IV Niedziela Zwykła – 1 lutego 2015 r.

  1. W poniedziałek – 2 lutego – Ofiarowanie Pańskie (Matki Bożej Gromnicznej). 
    Msze św. o godz. 700, 900, 1030, 1200, 1700.  Poświęcenie świec po każdej Mszy św., a o godz. 1700 dzieci przygotowujące się do I Komunii św. odnowią przyrzeczenia chrzcielne i poświęcą świece. Po tej Mszy św. spotkanie z rodzicami dzieci.

Ten dzień w Kościele poświęcony jest również życiu konsekrowanemu. Modlić się będziemy za wspólnoty zakonne, a ofiary składane na tacę są przeznaczone na wsparcie zakonów kontemplacyjnych w naszej diecezji.

2. W kalendarzu liturgicznym kościoła w tym tygodniu wspominamy jeszcze:

W czwartek, Św. Agatę, dziewicę i męczennicę.

W piątek, Św. męczenników Pawła Miki i Towarzyszy.

3. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca, spowiedź od godz. 1600 i Msza św.
o godz. 1700 o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. Zgodnie z poleceniem Ks. Biskupa
w I piątki miesiąca będzie zbierana taca, przeznaczona na potrzeby dla misjonarzy
z naszej diecezji.

W I sobota miesiąca o godz. 16,30 nabożeństwo dla Kół Różańcowych i zmiana tajemnic.

4. W miniony piątek Chór naszej parafii wystąpił w Filharmonii Świętokrzyskiej, podczas uroczystego koncertu z okazji 50-lecia pracy artystycznej pana Zbigniewa Goncerzewicza. Nasz Chór, który obecnie liczy koło 40 osób w ostatnich latach rozwija się bardzo intensywnie, poszerzając swój repertuar i umiejętności. Dzieje się to dzięki wytężonej pracy zarówno chórzystów, pana Organisty jak i  pana Goncerzewicza, który
z nimi współpracuje służąc doświadczeniem i radą a także dyrygując. Chcemy w tym miejscu złożyć nasze najlepsze życzenia Dostojnemu Jubilatowi i podziękować za pomoc
i współpracę, natomiast naszemu Chórowi pogratulować sukcesu.

5. Zakończyliśmy kolędę w naszej parafii. W tym tygodniu odwiedzaliśmy rodziny na zgłoszenia. Wszystkim dziękujemy za oczekiwanie na księdza i serdeczne przyjęcie. Dziękujemy także tym, którzy nas przywozili  i odwozili czy też ugościli obiadem. Dziękujemy za złożone ofiary z racji kolędy.

6. Dzisiaj w godzinach od 1000-1400 w remizie OSP w Mąchocicach Kapitulnych przeprowadzona będzie honorowa zbiórka krwi.

7. Dziękujemy za sprzątanie Kościoła i ofiarę mieszkańcom Mąchocic Górnych. Obecni byli: Jan Siewierski, Dominika Tyzo, Justyna Kaleta, Urszula Siewierska, Dorota Stępień, Irena Zatorska, Anna Stępień.

W przyszłą sobotę zapraszamy kolejnych mieszkańców Mąchocic Górnych.