Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę Adwentu 20.12.2015 r.

1. Dobiega końca czas Adwentu, czas oczekiwania na Zbawiciela w Świętach Bożego Narodzenia. Jeśli ktoś nie posiada jeszcze opłatków świątecznych, może je otrzymać w zakrystii.
2. Jeszcze są do nabycia, świece wigilijne, z których ofiary przeznaczone są na pomoc dla dzieci z rodzin ubogich.
3. W środę od. godz. 9:30 będziemy odwiedzać chorych udzielając Sakramentów Świętych. Zgłaszamy chorych w zakrystii i kancelarii.
4. W czwartek Wigilia, roraty o godz. 6:30. Nie ma Mszy św. popołudniowej. Mszę św. o północy zwaną Pasterką poprzedzi Nowenna do Bożego Narodzenia i czuwanie modlitewne w wykonaniu Scholi młodzieżowej.
5. W Dzień Bożego Narodzenia  Msze św. o godz. 7:00; 9:00; 10:30; 12:00 i 16:00. W drugi dzień świąt wspominamy Św. Szczepana pierwszego męczennika. Porządek mszy św. jak w niedzielę,  na Mszy św. o godz. 12:00 będzie poświęcenie owsa (prośba o niesypanie owsem w kościele). Taca z tego dnia przeznaczona jest na potrzeby KUL.
6. W przyszłą Niedzielę Kościół czci Świętą Rodzinę Jezusa, Maryję i Józefa.
7. Dzisiaj po mszy św. o godz. 16:00 spotkanie Koła Radia Maryja i TV Trwam.
8. Także dzisiaj o godz. 18:00 spotkanie Opłatkowe Stowarzyszenia Św. Jacek w sali parafialnej.
9. Dziękujemy Strażakom z Mąchocic Kapitulnych i Leszczyn, którzy w dniu wczorajszym oczyścili rynny dachowe na budynku Plebanii.
Dzisiaj Strażacy z OSP Mąchocice Kapitulne będą odwiedzać domy składając życzenia noworoczne i zostawiając kalendarz na Nowy Rok.
10. Dziękujemy także za przywiezienie choinek do kościoła panom: Komorowskiemu Janowi, Grudniowi Stanisławowi oraz panu Tokarskiemu Jarosławowi, który udostępnił również ciągnik do transportu tych choinek.
11. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Radlina. Byli obecni:
Kubiec Ewelina, Rodak Magda, Bujnowska Ewa, Kaleta Teresa, Raczyński Jacek, Kmiecik Krystyna, Pastuszko Tomasz, Gała Józef, Toporek Mirosław, Łygońska Helena, Wosztyl Anna.
Sprzątanie kościoła na święta w czwartek rano od godz. 900 lub do uzgodnienia terminu. Zapraszamy kolejnych mieszkańców Radlina.