Ogłoszenia parafialne na XVIII Niedzielę Zwykłą 31.07.2016r.

 1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym Kościoła:

  W poniedziałek, wspomnienie Św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła.

  W czwartek, wspomnienie Św. Jana Marii Vianneya.

  W sobotę, Święto Przemienienia Pańskiego.

 2. W poniedziałek rozpoczynamy miesiąc sierpień. Każdego roku przeżywamy go jako miesiąc trzeźwości. Wykorzystajmy ten czas aby uczyć się życia w trzeźwości, zwłaszcza w obliczu narastających problemów rodzinnych i społecznych. Na ołtarzu Matki Bożej Częstochowskiej wyłożona będzie Złota Księga do której możemy wpisać nasze podjęte decyzje odnośnie życia w trzeźwości i nasze postanowienia.

 3. 5 sierpnia 2015r. z Wiślicy wyrusza XXXV Kielecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę pod hasłem „Nowe życie w Chrystusie”. Zachęcamy wszystkich parafian, którzy czują się na siłach do wybrania się na pielgrzymi szlak. Formularze uczestnictwa można odbierać w kancelarii i zakrystii. Jest też możliwość zapisania się do grupy duchowej pielgrzymki. Legitymacje tej grupy można pobrać także w kancelarii i zakrystii.

 4. Kierownik Pieszej Pielgrzymki Ziemi Świętokrzyskiej z Ostrowca Świętokrzyskiego na Jasną Górę prosi mieszkańców Mąchocic Kapitulnych o przyjęcie pielgrzymów zwyczajem lat poprzednich 6 sierpnia. Dwie grupy ok. 250 osób przybędą do Mąchocic ok. godz. 1200. Zachęcamy mieszkańców Mąchocic do ugoszczenia pielgrzymów i zorganizowania dla nich posiłku.

 5. W tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota miesiąca, spowiedź dla praktykujących I Piątki od godz. 1615. W sobotę po Mszy św. o godz. 1700 różaniec dla Kół Różańcowych i zmiana tajemnic.

 6. W poniedziałek o godz. 1900 spotkanie Stowarzyszenia Św. Jacek.

 7. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Cedzyna Kawiarnia. Byli obecni: Kukiałka Stanisława, Matysek Urszula, Kaczmarczyk Jolanta, Kaczmarczyk Marianna, Durlej Małgorzata, Dobosz Krzysztof, Dobosz Weronika, Dobosz Lidia, Dziedzic Marzena, Bieniek Marian, Januchta Sławomir.

  W przyszłym tygodniu zapraszam do sprzątania Kościoła kolejnych mieszkańców Cedzyny.