Film „Duch” Leszek Dokowicz i Maciej Bodasiński

„DUCH” (Polska – 2008) – Film autorów dokumentu o Annelise Michel, w którym pokazują jak działa Duch Święty w dzisiejszym Kościele. Mówienie językami, uzdrowienia i uwolnienia to rzeczywistość, którą pierwsi chrześcijanie żyli na co dzień. Film „Duch” pokazuje, że takie sytuacje nie należą do przeszłości.

Leszek Dokowicz i Maciej Bodasiński wcześniej przygotowali i zrealizowali „Egzorcyzmy Anneliese Michel”. Teraz twórcy tego niezwykłego dokumentu prezentują swój kolejny film. Znów podjęli się trudnego zadania. Chcieli pokazać działanie Ducha Świętego, jego charyzmaty, które zstępują na chrześcijan dzięki posłudze Kościoła w różnych częściach świata, odwiedzili Ugandę, Kolumbię i Brazylię.

NAGRODY ZA FILM:

2010 – Maciej Bodasiński Niepokalanów (Międzynarodowy Festiwal Filmów Katolickich)-III Nagroda w kategorii filmu dokumentalnego za „ukazanie mocy Ducha Świętego działającego we współczesnym świecie poprzez ofiarną posługę kapłanów charyzmatyków w trudnych środowiskach. Przedstawienie skuteczności modlitwy wstawienniczej, dzięki której Bóg uzdrawia serca, umysły i ciała”

2010 – Lech Dokowicz Niepokalanów (Międzynarodowy Festiwal Filmów Katolickich)-III Nagroda w kategorii filmu dokumentalnego za „ukazanie mocy Ducha Świętego działającego we współczesnym świecie poprzez ofiarną posługę kapłanów charyzmatyków w trudnych środowiskach. Przedstawienie skuteczności modlitwy wstawienniczej, dzięki której Bóg uzdrawia serca, umysły i ciała”

 

Link tutaj