Get Adobe Flash player
Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości 

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne na XXX Niedzielę Zwykłą 23 października 2016r.

1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym Kościoła w piątek, Święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. W tym dniu Ks. Kanonik Tadeusz czci swojego patrona. Msza św. w intencji Jubilata o godz. 17.00.
2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Misyjny pod hasłem: ?Ochrzczony to znaczy posłany?. Podczas Mszy, Nabożeństw Różańcowych będziemy modlić się w intencji Misji, misjonarzy i wszystkich pracujących na misjach.
Z racji tygodnia misyjnego, w przyszłą niedzielę, po Mszach Św. zbiórka do puszek na potrzeby misji. Pragniemy w ten sposób mieć swój udział w Ewangelizacji ?na krańcach świata?.
3. Jak każdego roku w pierwszą sobotę miesiąca listopada z naszej parafii udaje się na Jasną Górę Pielgrzymka do Cudownego Obrazu M. Bożej. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii i w kancelarii parafialnej. Koszt wyjazdu 40 zł, kwotę wpłacamy przy zapisie.
4. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. W związku z tym w Kościele NMP Matki Kościoła w Dąbrowie odbędzie się 31 października Nabożeństwo pt.: ?Noc Świętych?, następnie procesja z lampionami i relikwiami świętych do kościoła pod wezwaniem Ducha Świętego ?Na Stoku?. Szczegółowe informacje w gablocie. Zgłoszenia do udziału w tym Nabożeństwie dwóch Dekanatów zarówno od młodzieży jak i dorosłych przyjmuje Ks. Marek Dumin Dekanalny Duszpasterz Młodzieży.
5. W związku z porządkowaniem grobów na cmentarzu gdzie spoczywają nasi bliscy zmarli, pamiętajmy aby śmieci wynosić do kontenera lub składać koło kontenera przed bramą a nie wyrzucać za ogrodzenie cmentarza.
6. W zakrystii i kancelarii przyjmowane są wypominki roczne, półroczne i kwartalne, na stolikach pod chórem leżą kartki na których możemy wpisywać wypominki jednorazowe. Od pierwszej niedzieli listopada ( 6.11) będą czytane nowe wypominki przed mszami o godz. 7.00, 9.00 i 12.00.
7. Rezerwacja intencji mszalnych na pierwsze półrocze przyszłego roku od niedzieli 6 listopada.
8. Spotkanie z Księdzem Kandydatów do Bierzmowania grupy   z Leszczyn w środę po Różańcu, a grupy z Cedzyny w czwartek po Różańcu w sali parafialnej.
Obecność obowiązkowa.
9. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Kopcówki i Skała. Byli obecni: Rzepa Janina, Parkita Barbara, Piotrowska Zofia, Żak Bożena.
W przyszłym tygodniu zapraszamy do sprzątania Kościoła kolejnych mieszkańców Kopcówki i Skała.

Ogłoszenia parafialne na XXIX Niedzielę Zwykłą 16 października 2016r.

1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym Kościoła wspominamy:

