Ogłoszenia parafialne na XIX Niedzielę Zwykłą 09.08.2015

1. W kalendarzu liturgicznym Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek, św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.
– we wtorek, św. Klarę, dziewicę

– w piątek Św. Maksymiliana Marię Kolbego, prezbitera i męczennika;

– w sobotę, Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – Matki Bożej Zielnej. Porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę: 700; 900;1030, 1200; 1600. Po Mszach Św. poświęcenie zbóż, ziół, kwiatów i owoców.

2. W poniedziałek 17 sierpnia Uroczystość odpustowa w naszej parafii. Czcimy Św. Jacka, patrona naszego kościoła i parafii. Porządek Mszy Św.: 700; 900;1030, 1200; 1500. Uroczystą sumę przy ołtarzu polowym o godz. 1200 będzie celebrował i kazanie wygłosi ks. Bp Ordynariusz Jan Piotrowski. Po Mszy św. procesja Eucharystyczna wokół kościoła i ucałowanie relikwii Św. Jacka. Zachęcam do licznego udziału w uroczystości i zyskania odpustu, przystępując do spowiedzi, przyjmując Komunię św. i modląc się w intencjach Ojca Św.
Wyjątkowo z racji festynu rodzinnego Msza św. o godz. 1500.
O godz. 1600 rozpocznie się popołudniowy festyn rodzinny, na który zaprasza Stowarzyszenie Św. Jacek. Program festynu dostępny będzie w gablocie i na stronie internetowej parafii. Raz jeszcze gorąco zachęcam do udziału w tej jakże radosnej formie przeżywania odpustu parafialnego.

3. W sobotę 15 sierpnia na godz. 19.00 zapraszamy na film o tematyce maryjnej pt: „Ziemia Maryi”.


4. W dzień poprzedzający odpust, w niedzielę, po Mszy Świętej popołudniowej zapraszam na „Wielkie śpiewanie”. Wystąpią chóry: z Zagnańska, Golica, Masłowianie, a także nasz chór parafialny.

5. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 16.00 spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja i TV Trwam w sali na plebani.

6. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Leszczyn. Byli obecni: Marzena Budzisz, Małgorzata Sańpruch, Monika Snopek, Anna Kochan, Elżbieta Łakomiec, Celina Pedrycz, Anna Mańka, Łucja Kobiec, Anna Kura, Krystyna Sito. W piątek do sprzątania kościoła zapraszam kolejnych mieszkańców Leszczyn. Godzina do ustalenia z panem kościelnym.