Ogłoszenia parafialne na V Niedzielę Wielkanocną 19.05.2019r.

1. W kalendarzu liturgicznym Kościoła w tym tygodniu obchodzimy w piątek, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych

2. Z radością informujemy, że nasz rodak Diakon Marek Zawadzki przyjmie Święcenia Kapłańskie z rąk Ks. Biskupa Ordynariusza Jana Piotrowskiego, w sobotę 25 maja, o godz. 1000 w Bazylice Katedralnej w Kielcach.

Prymicyjną Mszę Świętą będzie sprawował w naszym Kościele  26 maja o godz. 1200.

Na powyższe uroczystości (Święceń i Prymicji) Diakon Marek Zawadzki serdecznie zaprasza wszystkich parafian.

Uroczystości Prymicyjne rozpoczną się orszakiem procesyjnym z plebanii do Kościoła o godz. 1140.

3. W dniu wczorajszym dzieci klas trzecich naszej parafii przystąpiły do I Komunii Świętej. Dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za przygotowanie świątyni do uroczystości i posprzątanie terenu przy kościele i plebanii.

W kolejne dni Białego Tygodnia dzieci przychodzić będą do kościoła na godz. 17.00.

4. Dzisiaj od godz. 1415 poświęcenie pól. W Cedzyna Góra, Kawiarnia i przy trasie, jeden Ksiądz. Drugi Ksiądz Radlin. Gromadzimy się jak najliczniej w miejscach poświęceń.

5. Próba Kandydatów do Uroczystości Bierzmowania w poniedziałek, wtorek i piątek po Mszy św. o godz. 1700, obecność obowiązkowa.

6. Kandydaci do Bierzmowania, w ramach przygotowania do przyjęcia sakramentu, wyjeżdżają z Ks. Dariuszem do Lednicy  w dniu 1 czerwca o godz. 1000, planowany powrót 2 czerwca około godz. 600. Prosimy o zapisanie się także kilkoro rodziców. Więcej szczegółów u Ks. Dariusza. Koszt wyjazdu to 60 zł. od osoby. Jest możliwość dołączenia do grupy Kandydatów innych osób szczegóły u Ks. Dariusza.

7. W środę o godz. 1600 próba Scholi Dziecięcej.

8. Dzisiaj o godz. 1600 spotkanie z Kandydatami do Bierzmowania i ich rodzicami. Obecność obowiązkowa.

9. W niedzielę 9 czerwca 2019 r. w Kielcach odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem: „Polska rodziną silna”. Szczegóły podamy w późniejszym terminie.

10. Rozpoczęła się II edycja zbiórki elektrośmieci na misje. Dzięki poprzedniej akcji udało się zebrać ponad 300 ton elektro odpadów. Dzięki tej akcji został wybudowany między innymi oddział okulistyki na Jamajce, gdzie posługują nasi misjonarze i misjonarki. Robiąc porządki w swoich domach nie tylko przyczyniamy się do ochrony środowiska ale również pomagamy innym.

Zbiórka elektro śmieci w naszym dekanacie odbędzie się 21 maja we wtorek, w naszej parafii składamy śmieci dzień wcześniej (poniedziałek) na parkingu obok kopca.

11. W sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę zapraszamy kolejnych mieszkańców Radlina.