Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę Adwentu 24.12.2017 r.

1. Dobiegł końca czas Adwentu, czas oczekiwania na Zbawiciela w Świętach Bożego Narodzenia. Jeśli ktoś nie posiada jeszcze opłatków świątecznych, może je otrzymać w zakrystii.

2. Dzisiaj Wigilia, nie będzie Mszy św. popołudniowej o godz. 1600. Pasterkę o północy poprzedzi Nowenna do Bożego Narodzenia i śpiew kolęd.

3. Jutro w Dzień Bożego Narodzenia Msze św. o godz. 700; 900; 1030; 1200 i 1600. W drugi dzień świąt, we wtorek wspominamy Św. Szczepana pierwszego męczennika. Porządek mszy św. jak w niedzielę,  na Mszy św. o godz. 1200 będzie poświęcenie owsa (prośba o niesypanie owsem w kościele). Taca z tego dnia przeznaczona jest na potrzeby KUL.

4. W środę, święto Św. Jana, Apostoła i Ewangelisty. Na Mszy św. porannej, po komunii, błogosławieństwo wina. W tym dniu przypada także dzień imienin Ks. Biskupa Ordynariusza Jana Piotrowskiego, modlić się będziemy  w Jego intencji.

W czwartek, święto Świętych Młodzianków, Męczenników.

5. W przyszłą niedzielę Święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa. W tym dniu modlimy się szczególnie za małżeństwa, które trwają w związku sakramentalnym. W związku z tym na Mszę św. o godz. 1600 zapraszamy wszystkie małżeństwa z naszej parafii, które pragną odnowić swoje przyrzeczenia małżeńskie.

Po Mszy św. z racji ostatniego dnia roku kalendarzowego 2017, nabożeństwo z wystawieniem Najświętszego Sakramentu podczas którego podziękujemy Panu Bogu za otrzymane łaski w minionym roku, będziemy przepraszać za nasze grzechy i zaniedbania, a także prosić o błogosławieństwo na 2018 rok.

6. Rozpoczynamy wizytę duszpasterską, zwaną kolędą. Pragniemy w miarę możliwości spotkać się ze wszystkimi domownikami. Do wizyty należy przygotować stół nakryty białym obrusem, krzyż, świece, wodę święconą
i kropidło. Dzieci przygotowują także zeszyty od religii.

Program wizyty duszpasterskiej na najbliższe dni:

– w czwartek (28 grudnia) : Podmąchocice od godz. 10.00, 3 Księży.

– w piątek (29 grudnia) :  Mąchocice Górne 4 Księży od godz. 14.00, jeden Ks. od strony Masłowa, drugi Ks. od P. Troszczyńskiego nr. 17A, trzeci Ks. od P. Lenartowicza, czwarty Ks. od nr. 50 do nr. 56b. P. Sadłos.

– w sobota (30 grudnia) : Mąchocice Kapitulne od krzyżówki w kierunku Zakaniowa i Zakaniów 4 Księży od godz. 10.00. Jeden Ks. prawa strona, drugi Ks. od p. Henryka Dudzika do szkoły. Mąchocice Zakaniów dwóch Ks. jeden ks. od Bęczkowa, drugi od krzyżówki.

Prosimy też o pojazdy do podwiezienia Księży na kolędę i po kolędzie na plebanię.

W przyszłym tygodniu po Nowym Roku we wtorek dalszy ciąg Kolędy, Mąchocice Dolne od Masłowa do krzyżówki.

Ofiary z kolędy w tym roku są przeznaczone na prace związane z osuszaniem i wentylacją kościoła. Projekt przedsięwzięcia jest już wykonany, obejmuje dwa etapy: budowę instalacji wentylacji mechanicznej wraz z przebudową wewnętrznej instalacji elektrycznej oraz wykonanie izolacji przeciw wilgociowej i remont elewacji zewnętrznej i konserwacja polichromii. Będą to prace długofalowe wymagające sporych nakładów. W związku z tym rozpoczynamy gromadzenie środków.

7. Dziękujemy wszystkim, którzy pomagali przygotować kościół do świąt Bożego Narodzenia. Za przywiezienie choinek: p. Grudniowi Stanisławowi, Pedryczowi Janowi, Tokarskiemu Jarosławowi. Panu, który podarował choinkę, która stoi przed kościołem. Młodzieży na ręce ks. prefekta Dariusza za ubieranie choinek: Grzegorzowi Kołodziejskiemu, Zuzannie Kaleta, Wiktorii Wrona, Julii Gołąbek, Natalii Jamrożek, Damianowi Nowackiemu, Bartoszowi Bugajskiemu, Kacperowi Kwiecińskiemu. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Cedzyny Góra. Byli obecni: Joanna Skórska, Aniela Furmanek, Elżbieta Fidera, Janina Olejarczyk, Anna Śmiglarska, Krzysztof Jaworski, Mirosław Kołodziej. Panu Kościelnemu, który w tych dniach szczególnie się trudził doglądając prac.

8. Na stolikach pod chórem są do pobrania listy od Grona Przyjaciół Seminarium na Święta Narodzenia Pańskiego.

9. W przyszłym tygodniu zapraszamy do sprzątania Kościoła kolejnych mieszkańców Cedzyny Góra.