Get Adobe Flash player
Naszą witrynę przegląda teraz 34 gości 

Wydarzenia

Historia Narodzenia Pańskiego w naszych szkołach

Trudno sobie wyobrazić Boże Narodzenie bez choinki, kolęd czy szopki. Jednym ze zwyczajów świętowania Narodzenia Pańskiego jest też organizowanie jasełek.

Początku tego zwyczaju można dopatrywać się w misteriach franciszkańskich, które powstawały w średniowieczu. Pierwsze w historii jasełka miał wystawić sam św. Franciszek z Asyżu już w 1223 roku w skalnej grocie w Greccio, później zwyczaj ten przejęli jego zakonnicy i rozprzestrzenili po całym świecie.

Sama nazwa jasełka pochodzi od staropolskiego słowa jasło, oznaczającego żłób. W Polsce mają swoją długą i piękną tradycję, która kultywowana jest rownież w szkołach naszej parafii.

Fotogaleria:

Więcej…

Słowo Prezydium Konferencji Episkopatu Polski na niedzielę Świętej Rodziny

"Kochać, nie zabijać!"

Drodzy Bracia i Siostry!

 

W czytaniach na dzisiejsze Święto Świętej Rodziny św. Paweł Apostoł wymienia wiele cnót, ale podkreśla, że najważniejsze jest, aby realizować je z miłością, "która jest więzią doskonałości". Dzisiaj chcemy, aby ta zasada wybrzmiała z całą mocą i aby odnosiła się ona do wszystkich: do dzieci zdrowych i do niepełnosprawnych, do osób starszych i do chorych. Wszyscy oni zawsze powinni mieć miejsce w naszych rodzinach.

Więcej…

Orędzie Ojca Świętego Franciszka na 51. Światowy Dzień Pokoju 1 stycznia 2018 roku

Migranci i uchodźcy: mężczyźni i kobiety w poszukiwaniu pokoju

 1. Życzenie pokoju

   

  Pokój wszystkim ludziom i narodom ziemi! Pokój, który aniołowie głoszą pasterzom w noc Narodzenia Pańskiego[1], jest głębokim pragnieniem wszystkich ludzi i wszystkich narodów, szczególnie tych, którzy najbardziej cierpią z powodu jego braku. Spośród nich, obecnych w moich myślach oraz w mojej modlitwie, pragnę jeszcze raz wspomnieć ponad 250 mln migrantów na świecie, z których 22, 5 mln stanowią uchodźcy. Ci ostatni, jak stwierdził mój umiłowany poprzednik Benedykt XVI, "to mężczyźni i kobiety, dzieci, młodzież, osoby w podeszłym wieku, którzy szukają miejsca, gdzie mogliby żyć w pokoju"[2]. Aby je znaleźć, wielu z nich jest gotowych ryzykować życie w podróży, która w wielu przypadkach jest długa i niebezpieczna, znosić trudy i cierpienia, pokonywać druty kolczaste i mury, wzniesione po to, by trzymać ich z dala od tego celu.

  Więcej…

  Program wizyty duszpasterskiej

  vRozpoczynamy wizytę duszpasterską, zwaną kolędą. Pragniemy w miarę możliwości spotkać się ze wszystkimi domownikami. Do wizyty należy przygotować stół nakryty białym obrusem, krzyż, świece, wodę święconą i kropidło. Dzieci przygotowują także zeszyty od religii.

  Prosimy też o pojazdy do podwiezienia Księży na kolędę i po kolędzie na plebanię.

  PROGRAM WIZYTY:

  Więcej…