Ogłoszenia parafialne I Niedziela Adwentu 01.12.2013 r.

1. W liturgii Kościoła wspominamy:

Wtorek – św. Franciszka Ksawerego, kapłana

Piątek – św. Mikołaja, biskupa

sobota – św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła

2. Rozpoczynamy ADWENT – czas przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Razem z Maryją, która sama oczekiwała narodzin swego Syna, będziemy uczestniczyć w roratach, prosząc Ją o wstawiennictwo. W dni powszednie roraty będą odprawiane rano o 6.30 oraz o 17.00 z udziałem dzieci. Już dziś prosimy dzieci o przygotowanie adwentowego lampionu oraz zadania, o którym więcej powie ks. Prefekt.

3. Na progu adwentu mamy wiadomość, która ucieszy wielu. Nowy porządek Mszy świętych niedzielnych na pewno pomoże – szczególnie młodym parafianom – odnaleźć swoje miejsce w kościele. A przedstawia się on następująco: 7.00, 9.00 – z udziałem młodzieży, 10.30 – z udziałem dzieci, 12.00 i 16.00.

Taki porządek wprowadzony zostaje od najbliższej niedzieli, która rozpocznie czas rekolekcji w naszej parafii. Poprowadzi je dla nas ks. Leszek Struzik – proboszcz z parafii Wiśniówka. Program kolejnych dni podamy za tydzień.

4. W najbliższą niedzielę zapraszamy wszystkie dzieci na spotkanie ze św. Mikołajem. Wspólne oczekiwanie na tak ważnego Gościa rozpoczniemy o godz. 17.30. organizatorem tego spotkania jest Stowarzyszenie św. Jacek.

5. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. spowiedź dla praktykujących I-sze piątki od 16.00.

6. Tradycyjnie w Adwencie Caritas rozprowadza świece w ramach ogólnopolskiej akcji Wigilijnego dzieła pomocy dzieciom. Ta świeca jest znakiem naszej miłości do bliźniego. Można je nabyć w zakrystii.

7. Z inicjatywy Rady Sołeckiej Cedzyny i tamtejszych mieszkańców,

w przyszłą niedzielę, po Mszach św. przeprowadzona będzie przed kościołem zbiórka do puszek na pomoc 12-letniemu Wojtkowi Grzegorczykowi z Krajna – byłemu mieszkańcowi Cedzyny, który nie może liczyć na refundację drogiego leku na raka.

8. Spotkanie przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych, w grudniu będzie wyjątkowo w III niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00.

9. Pan Organista w tym tygodniu będzie roznosił opłatki:

– poniedziałek – Radlin od Górna – od godz. 9.00

– wtorek – Radlin c.d. do krzyżówki niestachowskiej – od 9.00

– środa – Radlin do szkoły – od 10.00

– czwartek i piątek – c.d. Radlina od 10.00

– sobota – Radlin Ogrodzenie i domy przy lesie – od 10.00

10. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Leszczyn. Obecni byli: Anna Brożyna, Wanda Strząbała, Białek Beata, Zarębska Halina, Anna Szymoniak, Monika Wójtowicz, Krystyna Sito, Danuta Bugajska, Bożena Dudzik, Anna Sito. Na sobotę prosimy o pomoc kolejne rodziny.