Full Power Spirit – Pełna Moc Ducha

Z facebooka:

Gatunek: Rap

Członkowie zespołu: Miras, Dzyrooo PrykOne, Dj Bulb, Olga Szomańska, Tomasz Busławski
Miasto rodzinne: Biała Podlaska
Wytwórnia: art4people

Biografia:

Zespół Full Power Spirit istnieje od 2001 roku. W trakcie swojej działalności stał się jednym z najprężniej działających i najczęściej koncertujących zespołów polskiej sceny CCM. Cechuje go olbrzymia energia towarzysząca występom na żywo oraz bardzo dobry kontakt z publicznością. Tworzą go raperzy: Miras, Picia i Dzyrooo, toruński Dj Ike (należący do czołówki Polskich Dj`i grających RAP), wokalistka Olga Szomańska, beat-boxer PRYK i saksofonista Tomek Busławski. W trakcie swojej działalności zespół zagrał niezliczoną ilość koncertów na terenie całego kraju, a także poza granicami Polski: w Niemczech – podczas Światowych Dni Młodzieży, w Austrii – na Europejskim Spotkaniu Młodych w Mariazell, w Bułgarii – na Międzynarodowym Festiwalu w Bełozem oraz w Belgii i na Litwie.
W historii zespołu warto odnotować kilka wydarzeń:
– Na zaproszenie Caritas Polska w listopadzie 2004 roku FPS przygotował specjalny utwór oraz klip promujący „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” (jedną z największych akcji charytatywnych w Polsce). Utwór nosi tytuł „Rozpal serce” producentem muzycznym piosenki byli Marcin Pospieszalski (laureat wielu prestiżowych nagród w kategorii producent) oraz Dj Haem, którzy obok Darka i Bartka Malejonków, Lidii Pospieszalskiej i Violi Brzezińskiej wzięli też udział w nagraniu utworu.
– W listopadzie 2004 roku ukazał się wyjątkowy projekt pt.: „Hip-hop dekalog”, który powstał z inicjatywy łódzkich Salezjanów. Na płycie znalazło się 10 piosenek opowiadających o dziesięciu przykazaniach. W projekcie, na zaproszenie FPS, wzięli udział znani artyści reprezentujący różnorodne style muzyczne m.in. raperzy: VIENIO, PELSON, ŁYSKACZ, muzycy: Bartek Królik, Igor Przebindowski, Robert Luty oraz wokaliści: Miecz Szcześniak, Robert Amirian, Agnieszka Piotrowska, Olga Szomańska, Jan Radwan. Producentem muzycznym płyty był Grzech Piotrowski.
– We wrześniu 2005 roku FPS pod wodzą Mateusza Pospieszalskiego nagrał piosenkę „Raz w roku” zapraszając do współpracy zespół ZAKOPOWER, oraz primadonnę Teatru Narodowego – Katarzynę Suską. Piosenka promowała w 2005 i 2006 roku 2 edycje akcji Caritas Polska – Wigilijne Działo Pomocy Dzieciom .
– Zespół wielokrotnie współpracował z fundacją Anny Dymnej „Mimo wszystko” co zaowocowało pojawieniem się zespołu w 2 edycjach programu „Kolędy zaczarowane” – emitowanych w wigilijny wieczór 2005 i 2007 roku w TVP2 oraz w dorocznej uroczystości wręczenia nagród najbardziej zasłużonym wolontariuszom 2005 i 2007 roku (podczas tej ostatniej, zespół koncertował w Pałacu Prezydenckim). W czerwcu 2006 roku FPS wystąpił podczas finału konkursu „Piosenki zaczarowanej”, który także jest organizowany przez fundację „Mimo wszystko”.
– W grudniu 2008 roku ukazała się płyta „8 Błogosławieństw – siła serca kontra siła pięści”, która jest kontynuacją projektu „Hip-Hop dekalog”. Płyta jest efektem kolejnej współpracy zespołu z Salezjanami – pomysłodawcami projektu i Grzechem Piotrowskim (cenionym saxofonistą jazzowym i producentem muzycznym). Tak, jak w przypadku poprzedniego wydawnictwa na nowym krążku nie zabrakło znakomitych gości.
– W 2009 roku FPS razem z Marcinem Pospieszalskim przygotował soundtrack do filmu „Popiełuszko – wolność jest w nas”. Piosenka „Nieśmiertelni” nagrana wspólnie z Olgą Szomańską promowała film Rafała Wieczyńskiego. Do utworu powstał także teledysk.
– Od początku 2008 do końca 2010 roku magazyn młodzieżowy „Raj” emitowany przez ponad 15 lat na antenie telewizyjnej jedynki posiadał oprawę muzyczną przygotowaną przez FPS. Specjalnie na potrzeby programu zespół nagrał utwór „To, czego szukamy”, który stanowił muzyczną ilustrację czołówki. Chłopaki pełnili też w programie rolę komentatorów wydarzeń prezentowanych na ekranie.

– W sierpniu 2011 roku ukazała się debiutancka płyta Full Power Spirit zatytułowana „10 lat w 80 minut” która podsumowuje minioną dekadę działalności zespołu. Znalazły się na niej wszystkie najbardziej znane utwory z repertuaru grupy które do tej pory nie były nigdzie publikowane oraz świeży premierowy materiał.
Inne projekty: „7 grzechów” – ostatnia część trylogii, którą zainicjowały projekty „HIP-HOP DEKALOG” i „8 Błogosławieństw – siła serca kontra siła pięści”