Ogłoszenia parafialne na XXIX Niedzielę Zwykłą 16 października 2016r.

1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym Kościoła wspominamy:

W poniedziałek, Św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i Męczennika.
W środę, Święto Św. Łukasza, Ewangelisty.
W czwartek, Św. Jana Kantego, prezbitera.
W piątek, Bł. Jakuba Strzemię.
W sobotę, Św. Jana Pawła II, papieża.
2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 16.00 spotkanie Przyjaciół Koła Radia Maryja i TV Trwam.
3. Także dzisiaj po Mszy św. o godz. 16.00 zapraszamy, na spotkanie małżeństwa, które mają chęć dowiedzieć się więcej na temat wspólnoty Domowego Kościoła, której to wspólnoty członkowie w ubiegłą niedzielę głosili dla nas swoje świadectwa.
4. W przyszłą niedzielę 23 października, Ruch Światło ? Życie Diecezji Kieleckiej zaprasza do Kina Moskwa na film pt: ?Siła Modlitwy?. Przykuwający uwagę na dramat rodziny skupiony na sprawach wiary i ukazujący siłę modlitwy. Pełen humoru i ciepła pokazując moc, którą wiara daje w małżeństwie, rodzicielstwie, karierze zawodowej, przyjaźni oraz innych sferach życia. Szczegóły na plakacie w gablocie.
5. Dyrekcja, rodzice, grono pedagogiczne i uczniowie Szkoły Podstawowej w Radlinie zapraszają mieszkańców Radlina na Jubileusz 10-lecia nadania Szkole imienia Karola Wojtyły, który odbędzie się 21 października o godz. 16.00, w programie o godz. 16.00 Msza św. a następnie wieczornica poświęcona Patronowi Szkoły.
6. Spotkanie grupy Kandydatów do Bierzmowania z Podmąchocic i Mąchocic Kapitulnych z Księdzem w ramach przygotowania do Sakramentu w środę 19 października o godz. 17.00 w Zespole Szkół w Mąchocicach Kapitulnych. Obecność Obowiązkowa.
7. Zbliża się miesiąc listopad, poświęcony szczególnie modlitwie za zmarłych. Najpiękniejszym darem dla naszych zmarłych jest dar modlitwy i ofiara mszy św. oraz uzyskane odpusty. Wypominki roczne, półroczne, kwartalne czy jednorazowe, są jedną z form tej pamięci o zmarłych. Wypominki przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej.
8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Podmąchocic. Byli obecni: Bujak Bożena, Borek Jacek, Łakomiec Jacek, Mrozik Małgorzata, Wzorek Grzegorz, Wojtyna Beata, Wojtyna Piotr.
Dziękujemy parafianom Podmąchocic za pełniony dyżur w przygotowaniu świątyni do liturgii niedzielnej w ostatnich tygodniach. Kolejka przechodzi teraz na  mieszkańców Kopcówki i Skała.