Get Adobe Flash player
Naszą witrynę przegląda teraz 32 gości 

Wydarzenia

Relacja z pielgrzymki parafialnej "Ze Świętym Jackiem..."

"Przez męczeństwo i śmierć - do narodzin dla Chrystusa" - to podsumowanie naszej sobotniej pielgrzymki.
Pierwszym przystankiem naszej wyprawy był obóz koncentracyjny Auschwitz i Auschwitz- Birkenau w Oświęcimiu. Dogłębnie poruszeni i porażeni ogromem cierpienia, które miało miejsce w czasie II Wojny Światowej w skupieniu zawieźliśmy nasze modlitwy za pomordowanych i o pokój i miłość wśród narodów przed ołtarz Świętego Jacka w pałacu Odrowążów w Kamieniu Śląskim.

http://stowarzyszenie.swiety-jacek.pl/component/content/article/1-wydarzenie/80-relacja-z-pielgrzymki-parafialnej.html

Dzień Świętego Jacka

"Czy prosimy swojego Ojca Chrzestnego Świętego Jacka o prezenty? Czy podziękowaliśmy już za to co od Niego otrzymaliśmy?" - pytał Ojciec Tomasz Nowak w homilii w czasie uroczystej Mszy Św. 17 sierpnia 2017 r. Kaznodzieja dominikański w prosty,ale zarazem piękny sposób, opowiadał o Świętym Jacku - jego życiu na ziemi, ale też "aktywności" w niebie.

Więcej…

Uroczystości patriotyczne

16.07.2017 r. Kolejny raz spotkaliśmy się na Mszy Świętej w kościele p.w. Św. Jacka oraz przy pomniku AK Oddziału "Wybranieccy" z okazji rocznicy potyczki pod Leszczynami partyzantów z Niemcami. Zginęli wówczas Stanisław Łubek "Orlicz", Sławomir Werens "Sławek", Stanisław Borkowski "Kanarek", Henryk Giżycki "Heniek" i Bronisław Sitarski "Tadek".

Relacja: http://stowarzyszenie.swiety-jacek.pl/component/content/article/1-wydarzenie/75-uroczystosci-patriotyczne.html

Konkursy wiedzy o Fatimie i plastyczny rozstrzygnięte!

Z okazji 100-tnej rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie odbyły się konkursy: wiedzy dla uczniów kl. IV-VI i plastyczny kl. I-III.

Więcej…