II Niedziela po Narodzeniu Pańskim 4 stycznia 2015 r.

  1. We wtorek Kościół Obchodzi Uroczystość Objawienia Pańskiego, tzw. Trzech Króli. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę : o 7oo, 900 , 1030 , 1200, 16oo. Podczas Mszy św. poświęcenie kredy i kadzidła.
  2. Przyszłą niedzielę obchodzimy zaś jako Niedzielę Chrztu Pańskiego, która rozpoczyna okres zwykły w Kościele Katolickim.
  3. Dziś o godz. 1900 i w święto Trzech Króli – 6 stycznia o godz. 1830 zapraszamy dzieci, młodzież i całe rodziny na Jasełka, które przygotowało dla nas Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży.
  4. Rozpoczęliśmy wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Dziękujemy za złożone ofiary, które są przeznaczone na rozbudowę cmentarza.

Porządek kolędy na najbliższe dni:

Środa – dwóch księży od godz. 930 Cedzyna prawa strona do Kielc, z obu stron.
Od 1500 trzeci ksiądz za kościołem prawa strona do krzyżówki na Bęczków od Pani Serwańskiej.

Czwartek – pierwszy ksiądz od godz. 930 Mąchocice od Pani Harczuk do krzyżówki na Zakaniów. Od godz. 1500 Leszczyny przy kościele – dwóch księży.  Jeden od drogi na cmentarz od Pana Chrabąszcza w kierunku kościoła, drugi od strony Mąchocic od rzeki w stronę kościoła.

Piątek – pierwszy ksiądz od godz. 930 Kopcówki i Leszczyny Skała. Od godz. 1500 Mąchocice Kapitulne dwóch księży lewa strona  od krzyżówki na Masłów z obu stron.

Sobota – trzech księży od godz. 930 Cedzyna lewa strona w kierunku do Kielc, z domami przy szkole.

Poniedziałek za tydzień – dwóch księży z dwóch stron od godz. 930 Cedzyna Góra i trzeci ksiądz uliczki za kawiarnią (nr1 ?) i domy w kierunku Woli Kopcowej.

  1. Dziękujemy za sprzątanie Kościoła, złożone ofiary mieszkańcom Mąchocic Kapitulnych Górnych. Obecni byli: Staszewska Marzena, Jugo Bożena, Jugo Zofia, Machul Maria, Nowacka Aneta, Sokołowska Aneta, Sokołowska Natalia, Gil Patrycja, Stachura Jarosław, Michcik Helena, Piskulak Justyna.