Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Palmową 09.04.2017r.

1.  Dzisiejsza Niedziela Męki Pańskiej zwana Palmową rozpoczyna Wielki Tydzień. Na wszystkich Mszach świętych obchodzimy pamiątkę uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy, czego znakiem są poświęcane dzisiaj palmy. Po południu o godz. 17.00 w naszym kościele młodzież przedstawi spektakl słowno ? muzyczny, inspirowany nauczaniem Św. Jana Pawła II, pt.: „Świętość? Tylko dla odważnych”. Zapraszamy

2.  W Wielki Wtorek od godz. 1000 będziemy odwiedzać chorych udzielając sakramentów. Prosimy zgłaszać chorych w zakrystii.

3.  Codziennie przed mszą św. możliwość spowiedzi do środy włącznie.

4.  Wielki Czwartek ? pamiątka ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 1800, po której nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy. Podczas tej Mszy św. kandydaci przygotowujący się do Liturgicznej Służby Ołtarza zostaną uroczyście włączeni do grona ministrantów. Także podczas tej Mszy Św. Wieczerzy Panskiej dzieci klas trzecich, które w tym roku przystąpią do pierwszej Komunii św. dziękować będą za dar Eucharystii. Jako wyraz wdzięczności każde z dzieci złoży kwiat, a po Mszy św. pozostaną jeszcze na krótkiej adoracji. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy w Wielki Czwartek do godz. 2200.

5.  Wielki Piątek ? dzień śmierci Pana Jezusa na krzyżu. Od rana adoracja w Ciemnicy. Nabożeństwo Wielkopiątkowe rozpoczniemy Drogą Krzyżową o godz. 1630 po czym nastąpi liturgia Adoracji Krzyża zakończona Komunią św. i przeniesieniem Pana Jezusa do Grobu. W tym dniu nie odprawia się mszy św., jedyną ofiarę złożył na Krzyżu Jezus Chrystus. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły (co do jakości i ilości). Starajmy się przeżyć ten dzień  w szczególnej powadze i skupieniu.

Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy i  Grobie do godz. 2300:

1000 – Dzieci

1900 –  Koła Różańcowe

2000 –  Domowy Kościół

2100 –  Chór Parafialny

2200 –  Młodzież

Adoracja indywidualna do godz. 2300.

6.  Wielka Sobota  –  dzień przebywania Pana Jezusa w Grobie.  Poświęcenie pokarmów od godz. 900 do 1200 co pół godziny. Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 1900 poświęceniem ognia i paschału, następnie poświęcona będzie woda i odnowimy przyrzeczenia chrzcielne, po czym sprawowana będzie msza św. Wigilii Paschalnej. Przynosimy  ze sobą świece. Adoracja Pana Jezusa w Grobie do godz. 2200.

7.  Msza św. Rezurekcyjna w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego poprzedzona procesją, celebrowana będzie o godz. 600 rano. Następne Msze św. o godz. 900, godz. 1030, 1200, o godz. 1600

8.  Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w sprawowanych obrzędach Wielkiego Tygodnia, a także do adoracji Pana Jezusa w Ciemnicy i Grobie. Kościół w Wielki Piątek i Wielką Sobotę otwarty będzie od godz. 800.

9. 1 maja organizowana jest z naszej parafii pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i Św. Jana Pawła II w Toruniu. Koszt pielgrzymki 80 zł. Dzisiaj po Mszach św. przed Kościołem przy stoisku Radia Maryja można się zapisywać na ten wyjazd podając jednocześnie pesel. W inne dni zapisy w zakrystii. Więcej informacji u ks. Marka.

10. Dzisiaj także po Mszy św. o godz. 1600 spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja i TV Trwam.

11. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Leszczyn. Byli obecni: Osełka Ilona, Kaleta Marzena, Malinowski Oskar, Kozieł Marianna, Matuszewska Teresa, Matuszewski Jan, Kobiec Helena, Gil Ryszarda, Brelak Zofia, Filipczak Agnieszka, Jasińska Małgorzata.

W tym tygodniu zapraszamy do sprzątanie Kościoła w Wielki Czwartek od godz. 900, a w Wielką Sobotę po zakończeniu poświęcenia pokarmów kolejnych mieszkańców Leszczyn.