Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę Wielkiego Postu 19.03.2017r.

1. Przeżywaliśmy w minionym tygodniu rekolekcje, wiele z nas przystąpiło do spowiedzi. Trwajmy w łasce uświęcającej i postanowieniach wielkopostnych  uczestnicząc w  nabożeństwach, Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali, rozważając Mękę Pana Jezusa.

2. W kalendarzu liturgicznym kościoła w tym tygodniu przeżywać będziemy:

– w poniedziałek, Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.

– w sobotę, Uroczystość Zwiastowania Pańskiego ? Dzień Świętości Życia.    W tym dniu będziemy mogli podjąć zobowiązanie dziewięciomiesięcznej modlitwy w intencji poczętego dziecka tak zwanej: „Duchowej adopcji”. Na stoliku będą wyłożone odpowiednie materiały. Msze św. o godz. 7.00,   9.00 i 17.00. Na godz. 17.00 w tym dniu zapraszamy dzieci I-szo Komunijne wraz z rodzicami na poświęcenie książeczek. Po Mszy św. będzie spotkanie z fotografem kamerzystą. Książeczek nie kupujemy indywidualnie.

3. W najbliższy piątek zapraszamy na multimedialną drogę krzyżową dla młodzieży w wykonaniu jednego z zespołów muzyki chrześcijańskiej.

4. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1600 spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja i TV Trwam.

5. Zgodnie z zapowiedzią nauki rekolekcyjne, które głosił Ks. Rafał Dudała w naszej parafii będą odtwarzane na antenie TVP3 Kielce w niedzielę 19, 26 marca, 2, 9 kwietnia o godz. 18.50 a w Wielkim Tygodniu powtórka od 10 do 13 kwietnia, o godz. 17.30.

6. W piątek o godz. 19.00 spotkanie Stowarzyszenia „Św. Jacek”.

7. Od przyszłej niedzieli będzie można rezerwować intencje mszalne na drugie półrocze.

8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Mąchocic Dolnych. Byli obecni: Anna Gołąbek, Stefania Pieczaba, Mariola Jamrożek, Michał Jamrożek, Elżbieta Gołąbek, Bronisława Ryś, Anita Fornal, Karolina Wiktor, Krzysztof Gołąbek, Jacek Kaleta, Zbigniew Bujak.

W przyszłym tygodniu zapraszamy do sprzątania Kościoła mieszkańców Leszczyn zaczynając od Bęczkowa.