Ogłoszenia parafialne na XXIII Niedzielę Zwykłą 10.09.2017r.

1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

W środę, wspomnienie Św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła.

W czwartek, Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

W piątek, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.

W sobotę, wspomnienie Świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.

2. Dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy VII Tydzień Wychowania Katolickiego. Jak co roku na początku września, staramy się uświadomić sobie, jak ważne zadania mają do spełnienia rodzice, nauczyciele i wychowawcy. Tym razem naszej refleksji towarzyszy hasło: „Maryja Wychowawczynią Pokoleń”.

3. Dzisiaj, na Mszy św. o godz. 1030 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych klas 0 i I. Modlić się będziemy o potrzebne łaski w rozpoczętym nowym roku szkolnym i katechetycznym.

4. Prosimy o modlitwę w intencji ks. biskupa seniora Kazimierza Ryczana, który przebywa w Świętokrzyskim Centrum Onkologii  w Kielcach.

5. Zapraszamy młodzież gimnazjalną klas III, która jeszcze się nie zgłosiła a chce w tym roku szkolnym przyjąć Sakrament Bierzmowania, aby jak najszybciej to uczyniła.

6. Tradycją lat ubiegłych odbędzie 23 września się kolejny XVIII Rajd Świętokrzyski na Święty Krzyż. Zapisy u Ks. Dariusza.

7. W sobotę 30 września organizowana jest z naszej parafii pielgrzymka do Kamienia Śląskiego gdzie urodził się Św. Jacek patron naszego kościoła. Przewidziane jest również  zwiedzenie Obozu Koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu. Zostało jeszcze parę miejsc. Osoby, które zgłosiły swój udział w pielgrzymce proszone są, aby w przyszłą niedzielę w zakrystii wpłacały zaliczkę w wysokości 50zł.  Na tym etapie bowiem należy uiścić pewne opłaty związane z wyjazdem.

8. Jak było ogłaszane, dzisiaj na parkingu odbywa się zbiórka „bezcennego leku” jakim jest krew, w godzinach od 900 do 1400. Zapraszamy do udziału w tej akcji pamiętając że oddając krew ratujemy życie.

9. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00 spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja i TV Trwam w sali parafialnej

10. Dziękujemy za złożone dzisiaj ofiary na tacę z racji II niedzieli miesiąca, czyli niedzieli gospodarczej.

11. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Radlina. Byli obecni: Marzena Rzędowska, Maria Solewicz, Helena Mańka, Marek Bujak, Zofia Mrzygłód Gałkiewicz, Dorota Zdolińska.

Do sprzątania w najbliższą sobotę zapraszamy kolejnych mieszkańców Radlina.