Ogłoszenia parafialne na XVII Niedzielę Zwykłą 26.07.2015 r.

1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

W środę –  Św. Martę;

W piątek – Św. Ignacego z Loyoli, prezbitera;

W sobotę – Św. Alfonsa Marię Liguoriego, Biskupa i doktora Kościoła;


2. Z racji ogólnopolskiego dnia Św. Krzysztofa dzisiaj po Mszy św. błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone są na zakup transportu dla misjonarzy jako podziękowanie kierowców za szczęśliwe podróże.


3. W tym tygodniu rozpoczynamy miesiąc sierpień. Każdego roku przeżywamy go jako miesiąc trzeźwości. Wykorzystajmy ten czas aby uczyć się życia w trzeźwości, zwłaszcza w obliczu narastających problemów rodzinnych i społecznych. Na ołtarzu Matki Bożej Częstochowskiej wyłożona będzie Złota Księga do której możemy wpisać nasze podjęte decyzje odnośnie życia w trzeźwości i nasze postanowienia.


4. 5 sierpnia 2015r. z Wiślicy wyrusza XXXIV Kielecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę pod hasłem „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Zachęcam wszystkich parafian, którzy czują się na siłach do wybrania się na pielgrzymi szlak. Formularze uczestnictwa można odbierać w kancelarii i zakrystii. Jest też możliwość zapisania się do grupy duchowej pielgrzymki. Legitymacje tej grupy można pobrać także w kancelarii i zakrystii.


5. Kierownik Pieszej Pielgrzymki Ziemi Świętokrzyskiej z Ostrowca Świętokrzyskiego na Jasną Górę prosi mieszkańców Mąchocic Kapitulnych o przyjęcie pielgrzymów zwyczajem lat poprzednich na obiad 6 sierpnia. Dwie grupy ok. 250 osób przybędą do Mąchocic ok. godz. 1200. Zachęcamy mieszkańców Mąchocic do przyjęcia pielgrzymów i zorganizowania dla nich posiłku.


6. Dziękuję w imieniu własnym i Stowarzyszenia „Św. Jacek”, wszystkim, którzy wzięli udział w Uroczystościach Patriotycznych, jakie odbyły się w ubiegłą niedzielę, z racji rocznicy potyczki pod Leszczynami. Na stronie internetowej znajduje się relacja z przebiegu uroczystości.


W sobotę o godz. 1900 spotkanie Stowarzyszenia „Św. Jacek”.


7. W tym tygodniu przypada I Sobota miesiąca. Różaniec i zmiana Tajemnic o godz. 1630.


8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Leszczyn. Byli obecni: Agnieszka Filipczak, Anna Gołąbek, Stefania Gołąbek, Danuta Matuszewska, Helena Konat, Beata Białek, Wanda Strząbała, Maria Kaleta, Ryszard Krzosz, Małgorzata Jasińska.

Do sprzątania w najbliższą sobotę zapraszamy kolejnych mieszkańców Leszczyn.