Ogłoszenia parafialne na XXV Niedzielę Zwykłą 24.09.2017r.

1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

W poniedziałek, wspomnienie Bł. Władysława z Gielniowa, kapłana.

We wtorek, Rocznica Poświęcenia Kościoła Katedralnego w Kielcach.

W środę, wspomnienie Św. Wincentego a Paulo, prezbitera.

W czwartek, wspomnienie, Św. Wacława, męczennika.

W piątek, Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała

W sobotę, wspomnienie Św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła.

2. Dzisiejsza niedziela jest Dniem Modlitw o trzeźwość Narodu. Dziękujemy Panu Bogu za dokonane już dzieła, wynagradzamy za grzech pijaństwa i wszystkie grzechy z nim związane. Możemy włączyć się także do Jasnogórskiej Odnowy Narodu przez wpis na stronie internetowej: http://www.kongrestrzezwosci.pl.

3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1600 spotkanie Kandydatów do bierzmowania i ich rodziców. Po Mszy będzie uroczyste odebranie deklaracji i omówienie spraw związanych z przygotowaniem do bierzmowania.

4. Wkrótce rozpocznie się miesiąc październik – miesiąc Modlitwy Różańcowej. W przyszłą niedzielę po Mszy św. popołudniowej pierwsze Nabożeństwo różańcowe. W zwykłe dni tygodnia nabożeństwa będą po Mszy św. o godz. 1700, a w niedzielę – po Mszy św. o godz. 1600.

5. Dzieci I-szo komunijne będą miały poświęcenie różańców w sobotę 7 października, w Święto Najświętszej Maryi Panny Różańcowej na Mszy św. o godz. 1700. Różańce nabywamy we własnym zakresie.

6. W niedzielę, 01 października, przeżywać będziemy parafialny Dzień Seminaryjny. Będziemy gościć przedstawicieli naszego Seminarium, którzy wraz z nami będą uczestniczyć w liturgii Mszy św. i głosić Słowo Boże. Alumni pragną dać świadectwo o tym że Jezus Chrystus jest Panem Powołania i droga powołania jest stale otwarta przed także nimi. Taca z tej Niedzieli przeznaczona jest na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach.

7. W najbliższy piątek o godz. 18 spotkanie młodzieży należącej do KSM. Zapraszamy młodzież chętną do zaangażowania się w działalność tego stowarzyszenia.

8. W piątek, 29 września spotkanie stowarzyszenia Św. Jacek o godz. 1900.

9. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kwiaty mieszkańcom Radlina. Byli obecni: Helena Sobieraj, Anna Wsuł, Iwona Sobieraj, Agata Sobieraj.

Do sprzątania w najbliższą sobotę zapraszamy kolejnych mieszkańców Radlina.