Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego 15.05.2016 r.

 1. Dzisiejsza Niedziela Zesłania Ducha Świętego kończy okres Wielkanocny. Jutro święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o godz. 700 i 1700.

 2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym, w czwartek, Święto ku czci Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, a w przyszłą niedzielę Kościół obchodzi Uroczystość Najświętszej Trójcy.

 3. W dniu wczorajszym dzieci klas trzecich naszej parafii przystąpiły do I Komunii Świętej. Dziękujemy rodzicom i dzieciom za dar ołtarza, jest nim piękny pozłacany relikwiarz. Dziękujemy także za przygotowanie świątyni do uroczystości rodzicom dzieci rocznicowych.
  W kolejne dni Białego Tygodnia dzieci przychodzić będą do kościoła na godz. 1700.

 4. Dzisiaj poświęcenie pól. od godz. 1400 w Podmąchocicach i Mąchocicach Górnych i Dolnych jeden Ksiądz. Drugi Ksiądz Kopcówki, Leszczyny Skała i Leszczyny. Trzeci Ksiądz Cedzyna Góra, Kawiarnia i przy trasie.
  W przyszłą niedzielę poświęcenie pól w Radlinie od godz. 1415

 5. Spotkanie z rodzicami kandydatów do bierzmowania odbędzie się dzisiaj po Mszy Św. o godz. 1600.

 6. Spotkanie z kandydatami do bierzmowania w poniedziałek 16.05 po Mszy św. o godz. 1700. Obecność obowiązkowa.

 7. Przeżywamy miesiąc maj, szczególnie poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe w dni powszednie – po Mszy św. o godz. 1700 a w niedziele i święta – po Mszy św. o godz. 1600 .

  W sobotę 21 maja po nabożeństwie w kościele, Stowarzyszenie „Św. Jacek” zaprasza na majówkę przy figurze Matki Bożej z Lourdes przy zakrystii.

 8. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1600 spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja i TV Trwam. Po Każdej Mszy św. przy stoliku Koła Radia Maryja będziemy mogli złożyć podpis pod projektem ustawy Komitetu Obywatelskiego o Prawie do narodzin dla każdego dziecka. Przy podpisie trzeba podać swój pesel.

 9. W przyszłym tygodniu zapraszam do sprzątania Kościoła kolejnych mieszkańców Radlina, lewa strona od Kielc.