W poniedziałek, Św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i Męczennika.
W środę, Święto Św. Łukasza, Ewangelisty.
W czwartek, Św. Jana Kantego, prezbitera.
W piątek, Bł. Jakuba Strzemię.
W sobotę, Św. Jana Pawła II, papieża.
2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 16.00 spotkanie Przyjaciół Koła Radia Maryja i TV Trwam.
3. Także dzisiaj po Mszy św. o godz. 16.00 zapraszamy, na spotkanie małżeństwa, które mają chęć dowiedzieć się więcej na temat wspólnoty Domowego Kościoła, której to wspólnoty członkowie w ubiegłą niedzielę głosili dla nas swoje świadectwa.
4. W przyszłą niedzielę 23 października, Ruch Światło ? Życie Diecezji Kieleckiej zaprasza do Kina Moskwa na film pt: ?Siła Modlitwy?. Przykuwający uwagę na dramat rodziny skupiony na sprawach wiary i ukazujący siłę modlitwy. Pełen humoru i ciepła pokazując moc, którą wiara daje w małżeństwie, rodzicielstwie, karierze zawodowej, przyjaźni oraz innych sferach życia. Szczegóły na plakacie w gablocie.
5. Dyrekcja, rodzice, grono pedagogiczne i uczniowie Szkoły Podstawowej w Radlinie zapraszają mieszkańców Radlina na Jubileusz 10-lecia nadania Szkole imienia Karola Wojtyły, który odbędzie się 21 października o godz. 16.00, w programie o godz. 16.00 Msza św. a następnie wieczornica poświęcona Patronowi Szkoły.
6. Spotkanie grupy Kandydatów do Bierzmowania z Podmąchocic i Mąchocic Kapitulnych z Księdzem w ramach przygotowania do Sakramentu w środę 19 października o godz. 17.00 w Zespole Szkół w Mąchocicach Kapitulnych. Obecność Obowiązkowa.
7. Zbliża się miesiąc listopad, poświęcony szczególnie modlitwie za zmarłych. Najpiękniejszym darem dla naszych zmarłych jest dar modlitwy i ofiara mszy św. oraz uzyskane odpusty. Wypominki roczne, półroczne, kwartalne czy jednorazowe, są jedną z form tej pamięci o zmarłych. Wypominki przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej.
8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Podmąchocic. Byli obecni: Bujak Bożena, Borek Jacek, Łakomiec Jacek, Mrozik Małgorzata, Wzorek Grzegorz, Wojtyna Beata, Wojtyna Piotr.
Dziękujemy parafianom Podmąchocic za pełniony dyżur w przygotowaniu świątyni do liturgii niedzielnej w ostatnich tygodniach. Kolejka przechodzi teraz na  mieszkańców Kopcówki i Skała.

Ogłoszenia parafialne na XXVIII Niedzielę Zwykłą 09 października 2016r.

1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym Kościoła wspominamy:
W czwartek, Bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera.
W sobotę, Św. Teresę od Jezusa, dziewicę i doktora Kościoła.
2. Dzisiaj przeżywamy kolejny ?Dzień Papieski?. W całej Polsce i poza jej granicami odbywają się sesje naukowe poświęcone nauczaniu Papieża Polaka, imprezy kulturalne i zbiórka pieniędzy we wszystkich kościołach. Możemy wesprzeć Dzieło Nowego Tysiąclecia składając ofiarę do puszki przed kościołem.
3. Spotkanie rodziców Kandydatów do Bierzmowania z Księdzem dzisiaj po Mszy św.  o godz. 12.00.
4. Przeżywamy październik, miesiąc Modlitwy Różańcowej. Nabożeństwo Różańcowe w zwykłe dni tygodnia po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedzielę ? po Mszy św. o godz. 16.00.
5. W poniedziałek o godz. 19.00 spotkanie Stowarzyszenia Św. ?Jacek?
6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00 spotkanie Przyjaciół Koła Radia Maryja i TV Trwam.
7. Zbliża się miesiąc listopad, poświęcony szczególnie modlitwie za zmarłych. Najpiękniejszym darem dla naszych zmarłych jest dar modlitwy i ofiara mszy św. oraz uzyskane odpusty. Wypominki roczne, półroczne, kwartalne czy jednorazowe, są jedną z form tej pamięci o zmarłych. Wypominki przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej.
8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kwiaty mieszkańcom Podmąchocic. Byli obecni: Pulut Halina, Grzegorczyk Kamil, Grzegorczyk Katarzyna, Waldon Edward, Krawczyk Zofia, Gajewska Anna, Gajewska Maria, Waldon Marta.
W przyszłym tygodniu zapraszamy do sprzątania Kościoła kolejnych mieszkańców Podmąchocic.

Ogłoszenia parafialne na XXVII Niedzielę Zwykłą 02 października 2016r.

