Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę Adwentu 18.12.2016 r.

1. Dobiega końca czas Adwentu, czas oczekiwania na Zbawiciela w Świętach Bożego Narodzenia. Jeśli ktoś nie posiada jeszcze opłatków świątecznych, może je otrzymać w zakrystii. Możliwość skorzystania ze spowiedzi przed roratami i Mszą. św. popołudniową.
2. W piątek od godz. 9.30 będziemy odwiedzać chorych udzielając Sakramentów Świętych. Zgłaszamy chorych w zakrystii i kancelarii.
3. W sobotę Wigilia, roraty o godz. 6.30. Nie ma Mszy św. popołudniowej. Mszę św. o północy zwaną Pasterką poprzedzi Nowenna do Bożego Narodzenia i śpiew kolęd.
4. W Dzień Bożego Narodzenia  Msze św. o godz. 7:00; 9:00; 10:30; 12:00 i 16:00. W drugi dzień świąt, w poniedziałek wspominamy Św. Szczepana pierwszego męczennika. Porządek mszy św. jak w niedzielę, na Mszy św. o godz. 12:00 będzie poświęcenie owsa (prośba o niesypanie owsem w kościele). Taca z tego dnia przeznaczona jest na potrzeby KUL.
5. W ubiegłą niedzielę odbyło się w naszym kościele spotkanie dzieci ze Św. Mikołajem (było dużo dzieci i bardzo miła atmosfera, zdjęcia ze spotkania można obejrzeć na stronie internetowej parafii). Chciałbym w tym miejscu podziękować Św. Mikołajowi, Stowarzyszeniu Św. Jacek, Strażakom z Leszczyn a także Scholce Dziecięcej wraz ze swoją opiekunką P. Anetą, za organizację i udział w spotkaniu.
6. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1600 spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja i TV Trwam na sali parafialnej.
7. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Mąchocic Dolnych. Byli obecni: Danuta Hińcza, Emila Hińcza, Agnieszka Piotrowska, Iwona Zimnicka, Ewelina Namiel, Lucyna Kupis, Danuta Brzoza, Urszula Jaros, Marta Kropisz.
W przyszłym tygodniu zapraszamy do sprzątania Kościoła kolejnych mieszkańców Mąchocic Dolnych od Masłowa.