Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego 16.04.2017r.

1. Chrystus Zmartwychwstał ? Wielkanoc to czas otuchy i nadziei.

Czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa i drugiego człowieka. Życzymy wszystkim naszym parafianom, wszystkim gościom przybyłym do rodzin naszej parafii by Święta Wielkanocne przyniosły radość oraz wzajemną życzliwość, aby stały się źródłem wzmacniania ducha. Niech Zmartwychwstanie, które niesie odrodzenie, napełni pokojem i wiarą, niech da siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość.

2. Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu do przeżycia uroczystości Wielkiego Tygodnia i Wielkiej Nocy:

– wszystkim, którzy przygotowali i prowadzili Drogę Krzyżową w Wielkim Poście. P. Leonowi Szygule, Stowarzyszeniu Św. Jacek, Domowemu Kościołowi, Wspólnocie która od niedawna zaistniała w naszej parafii i swoją obecnością ubogaca nasze życie religijne.

– Lektorom, którzy w Wielkim Tygodniu czytali Pasję, Słowo Boże, Chórowi parafialnemu i scholi, za ubogacenie liturgii  pięknym śpiewem, Liturgicznej Służbie Ołtarza, dzieciom i młodzieży.

– pani Annie Kmieć, za zaprojektowanie i wykonanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego a także ułożenie kwiatów. Rodzinom ze Wspólnoty Domowego Kościoła, p. Jerzemu Snopkowi, p. Krzysztofowi Łakomcowi z Leszczyn, p. Kościelnemu.

– Ochotniczej Straży Pożarnej z Mąchocic i Leszczyn za pełnioną wartę przy grobie Pana Jezusa.

– wszystkim, którzy składali ofiary na kwiaty do Grobu.

– wszystkim za dzisiejszy udział w uroczystościach rezurekcyjnych ?

3. Jutro drugi dzień Świąt. Msze Św. o godz. 700; 900; 1030, 1200; 1600.

Taca dnia jutrzejszego jest przeznaczona na potrzeby KUL.

4. Najbliższa Niedziela przeżywana jest w Kościele jako Niedziela Miłosierdzia Bożego i rozpoczyna kolejny Tydzień Miłosierdzia. Jest to święto patronalne Caritas. Przed kościołem będzie zbiórka na cele charytatywne. Dzieci na swoją Mszę św. przynoszą Jałmużnę Wielkopostną i złożą ją przed ołtarzem.

5. W środę 19 kwietnia po Mszy św. popołudniowej odbędzie się próba organizacyjna dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

6. Domowy Kościół zaprasza rodziców na spotkanie z Ks. Sławomirem Kostrzewą pt.: „Co grozi naszym dzieciom ? zagrożenia XXI wieku”. Spotkanie odbędzie się 21 kwietnia o godz. 16.30 w Kościele Miłosierdzia Bożego w Kielcach.

7. Tak jak było ogłaszane, 1 maja organizowana jest z naszej parafii pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i Św. Jana Pawła II w Toruniu. Zapisy w zakrystii. Więcej informacji u ks. Marka.

8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Leszczyn. Byli obecni:

– W Wielki Czwartek: Bugajska Marzena, Waldon Ewa, Kaleta Maria, Gołąbek Stefania, Gołąbek Henryk, Matuszewska Danuta, Boćkowska Maria, Ładak Paulina.

– W Wielką Sobotę: Adach Wioleta, Łakomiec Anna, Pietras Kamila, Hałasa Kacper, Szymoniak Magda, Zarębska Ola, Zarębski Sylwester, Białek Ewa, Strząbała Wanda, Kuzka Lucyna, Sito Krystyna, Szymoniak Janina.

Do sprzątania w tym tygodniu zapraszamy kolejnych mieszkańców Leszczyn.