Ogłoszenia parafialne na XXV Niedzielę Zwykłą 23.09.2012r.

 

1. W kalendarzu liturgicznym Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

W poniedziałek Św. Pio z Pietrelciny, prezbitera;

We wtorek Bł. Władysława z Gielniowa, prezbitera;

W środę Rocznicę Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Kielcach;

W czwartek Św. Wincentego á Paulo, prezbitera;

W piątek Św. Wacława, męczennika;

W sobotę Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

2. W przyszłą niedzielę 30 września przeżywać Będziemy Parafialny Dzień Seminaryjny. Gościć będziemy przedstawicieli z Seminarium Duchownego, którzy razem z nami będą się modlić i głosić słowo Boże. Taca z tego dnia przeznaczona jest na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach.

3. Także w przyszłą niedzielę na terenie Zespołu Szkół w Mąchocicach odbędzie się poświęcenie i posadzenie „Dębów Pamięci” poprzedzone Mszą Św. w intencji zamordowanych w Katyniu trzech policjantów, z których jeden, Piotr Gołąbek, pochodził z Mąchocic Kapitulnych. Zachęcam do uczestnictwa w tej uroczystości i zapraszam w imieniu Stowarzyszenia Św. Jacek. Program uroczystości wywieszony jest w gablocie.

4. 29 września odbędzie się kolejny XIII Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy na Święty Krzyż, pod hasłem: „Kościół naszym domem”. Z tej racji, w środę po Mszy Św. o godz. 1700 będzie spotkanie tych, którzy będą uczestniczyć w Rajdzie.

5. W gablocie przy kościele wywieszony jest terminarz Katechez Przedmałżeńskich w Kielcach. Bardzo proszę młodych planujących zawarcie związku małżeńskiego aby zapoznali się z tą informacją.

6. W piątek Ks. Prefekt Wacław obchodzi imieniny. Msza podczas której będziemy modlić się w intencji Solenizanta będzie o godz. 1700

7. Dziękuję za sprzątanie kościoła mieszkańcom Radlina. Byli obecni: Stefania Kropisz; Stanisława Cichońska; Teresa Kwiecień; Renata Ksel; Małgorzata Kmiecik; Janina Olejarczyk.

W najbliższą sobotę zapraszam kolejnych mieszkańców z Radlina.