Ogłoszenia parafialne na I Niedzielę Adwentu 03.12.2017 r.

1.  W kalendarzu liturgicznym  Kościoła w tym tygodniu obchodzimy:

– w czwartek, wspomnienie Św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła;

– w piątek, Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 700, 900 i 1700. Na Mszy św. o godz. 17 poświęcenie medalików Dzieci I-szo Komunijnych (medaliki kupujemy we własnym zakresie).

2.  Pierwszą Niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, w którym przeżywamy wielkie tajemnice naszego zbawienia. Okres Adwentu ma podwójny charakter. Jest czasem przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez które wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Równocześnie jest okresem, w którym przez wspomnienie pierwszego przyjścia Chrystusa kieruje się serca ku oczekiwaniu Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Współczesna kultura zawłaszczyła i zeświecczyła Boże Narodzenie, sprowadzając wszelkie przygotowania do czynności zewnętrznych, zakupów, sprzątania, itd. Tymczasem przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia oznacza wyostrzenie naszego spojrzenia wiary na obecność Chrystusa wśród nas, tu i teraz. Adwent przychodzi aby obudzić nas ze snu, jakim jest obracanie się tylko wokół trosk doczesnych, lub przyjemności życia i by pobudzić naszą tęsknotę za Bogiem żywym i nadzieję spotkania z nim.

3.  Razem z Maryją, która sama oczekiwała narodzin swego Syna, będziemy uczestniczyć w roratach, prosząc Ją o wstawiennictwo. W dni powszednie roraty będą odprawiane rano o godz. 630 a z udziałem dzieci o godz. 1700. Zapraszamy wszystkie dzieci do uczestnictwa w roratach a szczególnie dzieci klas III, które przygotowują się do I Komunii Świętej. Wzorem lat ubiegłych dzieci przygotowują kolorowe lampiony, z którymi przychodzą do Kościoła. Prosimy rodziców aby pomogli dzieciom uczestniczyć w Roratach. Dla najwytrwalszych przewidziane są nagrody.

4.  Adwent umożliwia nam także spotkanie z Chrystusem w Rekolekcjach,  które rozpoczną się w najbliższą niedzielę 10 grudnia, prowadzić je będzie O. Przemysław Król SCJ. Msze św. z kazaniem   dla dorosłych o godz. 7.00, 12.00 i 16.00. Msza św. z nauką dla młodzieży uczącej się (wraz z gimnazjum) i pracującej będzie sprawowana o godz. 9.00. Dzieci przychodzą na swoją Mszę św. o godz. 10.30. Spowiedź we wtorek 12 grudnia. Program kolejnych dni rekolekcji będzie podany za tydzień.

5.  W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy doroczny Dzień modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie. Po mszach świętych zbiórka do puszek organizowana pod patronatem Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski.

6.  Tradycyjnie w Adwencie Caritas rozprowadza świece w ramach ogólnopolskiej akcji „Wigilijnego dzieła pomocy dzieciom”. Ta świeca jest znakiem naszej miłości do bliźniego. Ofiary składane za świece posłużą bowiem do organizacji przez diecezjalną Caritas kolonii i dożywiania dzieci  z rodzin ubogich. Świece rozprowadzają ministranci przed kościołem lub można je nabyć w zakrystii.

7.  W tym tygodniu Pan Organista będzie roznosił opłatki wg. planu:

Poniedziałek od godz. 900 – Podmąchocice, Ameliówka.

Wtorek od godz. 900 – Mąchocice Dolne od Masłowa do nr. 105.

Środa od godz.  900 – Mąchocice Dolna cd do nr 135.

Czwartek od godz.  900 – Mąchocice Zakaniów.

Piątek od godz. 1000 – Leszczyny od Kościoła w stronę Kielc do Krzyża.

Sobota od godz. 1200 – Leszczyny od Krzyża do zalewu i w stronę Cedzyny.

Plan roznoszenia znajduje się w gablocie i na stronie internetowej parafii.

8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Radlina. Byli obecni: Aneta Raczyńska, Stanisława Chaba, Anna Szady, Paulina Tutaj, Edyta Czaja, Renata Dudzik.

W przyszłym tygodniu zapraszamy do sprzątania Kościoła kolejnych mieszkańców Radlina.