Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę Wielkanocną 30.04.2017r.

1.  Dzisiejsza niedziela przeżywana jest jako niedziela Biblijna, a jednocześnie jako  I-wszy Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. W całej Polsce jest czytany i rozważany List Św. Pawła Apostoła do Galatów. Również i my włączamy się w tę akcję przez adorację Najświętszego Sakramentu na zakończenie każdej Mszy św. z aktem wiary, nadziei i miłości na podstawie Listu do Galatów. Pod chórem na stoliku znajdują się karteczki z oznaczonymi fragmentami Listu do Galatów i Psalmów. Skorzystajmy z tego Stołu Słowa, zabierając karteczkę do domu gdzie przeczytamy i rozważymy dany fragment.

2.  Przed nami miesiąc maj, szczególnie poświęcony Matce Bożej. Z racji obchodów 100 rocznicy objawień fatimskich oczy nasze w szczególny sposób, zwrócone są na Maryję, która objawiając się trojgu pastuszkom: Hiacyncie, Franciszkowi i Łucji przekazała pouczenie dla świata i prosiła o pokutę i modlitwę zwłaszcza w intencji grzeszników. Będziemy modlić się podczas Nabożeństw Majowych a w szczególności w I soboty miesiąca tego roku przed Najświętszym Sakramentem, Różańcem wynagradzającym za grzechy przeciw Niepokalanemu Sercu Maryi. Nabożeństwo to w najbliższą I-szą Sobotę będzie o godz. 16.30 a po nim Msza święta. Nabożeństwa Majowe w zwykłe dni po Mszy św. o godz. 17.00 a w niedziele i święta  po Mszy św. o godz. 16.00. Podtrzymujmy też piękny zwyczaj śpiewania przy figurach i przydrożnych kapliczkach. Każdego roku przy różnych Kapliczkach na terenie naszej parafii wiele osób gromadzi się aby śpiewać pieśni na cześć Maryi. Zachęcamy do kontynuowania tego zwyczaju, a w pierwszy dzień maja wraz ze Stowarzyszeniem św. Jacek po odśpiewaniu Litanii w kościele zapraszamy pod kapliczkę Matki Bożej na przykościelnym cmentarzu, gdzie będziemy śpiewać pieśni Maryjne. Na stronie internetowej zamieszczony jest artykuł o historii majówek w naszej parafii.

3.  We wtorek 3 maja, Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, Głównej Patronki Polski, Msze św. jak w każdą niedzielę z odnowieniem Milenijnego oddania naszej Ojczyzny pod opiekę Maryi. W tym dniu obchodzimy także rocznicę Konstytucji 3 maja. Msza św. o godz. 1200 sprawowana będzie w intencji Strażaków z Leszczyn i Mąchocic a także w intencji ich rodzin.

4.  W kalendarzu liturgicznym Kościoła w tym tygodniu także wspomnienie Św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła we wtorek, a w  czwartek, wspomnienie Św. Floriana, męczennika i w sobotę, Święto Św. Apostołów Filipa i Jakuba.

5.  W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 16.15.

6.  Wyjazd Pielgrzymów do Torunia w poniedziałek o godz. 5 rano z parkingu koło kościoła.

7.  Informujemy, że dobiega końca półroczny okres czytania wypominek za zmarłych. Można przedłużyć tę modlitwę zgłaszając w zakrystii.

8.  Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Leszczyn. Byli obecni: Dudzik Bożena, Mazur Robert, Jaros Janina, Bujnowska Janina, Święcich Teresa, Święcich Irena, Kobiec Zofia.

Do sprzątania w tym tygodniu zapraszamy kolejnych mieszkańców Leszczyn.