XX Niedziela Zwykła 16.08.2015r.


1. W kalendarzu liturgicznym  Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
– poniedziałek – św. Jacka, prezbitera
– czwartek – św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.
– piątek – św. Piusa X, papieża.
– sobotę – Najświętszą Maryję Pannę, Królową.
2. Jutro – 17 sierpnia – uroczystość odpustowa w naszej parafii. Czcimy Św. Jacka, patrona naszego kościoła i parafii. Porządek Mszy Św.: 7.00; 9.00;10.30, 12.00; 15.00. Uroczystą sumę przy ołtarzu polowym o godz.12.00 będzie celebrował i kazanie wygłosi ks. Bp Ordynariusz Jan Piotrowski. Od samego rana zaś będzie z nami ks. Prałat Mirosław Kaczmarczyk – proboszcz parafii Miechów, który podzieli się z nami słowem Bożym. Po Mszy św. procesja Eucharystyczna wokół kościoła i ucałowanie relikwii Św. Jacka. Zachęcam do licznego udziału w uroczystości i zyskania odpustu, przystępując do spowiedzi, przyjmując Komunię św. i modląc się w intencjach Ojca św.
Wyjątkowo z racji festynu rodzinnego Msza św. o godz. 15.00.
O godz. 16.00  rozpocznie się popołudniowy festyn rodzinny, na który zaprasza Stowarzyszenie Św. Jacek. Program festynu dostępny jest w gablocie i na stronie internetowej parafii. Zachęcam do udziału w tej jakże radosnej formie przeżywania odpustu parafialnego.
3. Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 16.00 zapraszam na ?Wielkie śpiewanie?. Wystąpią chóry: z Zagnańska, Golica, z Masłowa, Bielin a także nasz chór parafialny.
4. Spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja oraz TV Trwam odbędzie się na sali parafialnej po południowej Mszy świętej.
5. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Leszczyn. Byli obecni: Kaczmarczyk Beata, Adach Wioleta, Łakomiec Anna, Mróz Janina, Jaros Janina, Jaros Zbigniew, Mazur Sabina, Błędzińska Aneta, Bujnowska Janina, Święcich Teresa, Bielesz Krystyna, Ślusarczyk Karol, Bednarz Wincenty, Lutwig Rafał, Święcich Irena, Kobiec Zofia. W przyszłą sobotę  do sprzątania kościoła zapraszam kolejnych mieszkańców Leszczyn.