Ogłoszenia parafialne na XXVII Niedzielę Zwykłą 07.10.2012r.

1. W kalendarzu liturgicznym Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

We wtorek Bł. Wincentego Kadłubka, biskupa, Patrona Diecezji, odpust w parafii Domaszowice.

W sobotę Bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera.

2. Komunikat ks. Biskupa Ordynariusza w sprawie rozpoczęcia Roku Wiary.

3. Dzisiaj rozpoczęliśmy Tydzień Miłosierdzia Chrześcijańskiego. Na nabożeństwach modlić się będziemy w intencji dzieł miłosierdzia. Po mszach św. zbiórka do puszek na cele charytatywne Caritas diecezjalnej.

4. Ks. Rektor Seminarium w Kielcach w imieniu Ks. Profesorów i Alumnów przesyła podziękowanie za zorganizowanie Parafialnego Dnia Seminaryjnego, życzliwość i pomoc materialną ze strony naszej wspólnoty.

5. Jak ubiegłymi laty, w Niedzielę poprzedzającą 16 października, organizowany jest dzień Papieski w Polsce i poza jej granicami. W tym roku przypada on 14 października a więc w przyszłą Niedzielę. Po mszach św. będziemy mogli złożyć ofiarę na fundusz stypendialny dla utalentowanej młodzieży pochodzącej z niezamożnych rodzin – młodzież tę nazywa się – „żywym pomnikiem” Ojca Świętego Jana Pawła II.

6. W tym tygodniu, Kandydaci do Bierzmowania, będą mieć swoje spotkania po nabożeństwie różańcowym w następujące dni: środa – Radlin, czwartek – Leszczyny, piątek – Cedzyna.

7. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 900 będzie poświęcenie różańców dla dzieci klas II, a po mszy spotkanie dzieci i rodziców.

8. Także dzisiaj po mszy św. o godz. 900 spotkanie dla rodziców i chrzestnych.

9. Można zgłaszać swój udział w Pielgrzymce do Częstochowy, która odbędzie się tradycyjnie w pierwszą sobotę po Wszystkich Świętych.

10. W dniu 14 października 2012r. (niedziela) o godz. 1800 w Bazylice Katedralnej w Kielcach, zostanie odprawiona uroczysta Eucharystia na inaugurację nowego roku akademickiego, której będzie przewodniczył Ks. Prof. Dr hab. Kazimierz Ryczan, Biskup Diecezji. Na powyższą uroczystość, profesorów, pracowników, studentów i wszystkich pragnących zawierzyć Panu Bogu kolejny etap studiów i poszukiwania Prawdy zaprasza Diecezjalny Duszpasterz Akademicki.

11. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Radlina. Byli obecni: Renata Bednarska; Bożena Cygan; Krysia Kmiecik; Ania Mazurczak; Ala Czaja; Teresa Kaleta; Stanisława Pieczaba; Helena Łygońska.

W najbliższą sobotę zapraszam kolejnych mieszkańców z Radlina.