1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym Kościoła wspominamy:
We wtorek, Św. Franciszka z Asyżu.
W środę, Św. Faustynę Kowalską, dziewicę.
W piątek, Najświętszą Maryję Pannę Różańcową.
2. Rozpoczęliśmy październik ? miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwo różańcowe w zwykłe dni tygodnia po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedzielę ? po Mszy św. o godz. 16.00. W piątek we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny różańcowej, na Mszy św. o godz. 17.00, poświęcenie różańców dla dzieci komunijnych. Jest to także I piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 16.00.
3. W przyszłą niedzielę 09 października, jak co roku, przeżywać będziemy kolejny ?Dzień Papieski? w Polsce i poza jej granicami. Tego dnia są zanoszone modlitwy w intencji Ojca Świętego, odbywają się sesje naukowe poświęcone nauczaniu Papieża Polaka, imprezy kulturalne i zbiórka pieniędzy we wszystkich kościołach w Polsce. Będziemy więc mogli wesprzeć Dzieło Nowego Tysiąclecia składając ofiary do puszek przed kościołem.
4. Ksiądz Rektor Seminarium Duchownego w Kielcach dziękuje za zorganizowanie parafialnego dnia seminaryjnego, za dar wspólnej modlitwy i za materialne wsparcie seminarium.
5. Spotkanie Kandydatów do Bierzmowania z Księdzem dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.00, a w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie rodziców Kandydatów do Bierzmowania z Księdzem.
6. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie rodziców dzieci I-szo Komunijnych z Księdzem.
7. W przyszłą niedzielę razem z nami będą uczestniczyć w Eucharystii członkowie Domowego Kościoła, rodzinnej gałęzi Ruchu Światło ? Życie.
Domowy Kościół to wspólnota, która w szczególny sposób pomaga małżonkom czerpać z łaski i mocy sakramentu małżeństwa.
Usłyszymy świadectwa obecności Chrystusa Zbawiciela w życiu osobistym małżeńskim i rodzinnym członków tej wspólnoty.
8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kwiaty mieszkańcom Podmąchocic. Byli obecni: Dulęba Monika, Siudak Maria, Olejarczyk Antoni, Gołąbek Anna, Gołąbek Krzysztof, Mazurek Mariola, Waldon Monika, Waldon Mariusz, Waldon Dariusz, Pulut Dorota, Furmańczyk Ewa.
W przyszłym tygodniu zapraszamy do sprzątania Kościoła kolejnych mieszkańców Podmąchocic.

Ogłoszenia parafialne na XXVI Niedzielę Zwykłą 25 września 2016r.

1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym Kościoła wspominamy:
W poniedziałek, Rocznicę Poświęcenia Kościoła Katedralnego w Kielcach
We wtorek, Św. Wincentego a Paulo, prezbitera.
W środę, Św. Wacława, męczennika.
W czwartek, Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
W piątek, Św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła.
W sobotę, Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i Doktora Kościoła.
2. Dzisiaj przeżywamy parafialny  Dzień Seminaryjny. Gościmy przedstawicieli naszego Seminarium, którzy wraz z nami uczestniczą w liturgii Mszy św. i głoszą Słowo Boże. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby Seminarium.
3. Do końca miesiąca września trwają zapisy kandydatów do przyjęcia sakramentu Bierzmowania młodzieży gimnazjalnej klas trzecich z naszej parafii. Odbiór deklaracji w zakrystii lub kancelarii.
Spotkanie Kandydatów do Bierzmowania z Księdzem w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00.
4.W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie rodziców dzieci I-szo Komunijnych z Księdzem.
5. Bardzo prosimy podawać intencje zarezerwowanych Mszy św. przynajmniej tydzień wcześniej.
6. W sobotę, 1 października odbędzie się VIII Diecezjalna Pielgrzymka Róż Żywego Różańca do Sanktuarium Matki Bożej Łokietkowej w Wiślicy. Z naszej parafii organizujemy wyjazd jeśli będzie wystarczająca liczba chętnych. Zapisy w zakrystii.
7.Gratulujemy ministranckiej drużynie piłkarskiej naszej parafii za zajęcie drugiego miejsca w lidze seniorów w sezonie 2015/16. W dniu 17 września w Jędrzejowie z rąk Ordynariusza Biskupa Jana Piotrowskiego   w nagrodę otrzymali puchar i piłkę nożną.
8. Dziękujemy parafianom Cedzyny za pełniony dyżur w przygotowaniu świątyni do liturgii niedzielnej w ostatnich tygodniach. Bóg zapłać za kwiaty, ofiary za poświęcony czas. Kolejka przechodzi teraz na  mieszkańców Podmąchocic.