnych od strony Masłowa. Obecni byli: Gołąbek Barbara, Zimnicka Iwona, Namiel Ewelina, Brzoza Danuta, Kupis Lucyna, Kupis Anna, Jaros Urszula, Kropisz Marta, Kropisz Aleksandra, Zielińska Jolanta, Zieliński Janusz, Pedrycz Aniela.


W przyszłą sobotę zapraszamy kolejnych mieszkańców Mąchocic Dolnych.