Ogłoszenia parafialne XXIX Niedziela Zwykła 19 października 2014 r.

XXIX Niedziela Zwykła
19 października 2014 r.

1.    Kalendarz liturgiczny:
– Poniedziałek – Św. Jana Kantego, prezbitera.
– Wtorek – wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa.
– Środa – Św. Jana Pawła II, papieża.
2.    Dzisiejsza niedziela rozpoczyna tegoroczny Tydzień Misyjny pod hasłem:
?Z Ewangelią do narodów?. Jest to szczególny czas wspierania misji ewangelizacyjnej Kościoła przez modlitwę i ofiary materialne. To także wspaniała sposobność aby umacniać misyjny zapał nas samych, pamiętając że na misjach pracują także rodacy z naszej parafii. Podczas Mszy św. i nabożeństw różańcowych będziemy modlić się w intencji dzieła misyjnego, a w przyszłą niedzielę złożymy na tacę nasze ofiary.
3.    W przyszłą Niedzielę Uroczystość Poświęcenia Własnego Kościoła a z soboty na Niedzielę zmiana czasu.
4.    Zbliża się czas dorocznej pielgrzymki naszej parafii na Jasną Górę do Cudownego Obrazu M. Bożej, tym razem 8 listopada. W tym roku nasza pielgrzymka będzie szczególna z kilku względów. Będziemy uczestniczyć we Mszy św. przed Cudownym Obrazem, sprawowanej przez naszych księży. Oprawa liturgiczna będzie przygotowana przez uczestników naszej pielgrzymki, podobnie Droga Krzyżowa. Chcemy stanąć przed Maryją jako Wspólnota w której tętni życie religijne również dzięki istnieniu różnych grup. Zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie Chór, Stowarzyszenie Św. Jacek, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, Scholę Młodzieżową, Koła Różańcowe, Koło Przyjaciół Radia Maryja, Grupy Modlitewne ?Margaretka?. W programie między innymi zwiedzanie Klasztoru na Jasnej Górze z przewodnikiem, powrót tego samego dnia po Apelu wieczornym. Koszt pielgrzymki z obiadem 70 zł. Zapisy w zakrystii.
5.    Zapowiadane na dzisiejszą niedzielę spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00.
6.    Wypominki za zmarłych przyjmujemy w zakrystii i kancelarii.
7.    Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kwiaty. Były obecne panie: Kowalik Elżbieta, Kowalik Małgorzata, Skrzyniarz Joanna, Kowalik Małgorzata. Na przyszłą sobotę zapraszamy kolejnych mieszkańców Cedzyny za sklepem.