Ogłoszenia parafialne na XVII Niedzielę Zwykłą 24.07.2016r.

 1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przeżywać będziemy:

  W poniedziałek, Święto Św. Jakuba, Apostoła.

  We wtorek, wspomnienie Św. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny.

  W piątek, wspomnienie Św. Marty.

 2. Dzisiejsza Ewangelia mówi nam o modlitwie pełnej wiary i wytrwałej, w duchu tej, której nauczył nas Jezus Chrystus. Taka modlitwa jest kluczem do zjednoczenia z Bogiem i korzystania z Jego łask.

  W czasie Światowych Dni Młodzieży w roku Jubileuszowym Chrztu Polski chcemy modlić się aby ożywić w sobie dar wiary i z nową mocą świadczyć o Bożym miłosierdziu. W rozpoczynającym się tygodniu łączymy się w modlitwie z wszystkimi uczestnikami spotkania z Ojcem Świętym Franciszkiem.

  W dniu Dzisiejszym natomiast szczególną modlitwę kierujemy do Boga w intencji kierowców, których patronem jest Św. Krzysztof. Nasza modlitwa przed i po podróży, chociażby pobożnie uczyniony znak krzyża, wzajemna życzliwość na drodze, opanowanie pokusy nadmiernej prędkości, wreszcie zawsze konieczna trzeźwość niech będę świadectwem naszej wiary i miłości Boga i bliźniego. Dzisiaj na zakończenie każdej Mszy św. błogosławieństwo kierowców i modlitwa poświęcenia pojazdów, a na parkingu pokropienie wodą święconą. Podobnie jak w poprzednich latach przy tej okazji wspieramy polskich misjonarzy w zakupie środków transportu i Akcji Św. Krzysztof ? 1 gr. za 1 km.

 3. W przyszłym tygodniu rozpoczynamy miesiąc sierpień. Każdego roku przeżywamy go jako miesiąc trzeźwości. Wykorzystajmy ten czas aby uczyć się życia w trzeźwości, zwłaszcza w obliczu narastających problemów rodzinnych i społecznych. Na ołtarzu Matki Bożej Częstochowskiej wyłożona będzie Złota Księga, do której możemy wpisać nasze podjęte decyzje odnośnie życia w trzeźwości i nasze postanowienia.

 4. Dziękuję w imieniu Stowarzyszenia ?Św. Jacek? i własnym, wszystkim, którzy pomagali w zorganizowaniu i wzięli udział w Uroczystości Patriotycznej, jaka odbyła się w ubiegłą niedzielę z racji kolejnej rocznicy potyczki pod Leszczynami. Na stronie internetowej znajduje się relacja z przebiegu uroczystości.

 5. Tradycyjnie 5 sierpnia wyrusza na Jasną Górę kolejna 35 Kielecka Piesza Pielgrzymka. Formularze zgłoszeniowe są do pobrania w zakrystii i kancelarii parafialnej. Wzorem lat ubiegłych w ramach Pielgrzymki Kieleckiej będzie utworzona dla pielgrzymów Grupa Duchowa. Zaproszeni do niej są ci, którzy ze względu na stan zdrowia, brak urlopu, finansów czy innych przyczyn nie będą mogli wędrować do tronu Królowej Polski.

 6. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Cedzyna Kawiarnia. Byli obecni: Sarek Halina, Jugo Józefa, Dudzik Stanisław, Zacharski Adam, Zacharska Bożena, Podstawka Józef, Musiał Iwona, Zacharska Bronisława.

  W przyszłym tygodniu zapraszam do sprzątania Kościoła kolejnych mieszkańców Cedzyny.