Ogłoszenia parafialne na VII Niedzielę Wielkanocną 17 maja 2015 r.


 1. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Duch Świętego.
 2. W dniu wczorajszym dzieci klas trzecich naszej parafii przystąpiły do I Komunii Świętej. Dziękujemy rodzicom i dzieciom za dar ołtarza, są nim dwa białe ornaty. Dziękujemy także za przygotowanie i wystrój świątyni do uroczystości. Także rodzicom dzieci klas drugich dziękujemy za pomoc w sprzątaniu świątyni.  28 maja (w czwartek), dzieci wraz z rodzicami pojadą na pielgrzymkę do Łagiewnik, Centrum Jana Pawła II oraz do opactwa w Tyńcu (koszt 40 zł).
 3. We wtorek po nabożeństwie majowym spotkanie kandydatów do Bierzmowania, obecność obowiązkowa.
 4. Z radością informujemy, że nasz rodak Diakon Maksymilian Michcik przyjmie Święcenia Kapłańskie 23 maja o godz. 1100 w kościele p.w. Św. Michała Archanioła w Pawlikowicach. Prymicyjną Mszę Świętą sprawował będzie w naszym Kościele  5 lipca o godz. 1200.
 5. Dzisiaj poświęcenie pól. I ksiądz od godz. 1415 Podmąchocice, Mąchocice Golica i Mąchocice Górne. II ksiądz od godz. 1415 Mąchocice Dolne i Zakaniów. III ksiądz od godz. 1415 Kopcówki, Leszczyny Skała i Leszczyny w kierunku Bęczkowa. Gromadzimy się jak najliczniej w miejscach  poświęceń. W przyszłą niedzielę także od godz. 1415 Radlin I ksiądz, a II ksiądz Cedzyna i Cedzyna Góra i w Leszczynach przy Krzyżu  od strony Cedzyny.
 6. Referat Duszpasterstwa Kultury Zdrowotnej i Sportu Kurii Diecezjalnej w Kielcach oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kielcach zaprasza na X Rodzinną Majówkę Rowerową, która odbędzie się w sobotę – 23 maja pod patronatem i z udziałem Biskupa Mariana Florczyka. Spotkanie na Placu Jana Pawła II w Kielcach, przy Bazylice Katedralnej o godz. 930. Następnie modlitwa i poświęcenie rowerów, a następnie wyjazd do Kaczyna i Borkowa, gdzie odbędzie się festyn rodzinny.
 7. Wydział Duszpasterstwa Ogólnego i Młodzieży oraz Caritas Diecezji Kieleckiej wraz z członkami Ruchów i Stowarzyszeń zaangażowanych w obronę ludzkiego życia zapraszają w dniu    31 maja do Kielc, na V Marsz Życia połączony z Festynem Rodzinnym. Rozpocznie go Msza św. w Bazylice Katedralnej o godz. 1230, po której o godz. 1400 zaczynając na Placu Najświętszej Maryi Panny uczestnicy Marszu przejdą ulicami miasta do Parku im. Stanisława Staszica, gdzie odbędzie się festyn przygotowany przez Caritas z licznymi atrakcjami, konkursami i nagrodami.
 8. Dziękujemy pielgrzymom do Sanktuarium Grobu Bożego w Miechowie za dar w postaci dwóch ornatów. Zdjęcia z pielgrzymki można zobaczyć na stronie internetowej.
 9. Spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja i TV Trwam dzisiaj po nabożeństwie majowym w sali na plebanii.
 10. Stowarzyszenie Św. Jacek pragnie dołączyć do Majówki w Radlinie w poniedziałek i w Cedzynie w piątek.
 11. Przypominamy o podawaniu intencji mszalnych zarezerwowanych wcześniej.
 12. Do sprzątania w najbliższą sobotę zapraszamy kolejnych mieszkańców Mąchocic Dolnych.