Ogłoszenia parafialne na I Niedzielę Wielkiego Postu 10.03.2019r.

1. Rozpoczęliśmy Wielki Post. Jest to czas szczególnych postanowień, które będziemy podejmować w walce z grzechem i złymi przyzwyczajeniami. Pomagają nam w tym jak każdego roku, nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali a także Rekolekcje Wielkopostne. Droga  Krzyżowa dla dzieci w czwartek  o godz.1700, a po niej Msza Św. Droga Krzyżowa dla wszystkich w tym także dla młodzieży w piątek  o godz.1700, następnie Msza Św. na której zgodnie z tradycją jest zbierana taca na kwiaty do Grobu. Nabożeństwo Gorzkich Żali w Niedzielę o godz.15.30. W niedzielę  Msza św. popołudniowa  przez czas Wielkiego Postu sprawowana będzie po nabożeństwie Gorzkich Żali. Na ołtarzu Matki Bożej Częstochowskiej wyłożona jest Księga Trzeźwości do której można wpisywać swoje postanowienia.

2. W przyszłą, Niedzielę (17 marca) rozpoczniemy Rekolekcje Wielkopostne.

O godz. 700 Msza św. z nauką dla wszystkich.

O godz. 900 Msza św. z nauką dla młodzieży pracującej, uczącej się i  gimnazjum.

O godz. 1030 swoją Mszę św. mają dzieci.

O godz. 1200 Msza św. z nauką ogólną.

O godz. 1530 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym a po nabożeństwie Msza św. Plan rekolekcji na następne dni podany będzie w najbliższą niedzielę.

Rekolekcje będzie prowadził O. Piotr Graduszewski z zakonu Św. Trójcy, przełożony domu zakonnego w Budziskach, diecezja Sandomierska.

3. W związku ze zmianą programu rekolekcji dla dzieci Msze święte zamówione w poniedziałek i wtorek na godz. 10.30 będą musiały być przeniesione na inną godzinę w tych samych dniach. W związku z tym prosimy zainteresowanych o skontaktowanie się z księdzem w zakrystii lub kancelarii aby dokonać zmiany.

4. Przyszła niedziela, II Wielkiego Postu zwana Niedzielą „Ad Gentes” jest w kościele Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zgodnie z postanowieniem Episkopatu będą zbierane ofiary do puszek na pomoc Polskim misjonarzom.

5. W dniach od 24 czerwca do 1 lipca 2019r. organizowana jest Pielgrzymka do Chorwacji i Medjugorie z parafii Strawczyn gdzie wikariuszem jest nasz rodak Ks. Daniel Olejarczyk. Jest możliwość dołączenia do tej pielgrzymki, zapisy trwają do 12 marca u Ks. Daniela. Szczegółowe informacje dotyczące pielgrzymki są zamieszczone w gablocie.

6. W związku z nasilającym się procederem wywożenia śmieci pod bramę cmentarną i do kontenera przy cmentarzu przez nieznanych osobników, prośba do parafian by zwracali uwagę na podobne incydenty zgłaszając je w kancelarii (koszt wywozu jednego kontenera to ponad 800 zł).

7. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Radlina. Byli obecni: Jaszczyk Justyna, Jaszczyk Kuba, Jaszczyk Marcin, Wsuł Anna, Wieczorek Zbigniew, Filipczak Maria, Sobieraj Helena, Sobieraj Agata, Mrozik Marianna, Mrozik Marcin, Broń Marta, Anioł Józef.

W przyszłym tygodniu zapraszamy do sprzątania Kościoła kolejnych mieszkańców Radlina.

Przy okazji gorąca prośba aby sprzątający nie wycierali elementów złoconych na ołtarzach, bowiem uszkadzają w ten sposób powłokę złota.